Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valamit el akarok érni,...

Ha valamit el akarok érni, akkor csak magamban bízhatok vagy tényleg ott van velem Isten is?

Figyelt kérdés

Soha nem volt szerencsés a szerelmi életem, és lehet azért, mert Istentől vártam a segítséget. Kértem, hogy ma történjen valami, vagy valamikor, de semmi. Nem kaptam segítséget. Hiába kértem, hogy jöjjöm össze a dolog a kiszemeltemmel, az mindig mással jött össze.

23L


2016. szept. 25. 07:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A kérdésed alapján, valamennyire hiszed hogy létezik,de más oldalról, már nem veszed figyelembe.

Az életünk forrása, nem csoda tévő jó tündér, aki mint valami Dzsin, teljesítenie kell az emberek minden kérését


Vedd figyelembe kérlek, hogy a Teremtőnek is vannak kérései,törvényeket, alapelveket állított fel az emberek számára, ami az életben, ha alkalmaznák, folyamatos boldogság lenne a jutalmuk.


Persze lehet,hogy neked ezt nem mondták,de a párválasztásra is ad tanácsot, amit figyelembe kellene venni. S ha elszeretnél érni valamit, akkor fogja megáldani, ha összhangban élsz a tanácsaival.


Isten nem hagyja jóvá azt a kapcsolatot, ha létre is jön, aminek törvényszegés a vége.

:) Tedd fel magadnak a kérdést:

Mi alapján választok párt magamnak? Biztos,hogy vele fogom le élni az életemet?

Elég jól ismerem ahhoz, hogy közös jövőnk legyen?

Osztozik a nézeteimben?

Te osztozol a nézeteiben? Stb.

Egy hiten van veled?


Ha ezekre nincs pozitív válasz, akkor igazából még nem vagy készen a komoly kapcsolatra.

2016. szept. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Csak magadban bízhatsz, mivel Isten nem kívánságteljesítő automata. Olvassál Újszövetséget (kezdetnek), hogy megismerd jobban.
2016. szept. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ozmium42 ***** válasza:
57%

"Az életünk forrása, nem csoda tévő jó tündér, aki mint valami Dzsin, teljesítenie kell az emberek minden kérését"


Épp az ellentétét írja a Biblia. Hirtelen eszembe jutott Sámson, aki például csak szomjas volt, és inni kért, Isten meg vizet fakasztott neki. De ott van Jézus is, akinek a kérésére öncélú mutatványokat produkált, mint a víz borrá változtatása, vagy a hason csúszók meggyógyítása. Isten segítette nyerni a hadsereget, akinek éppen szurkolt, csak kérni kellett. Mi lett ezzel az Istennel, hogy most itt kell magyarázni a bizonyítványt, hogy ő nem is olyan?

2016. szept. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kövesd azt az életet amiben harmóniát találsz és majd meglátod, Isten nem csak veled lesz, hanem segíteni is fog mindenben.

Csakis így lesz meg minden az életedben, a maga rendje és módja szerint, úgy, ahogy lennie kell, minden csak szépen a maga idejében...


Nem olyan életre szánt minket Isten hogy mindenért könyörögnünk kelljen. A mennyben se fogunk úgy kézen fogva járni vele, hogy közben állandóan mindenért könyörgünk majd.

Könyörgésnek is megvan a helye és módja, de ha harmóniában éled az életed, akkor a könyörgés is, inkább már csak olyan hála-szerű, illendőségbeli cselekedetnek fog számítani.. amilyennek kell is lennie egy könyörgésnek, véleményem szerint..

2016. szept. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha elakarsz érni valamit, akkor tegyél érte! Csak így érhetsz célba.
2016. szept. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az Isten olyasmiben egészen biztos, hogy nem fog segíteni, ami a károdra lenne. Csak abban fog segíteni ami valóban a javadat szolgálja, mivel nagyon szeret, ezért jót akar neked és nem pedig rosszat.


Az emberi vágyakat nem kiélni kell, hanem kordában tartani. Pld. a párkapcsolati vágyakat szeretetben kell tudnunk megélni, és nem pedig önző módon kiélni azokat.

2016. szept. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, te nem ismered a magyar közmondást? Segíts magadon, az isten is megsegít. Én még hozzátenném: különben nem segít meg.
2016. szept. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 pelgrim ***** válasza:

Nem azért nem volt szerencséd, mert Istentől vártad a segítséget, hanem azért mert nem a helyes módon kérted. Az első amit tudnod kell, az hogy Isten nem egy valaki rajtad kívül, Isten az Én Vagyok, a te saját isteni kiléted, a Krisztus benned. Hiába kéred önmagadtól, hogy „ma történjen valami”, ez nem így működik.


