Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetne visszatérni...

Hogyan lehetne visszatérni egy felnőttkeresztségű keresztény gyülekezetből a korábbi közösségbe, ha az katolikus volt, mit kell ilyenkor ott mondani, tenni?

Figyelt kérdés

Ha évek óta látjátok, háljatok közösségetekben a botrányokat, egymás gyalázását, lopásokat mit tennétek?

Tíz éve tértem meg a családommal, előtte egy katolikus templomba jártunk gyermekkorom óta, ott volt az esküvőm is, aztán találtam egy községet ahol jól éreztük magunkat, bemeritkezttünk, elkötelezödtünk, de az utóbbi években minden megromlott a hívek, vezetők közötti kapcsolatok, már minket is kikezdtek, kísért, hogy ennyi erővel maradhatunk volna abban a közösségben...


2020. júl. 9. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
2%

Kivel van neked kapcsolatod? Egy hellyel, vagy Istennel? miért nem őt kérdezed meg, ha valóban bemerítékeztél. Miért nem a Szent Szellem útmutatását, vezetését kéred személyesen, miért nem várod meg a neked szóló személyes válaszát, útmutatását?


Ha valóban bemerítkeztél volna, és szellemi ember lennél-ez az első lépés lenne, nem a gyakori, nem a katolicizmusba visszatérés.Hol marad az első szeretet. egyáltalán tudod mi az? Szerintem fogalmad nincs.



Szóval miért is kell kamuzni? Nem veszed észre, és még mindig nem jöttél rá, hogy saját magadnak ártasz, pedig másnak akarsz.

2020. júl. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Kérd Isten vezetését. Nem tudok jobbat, de szerintem ez a legjobb megoldás.
2020. júl. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Na az első hozzászóló jól mutatja, hogy milyen a te közösséged. Menekülj onnan, mint a keresztények menekültek a hegyekbe Jeruzsálem pusztulásakor.

A visszatérés nagyon egyszerű lesz, de ezt a helyi pappal beszéld meg.

2020. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Egyik elmegyógyból a másikba?
2020. júl. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Itt a gyakorin többségben vannak a római katolikusok és a jehovisták. Egyik helyet sem javaslom, tévtanítások és hamis dogmák tömkelege vár, ha ilyen helyre mész.
2020. júl. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Ellentétben az összes többi keresztény felekezettel akiknek az a dogmájuk, hogy "azért igaz, mert le van írva"
2020. júl. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Az Egyház mindig szeretettel várja vissza az eltévedt bárányokat, így téged is. Valószínűleg a Szentlélek ne véletlenül ültette el a füledben, hogy kár volt elhagyni az Egyházat.
2020. júl. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Szia, ugy is lehet, hogy eloszor nem mondasz semmit, csak elmesz egy parszor katolikus misere. Ezt barki megteheti. Nem aldozhatsz es nem gyonhatsz, de figyelheted, es figyelheted magadat is, hogy mit erzel - szeretnel-e ide visszajonni, ide tartozni?

Akar tobb kulonbozo templomot is kiprobalhatsz, es beszelgess vallasukat gyakorlo katolikusokkal.

Ha ezek utan ugy erzed, biztosan szeretnel visszamenni, akkor kerdezd meg a gyakorlati teendoket a paptol - nem katolikus vagyok, de azt hiszem, gyonnod kell es ennyi.

Szerintem az a lenyeg, hogy legyel biztos benne, hogy ezt akarod, nehogy csoborbol-vodorbe kerulj.

2020. júl. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
94%
Beszélj a pappal, mondd el azt, hogy katolikus szeretnél lenni. Ezután elküld hittanra, egy-két évig kell járni. Azután attól függ, hogy korábban meg voltál-e keresztelve. Az előző közösséged keresztsége nem számít. Ha nem voltál úgy megkeresztelve, mint a történelmi egyházakban, akkor a hittantanulás után megkeresztelnek; ha nem, akkor nem, de már mehetsz gyónni, aztán áldozni.
2020. júl. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!