Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek volt már olyan, hogy...

Kinek volt már olyan, hogy valaki kicsúfolt téged, csak mert egy " tündér estimese" Istenben hiszel? Hogy és mit reagáltál erre? Én amúgy Istenhívő vagyok. Csak ez rosszul esett magamban amiért így leszóltak...

Figyelt kérdés

2020. jún. 18. 23:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
28%
Az vicc, hogy az ún. keresztények pont ugyanannyira nem hiszenek a többi vallás szent könyveiben és mesekönyvnek vagy egyenesen a sátán mesterkedésének tartják őket. Természetesen az övék az egyetlen és igaz és aki abban nem hisz az ostoba.
2020. jún. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

11#


Ez egy általánosítás és ferdítés egyszerre. Valóban, főleg a közelmúltig jött az egyházak hivatalos köreiből a más vallásokat kevésbé elfogadó nyilatkozat, hozzáállás, de ez akkor is, most is egyénfüggő volt, még egyházakon belül sincs 100%-os konszenzus erről. Jehova tanúit most tegyük félre, ők általánosságban így gondolkodnak tapasztalataim szerint. Hans Küng vagy Nemeshegyi Péter könyvei kapásból nem ilyen hozzáállást tükröznek, holott mindkettő katolikus volt:

[link]

[link]

[link]

Egyéb:

[link]


A kereszténységnek továbbá a wiki szerint is kb. 2 milliárd követője van. Feltételezhetnél egy kis sokszínűséget ennyi ember gondolkodásmódjában.

2020. jún. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

höhö, jó vicces vagy. 2M keresztény mi? Na ne röhögtess. Ebből szerinted mennyi gyakorló és mennyi akit bekereszteltek, vagy szimplán csak annak mondja magát?


A másik, hogy akkor jól értem, hogy szerinted a többi szent könyv is igaz, vagyis azok által is el lehet érni valamiféle mennyországba? Mert ez mindenképpen üdítő változatosság lenne de ugyanakkor tényleg ellentmond a bibliának.

2020. jún. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nyilván, ebből sokan lehetnek nem gyakorló keresztények. (Olyan meg nincs, hogy valaki ok nélkül, szimplán "annak mondja magát").


"A másik, hogy akkor jól értem, hogy szerinted a többi szent könyv is igaz, vagyis azok által is el lehet érni valamiféle mennyországba?"


Szerintem egy keresztény számára sem lehet haszontalan más vallások szent iratait tanulmányozni - ha másért nem, legalább művelődés szempontjából. Igen, én magam úgy gondolom, hogy a legtöbb vallás ugyanazt próbálja megragadni, és nem gondolom, hogy bárki elkárhozna csak azért, mert egy más kultúrkörbe született bele, ahol nincs komoly hagyománya a kereszténységnek.

Azért persze tudjunk különbséget tenni a viszonylag friss-születű szektácskák "szent könyvei" (mormon könyve, Dianetika :D), és az ősi hitrendszerek iratai között.

2020. jún. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Olyan meg nincs, hogy valaki ok nélkül, szimplán "annak mondja magát""


De, rengeteg ilyen van. Magyarországon a 2011-es népszámlálás során a lakosság több mint 50% mondta magát valamelyik keresztény felekezethez tartozónak. Namost ebből szerinted hányan lehetnek tényleg keresztények? Csak mert nem látom, hogy vasárnaponta becsődülne a város népe a templomba. Akit katolikusnak kereszteltek az jó eséllyel katolikusnak, akit reformátusnak kereszteltek az jó eséllyel reformátusnak stb fogja mondani magát akkor is ha egyébként az égvilágon semmi köze nincs az egyházhoz.


A mondandód második része abszolút üdítő változatosság úgy itt a GYK-n úgy keresztény emberek között!

2020. jún. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy volt mar ilyen.


Nem kell ra reagalni semmit. Nem amiatt, hogy nem hisz, hanem a csufolodas miatt.

Ha valaki nem tudja maskepp feldolgozni azt, hogy valakinek mas a vilagnezete, csak ugy ha kicsufolja, annak az emberi kommunikacioval kapcsolatban van meg tanulnivaloja.

Raadasul sokszor csak az eloiteletekbol indulnak ki, mint az 1-es is, rogton jott a vizenjarassal, pedig te abban nem is hiszel.


Ne mondj ra semmit, ne probald magyarazni, vedeni magad, ugyis csak olaj a tuzre.

2020. jún. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a like!
2020. jún. 19. 23:46
 18/19 anonim ***** válasza:
már bánom hogy idejöttem...
2020. aug. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18.

Nem kért rá senki, de köszönjük hogy bejelentetted. De látom lepontozni jólesett. Elég szánalmas vagy.

2020. aug. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!