Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van egy ismerősöm, katolikusna...

Van egy ismerősöm, katolikusnak van keresztelve, de mivel református általános iskolába járt, konfirmált (vizsgázott és fogadalmat is tett). Ilyenkor ez felülírja azt, hogy minek keresztelték és reformátusnak számít, vagy attól még katolikus marad?

Figyelt kérdés

2020. júl. 8. 09:00
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
50%
Ha konfirmált, akkor lényegében megtagadta hitét és már nem katolikus.
2020. júl. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
64%

"reformátusnak számít, vagy attól még katolikus marad?"

Milyen szempontból érdekes ez? Te, mint az ismerőse, szeretnéd felcímkézni, ehhez kéne az adat? Vagy ő nem tudja eldönteni, hogy vasárnap misére menjen-e vagy református istentiszteletre? Vagy miért?

2020. júl. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

A keresztfiamról van szó, és református gimnáziumban fog jövőre tanulni. Már eleve egy kérdés, hogy a beiratkozásos lapra katolikus, vagy reformátust írjanak, a másik, hogy sosem érezte magát igazán a közösség tagjának, így hogy katolikusnak van keresztelve.

Ugye úgy van, hogy mivel konfirmált, úrvacsorázhat, de tudtommal egy katolikus nem úrvacsorázik. De szerintem teljesen mindegy miért kérdezem, a kérdés annyi, hogy a konfirmációja felülírja-e a kiskori keresztelőt?

Aki nem tudja erre a választ, az inkább ne pazarolja az idejét arra, hogy ilyen hangvételű választ ír:)

2020. júl. 8. 09:33
 4/39 anonim ***** válasza:
70%

A keresztelőt nem írja felül, de a konfirmációval, ottani fogadalommal hitehagyott lett, nem járulhat szentségekhez sem a továbbiakban. Persze a lehetősége mindig adott lesz, hogy visszatérjen az Egyházba, megbánva tettét, ez innentől csak rajta múlik. Neked pedig keresztszülőként az a dolgod (erre tettél fogadalmat), hogy a helyes irányba tereld.


Egyébként én evangélikus gimibe jártam, de maradtam katolikus, nem konfirmáltam, nem úrvacsoráztam, megtartottam hitemet. Szóval azért nem egy lehetetlen dolog ez.

2020. júl. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Éppen ezért csinálta! Gyűlöli, hogy katolikus, mindig is református akart lenni. Nem fogja megbánni, hogy konfirmált, ez volt minden vágya. Mellesleg ebben az iskolában a konfirmáció kötelező volt.
2020. júl. 8. 09:41
 6/39 anonim ***** válasza:
34%

"Nem fogja megbánni, hogy konfirmált"

Ezt a varázsgömböd mondja?


"ez volt minden vágya"

Nagyon rosszul járnánk, ha mindenkinek minden vágya teljesülne...


"Mellesleg ebben az iskolában a konfirmáció kötelező volt."

Nyilván nem. Csak valamit félreérthetett, félreérthettetek (talán mert hiányosak az ismereteitek - ami magából a kérdésfeltevésből is látható).

2020. júl. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
48%

"Mellesleg ebben az iskolában a konfirmáció kötelező volt."

Ha valóban így volt, akkor ez súlyosan sérti a vallásszabadságot és alkotmányos jogokba ütközik. Oktatási hivatalnál érdemes kivizsgálást kérni ilyen ügyben.


"mindig is református akart lenni"

Gondolom már így született és azért sírt annyira, amikor katolikus templomba lett megkeresztelve :D

2020. júl. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
18%
Maga a kérdés is sokat elmond arról, hogy mennyire fogadnak el bárkit is a keresztények.
2020. júl. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
70%
Nem ártana azt is figyelembe venni, hogy ő melyiknek vallja magát.
2020. júl. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
48%

"Maga a kérdés is sokat elmond arról, hogy mennyire fogadnak el bárkit is a keresztények."


Ez a hozzászólás is sokat elmond arról, hogy mennyire primitív vagy.

2020. júl. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!