Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten még a földön bosszút áll?

Isten még a földön bosszút áll?

Figyelt kérdés

Ószövetség:

Enyém a bosszúállás és megfizetés, a mikor lábuk megtántorodik; mert közel van az õ veszedelmök napja, és siet, a mi rájok vár!


Róma 12:19 Magatokért bosszút ne álljatok szerelmeseim, hanem adjatok helyet ama haragnak; mert meg van írva: Enyém a bosszúállás, én megfizetek, ezt mondja az Úr.


Ha engem megsértettek bizhatom abban hogy még itt a földön bosszút áll értem Isten vagy csak az Itélet napján?



2020. júl. 2. 22:25
1 2
 11/20 MBbpg ***** válasza:

#10

A 9-es vélhetően arra utal, hogy akkor talán célszerűbb elengedned a sértettséget. A 8as válaszoló már a Miatyánkból idézte Jézus szavait a megbocsátással kapcsolatban. Ha a sértettség bennünk marad, mi se tudjuk átvenni a bűnbocsánatot Istentől, márpedig arra a kegyelemre szükségünk van!

Félreértés ne essék, a pillanatnyi ingerültséget nem tudjuk megakadályozni, de idővel, még aznap meg tudunk bocsátani az ellenünk vétkezőknek!

"Ám haragudjatok, de ne vétkezzetek: a nap le ne menjen a ti haragotokon;"

Efézus 4:26

Tanácsként még annyit mondanék, ahelyett, hogy az Isteni bosszúért imádkozol, imádkozz azért, hogy meg tudj bocsátani, és hogy az illető, aki megsértett, bocsánatot kérjen, megváltozzon!

2020. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Én kb 3 éve vagyok keresztény.

és régen is amikor éreztem sértettséget megbocsájtottam és nem magam miatt hanem Isten miatt.

csak az idők során visszatérnek a lelkem mélyéből ezek a "sértések" lelki bántalmazások és ezt azért lenyelni nem kis dolog.

Ezért raktam ki a kérdést hogy vajon végsősoron én megbocsájtok mert nem vagyok Isten nem itélkezhetek/itélhetek el azért mert rosszul bántak velem.

Én csak szeretném végleg megtudni olyan "megnyugvás" képpen hogy biztosan bosszút áll értem Isten?

2020. júl. 3. 23:02
 13/20 anonim ***** válasza:
12 Kérdező, a megbocsájtás nem érzelmi dolog, hanem akarati. Akarattal bocsájtasz meg, megszakadnak a kötelékek és Istenre bízod a bosszúállást. Aki meg is igérte a népének, hogy nem marad büntetlen a gonosz. Lásd a korábbi idézéseket.Meg én is bizonyságot tettem, hogy Isten nem néma, és bizony munkálkodik.
2020. júl. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

12


A keserűség gyökerére viszont nyomatékosan felhívom a figyelmed.


Zsid 12,15

Vigyázván arra, hogy az Isten kegyelmétől senki el ne szakadjon; nehogy a keserűségnek bármely gyökere, fölnevekedvén, megzavarjon, és ez által sokan megfertőztettessenek.

2020. júl. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Van kedved végiggondolni, hogy mennyire igazak és őszinték a részedről ezek a szavak: a "végsősoron én megbocsájtok, mert nem vagyok Isten", miközben arra vársz megerősítést, hogy Isten majd bosszút áll a téged ért sértések miatt, és ezt kívánod másnak?
2020. júl. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mik azok a sértések, sérelmek, lelki bántások, ami nehezen tudsz feldolgozni és megbocsátani?
2020. júl. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam csinálni, hogy ha sikerült megbocsátanom valakinek, akkor azért hálát adok Istennek, és később, amikor feltör bennem, hogy "Na de mit csinált velem 2 éve az az állat", akkor rögtön bevillan, hogy én már megbocsátottam, nincs se okom, se jogom áskálódni, vagy haragot tartani a szívemben. Nálam így működik.
2020. júl. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Isten jó, Jahve gonosz!
2020. szept. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Isten téridőn túl van, az idő teljesen másképp telik nála"

Sokszor elgondolkozok hogy ezeket a hülyeségeket honnan szedik az emberek?


Máté 28:20 Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek: és íme én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!

2020. szept. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Hmmm... ülhetünk várva a bosszúállást, mint Jónás tette. de mit mondott neki Isten?

(Te szánod ezt a bokrot, amelyért nem fáradtál, és amelyet nem te neveltél, amely egyik éjjel felnőtt, másik éjjelre pedig elpusztult. 11 Én pedig ne szánjam meg Ninivét, a nagy várost, amelyben több mint tizenkétszer tízezer ember van, akik nem tudnak különbséget tenni a jobb és a bal kezük között?)


és mit mondott Jézus?

(Mikor pedig ezt látták az ő tanítványai, Jakab és János, mondának: Uram, akarod-é, hogy mondjuk, hogy tűz szálljon alá az égből, és emészsze meg ezeket, mint Illyés is cselekedett?

55.

De Jézus megfordulván, megdorgálá őket, mondván: Nem tudjátok minémű lélek van ti bennetek:

56.

Mert az embernek Fia nem azért jött, hogy elveszítse az emberek lelkét, hanem hogy megtartsa.)


és mit ír Istenről: "Ez jó és kedves a mi üdvözítő Istenünk színe előtt, aki azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön, és eljusson az igazság megismerésére.” (1 Tim. 2,3-4) "


Isten elsősorban az ígéri szerintem, hogy megvigasztal Téged és letörli a szemedről a könnyet és jót hoz ki a rosszból.


"Emberi erőt meghaladó kísértés még nem ért titeket. Isten pedig hűséges, és nem hagy titeket erőtökön felül kísérteni; sőt a kísértéssel együtt el fogja készíteni a szabadulás útját is, hogy el bírjátok azt viselni."

2020. szept. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!