A saját isteni kilétedtől bizalommal és hálával, egy örömteli várakozással kell kérni, tudva hogy kívánságod mihamarabb beteljesül. Lásd álmaid párját feléd közeledni, hagyd a részleteket, hogyan-t a mikor-t, a ki-t teljes bizalommal isteni kilétedre. Légy hálás hogy Isten már keze alávette az ügyet.

2016. szept. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 hosszúhajú ***** válasza:
A kérés úgy működik, hogy először is hittel. Isten olyan sokszor hangsúlyozza a hitet. Ha a hit megvan, akkor isten gyakorlatilag és leegyszerűsítve két féle képpen cselekedhet.Az egyik, hogy a szabad akarat által megadja neked amit szeretnél. De a másik, hogyha a kérésed ütközik Isten valamely más tervével, akkor a kérésed nem adatik meg. Röviden, ha Istennek más tervei vannak, akkor a kérés nem teljesül. De ha a kérésednek nincs akadálya, mert Isten tervével nem ellentétes, akkor megteszi - ha van hit. Egyrészt vagyunk mi, akik kérünk, és szabad akaratunk van, de másrészt Isten felettünk áll, a szabad akarat akkor teljesülhet, ha az Isteni tervvel nem ütközik. Ha nem így lenne, bármit kérhetnénk. Lottót, hírnevet... Szóval hittel kérhetsz bármit, mert ott a szabad akarat, de Isten azért úgymond cenzúrázza ezeket, csak azt engedi meg, ami nem ütközik a tervével. Ha már van valaki, akit neked szánt, és őt kell kivárnod, akkor így lesz. De ha nem ütközik a tervével, hogy előtte más is legyen az életedben, akkor engedi. Isten olyan, mint a szülők. Ha a gyereket oviba kell vinni, bizony mondhat bármit a gyerek, mennie kell. De sok dolog van, amiben a gyerek dönthet, mert a szülő megengedi, ott van szabad akarata. Kérhet a szülőtől ezt-azt, megkaphatja. Kérhet biciklit, rajztábort... De ha 5 évesen egy valódi kocsit kér, az bizony ellenkezik a szülők tervével. Így nem kapja meg valószínűleg. Isten tervét viszont nem tudhatjuk. Na, ez a nehéz az egészben - én pont ezzel küszködöm. - mint te.
2016. szept. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Az elottem levoknek igazuk van. Isten nem egy automata, nem gombnyomasra mukodik. es igen bizhatsz benne, de ne tole vard a megoldast, neked is tenned kell erte es hidd el o megfog segiteni. Szovetsegbe kell vele lepned. Na csak akkor imadkozz hozza hogy ha segitseg kell! Mindig imadkozz hozza. Isten megfog segiteni teged. Elfog jonni az ido amikor meg lesz a parod!!( az igazi) isten azert nem segitett es nem adta meg mert neki nem o van a terveben vagy ha o akkor ugy gondolja h nincs itt meg az ideje. Ha o az igazi akkor majd ugy is megkapod. Adj idot! Isten pontosan tudja h mi jo neked, JOBBAN TUDJA MINT TE!! es ez komoly. Mindent tud rolad, nincs olyan titkod amit elole eltudnal titkolni. Jobban ismer teged mint te sajat magadat. Elfog jonni a te idod es alkor majd azt mondod h de jo h Istenre hallgattam es ot kovettem. Bizzal, higgyel!! Es ami nagyon fontos h tud h Isten azt mondta h aki ker az kap- ez igy van, igaz. Azt nem mondta h mennyi idon bellul de kapsz!!! Es ez nagyon fontos. Higgy benne kerlek. Tarts ki es sikeres leszel a parvalasztasban!! Es az elottem levok tanacsait is fogadd meg. Isten szeret es jot akar neked. Nagyon fontos h az imadat ne ugy veszesd le h ezt kerek meg azt kerek. Elotte adj halat neki. Koszond meg a dolgaidat, azt h van mit enned, innod van mibe ruhaszkodnd stb.. Mindenert es mindd neki h : Uram emlekszel mit igertel??azt mindtad h aki ker az kap. Sikerulni fog. es amieg nagyon fintos az az h olvasd a bibliat. Ne csak ugy h elolvasod es azt se tudod h mirol szolt. Tanulmanyozd, olvasd hangosan, gondolkodj rajta. Ajanlani tudok egy alkalmazast a telefonra: Bible Discovery. Toltsd le. Fedezd fel. Vannak rajta olyan ikonok h fennt van az a nyil, ramesz, odebb huzod es utana es ott lesz valami olyan h egy embert mutat ami gindolkodik, na arra menj ra es es ott vannak nagyon segito felafatok. Nagyon sok sikert kivanok!
2016. szept. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!