Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az Evangéliumot wc-n ülve...

Ha az Evangéliumot wc-n ülve olvasom az szentségtörés?

Figyelt kérdés
2016. febr. 15. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem bármilyen könyvet az. Sem szellemi táplálékot, sem testi táplálékot nem célszerű sz@rás közben magunkhoz venni.


De az Evangélium esetében ez nem csak az én ízlésem szerint az, hanem a keresztény hit szerint is. Nem véletlen hogy az egyházban mindig fölállnak a hívek, amikor az Evangéliumot olvassák fel, mert így adják meg a tiszteletet az Igének, aki emberként is megtestesült.


Az Evangélium olvasása (akár egyedül, akár közösségben) imádság is egyben. Erre testileg-lelkileg fel kell készülni. Biztosítani kell a nyugodt körülményeket (senki ne zavarjon, semmi ne vonja el a figyelmünket), előtte elmondunk egy röpimát, meg utána is.

2016. febr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
felőlem aztán a seggedet is kitörölheted vele
2016. febr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Smiley07 válasza:
68%
Ha tényleg komolyan veszed és nem csak heccből olvasod a wc-n, akkor semmi gond nincs vele. Szerintem. A Bibliában az áll , hogy imádkozni is bárhol és bármikor lehet, igen még a mosdóban is...Istennek ezuel semmi problémája nincsen. Miért ne lehetne? De ha téged feszélyez, akkor ne. Ezt te döntöd el :)
2016. febr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"A Bibliában az áll , hogy imádkozni is bárhol és bármikor lehet, igen még a mosdóban is.."


Ne beszélj baromságokat. A Biblia nagyon is leszabályozza az imádkozás helyét, idejét és módját. A kereszténységben ez persze már nem úgy van, mint az Ószövetség idején, de azt vette alapul az újszövetségi szertartásrend is.

2016. febr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem az. Ha ott van nyugtod, akkor olvasd ott.
2016. febr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ízléstelen, nekem nem jutna eszembe ilyesmi.

Máshol nincs időd olvasni?

2016. febr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Két zsidó vitatkozik, szabad-e a Tóra olvasása közben dohányozni. Egyikük megkérdezi a bölcs rabbit:

"Rabbi, lehet a Tóra olvasása közben dohányozni?"

A rabbi felháborodik.

"Hogy lehetne már a Tóra olvasása közben dohányozni? Ez tiszteletlenség!"

A másik zsidó a fejét csóválja. "Nem jól kérdezted, Kohn" mondja, és ő is elmegy a bölcs rabbihoz.

"Rabbi, lehet dohányzás közben a Tórát olvasni?"

"Persze, fiam, a Tórát mindig lehet olvasni!"

2016. febr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

na pont azt a történetet akartam írni amit az útóbbi is :D


ha gáznak érzed akkor ne csináld, ez olyan mint a húsevés a korintusi levélben, ha meggyőződésed, hogy bűn akkor ne tedd mert akkor azzal a tudattal teszed, hogy direkt vétkezel, ha úgy gondolod nem bűn akkor nem az hiszen semmi rosszat nem akartál vele


egyébként én is van hogy a wc-n olvasom :D de ezt azért mások előtt ne hangoztad mert abban az igeszakaszban amire utaltam azt is olvashatod, hogy ne csináld más előtt azt amitől ő kiakadhat

2016. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ajánlom, hogy legközelebb, amikor kezedbe veszed (legyen az a szobában, az utcán, vagy a wc-n, bárhol :) ), olvasd el a Róma 14-et!


"(12-23.)

Azért hát mindenikünk maga ad számot magáról az Istennek.

Annakokáért egymást többé ne kárhoztassuk: hanem inkább azt tartsátok, hogy a ti atyátokfiának ne szerezzetek megütközést vagy megbotránkozást.

Tudom és meg vagyok győződve az Úr Jézusban, hogy semmi sem tisztátalan önmagában: hanem bármi annak tisztátalan, a ki tisztátalannak tartja.

De ha a te atyádfia az ételért megszomorodik, akkor te nem szeretet szerint cselekszel. Ne veszítsd el azt a te ételeddel, a kiért Krisztus meghalt."

(...)

"Minden tiszta ugyan, de rossz annak az embernek, a ki botránkozással eszi. Jó nem enni húst és nem inni bort, sem semmit nem tenni, a miben a te atyádfia megütközik vagy megbotránkozik, vagy erőtelen.

Te néked hited van: tartsd meg magadban Isten előtt. Boldog, a ki nem kárhoztatja magát abban, a mit helyesel.

A ki pedig kételkedik, ha eszik, kárhoztatva van, mert nem hitből eszik. A mi pedig hitből nincs, bűn az."


Lényegtelen, hogy Pál itt evésről beszél (mit lehet megenni, mit nem). Azt mondja, hogy bármit megehetsz, ha van rá hited, de vigyázz, hogy ne botránkoztass meg senkit azzal, miket eszel.

Az adventista barátaim pl. általában vegetáriánusok, így, bár én hitből megeszek bármilyen húst, mégis ha náluk vendégeskedem, ugyanúgy vega kaját eszek akár egy hétig, mint ők.


Na. Ha neked valamiért így alakul, hogy szoktál wc-n ülve Bibliát olvasni, és tudsz abban hinni, hogy helyesen cselekszel, akkor nyugodtan csináld. Én a magam részéről ezt úgy fognám fel, hogy az Igét olvasni egy szellemi tevékenység, wc-n ülni meg egy testi szükséglet, amivel kénytelen vagyok együtt élni, de attól még a szellemem szárnyalhat addig is, amíg pottyantok, ha neki akkor épp arra van szüksége, nem fogom vissza egy testi dolog miatt.

De. Ha neked van egy olyan gondolatod, hogy elhatározod, mostantól egy külön méltósága és módja lesz az igeolvasás idejének az életedben, és ezért nem vagy hajlandó többet a wc-n olvasni az Igét, akkor cselekedj így a szíved szerint! Inkább akkor ne olvass Igét a wc-n, ha közben kétségek támadnak a szívedben, hogy ez helyes-e, nem méltatlan-e, szabad-e egyáltalán.


A lényeg, hogy Isten "normális". Nem fog problémázni azon, ha a WC-n olvasod a Bibliát. De ha úgy olvasod a WC-n a Bibliát, hogy közben furdal a lelkiismeret, és valamiféle bűnszerűségnek tartod oda bevinni, akkor bűnül is fog tulajdoníttatni számodra, mert nem hitből cselekszel. Erről szól a Róma 14. Ne kárhoztasd magad abban, amit csinálsz, de ha mégis tisztátalannak tartasz valamit, akkor meg ne csináld.


Ja és még azt tegyük hozzá, hogy bármi is legyen a saját lelkiismereti meggyőződésed, de ha van a családban valaki, aki megbotránkozna azon, hogy a WC-n olvasod a Bibliát, akkor szintén ne tedd inkább, az ő kedvéért :)

2016. febr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Papi Gonzales ***** válasza:

teljesen nyugodtan

csak arra figylej ha véletlenül azzal törlöd akkor legközelebb nehezebb lesz elolvasni!

2016. márc. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!