Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnnek számít, ha egy kereszté...

Bűnnek számít, ha egy keresztény nem él együtt hajléktalanokkal, hanem hagyja őket megfagyni a utcán?

Figyelt kérdés

2020. júl. 12. 13:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem, miért lenne már bűn és mi köze ennek a kereszténységhez? Te miért hagyod megfagyni őket? Miért nem élsz velük? Nincs bűntudatod? A helyedben én már biztosan összeszedtem volna amennyit el tudok tartani és nekik szenteltem volna az életem.
2020. júl. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Bűnnek számít, hogy afrikában éheznek és nincs ivóvíz, te pedig hagyod?
2020. júl. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%
Szégyeld magad kérdező, amíg te leírtad ezt a kérdést azalatt hány meg hány embernek adhattál volna ételt? Bűnös!!!
2020. júl. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Attól mert én farizeus vagyok, nektek még nem muszáj megégnetek.
2020. júl. 12. 14:36
 5/22 anonim ***** válasza:
38%
Mi nem is fogunk, te vagy a bűnös mert hagyod őket szenvedni! Áruló! :)))
2020. júl. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Csak szóltam, hogy súlyosabb legyen a büntetésünk...
2020. júl. 12. 16:44
 7/22 anonim ***** válasza:
58%
Csak azzal a hajléktalannal élhetsz együtt, ha megkéred hogy innentől kezdve többet ne igyon alkoholt és ne vétkezzen és éljen szent életet. Jézus is ezt kérte mindenkitől. De ugye ilyen hajléktalan nincs, úgyhogy nem kell együtt élned eggyel sem ;)) Akik meg éheznek Afrikában, arról a szüleik tehetnek, miért hozták őket a világra, csak szenvedtetni bírják a gyerekeiket. Állati szinten vannak.
2020. júl. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Jézus, /mármint nem TE, hanem az igazi/, sem élt hajléktalanokkal. Nem mindenkit gyógyitott meg, és nem mindenkit támasztott fel a halálból.

akkor Ő lehetne a legnagyobb bűnös, mivel neki a hatalma is megvolt hozzá.


Ki a felelős a hajléktalanok állapotáért, életéért?

Három felelős van: első sorban Azok, akik miatt ilyen állapotba jutott önhibáján kivül, 2: maga a hajlék nélküli, aki nem tesz meg mindent hogy a legjobbat hozza ki a helyzetéből. Harmadsorban azok, akikhez "tartozik", mint család tag, illetve a hitben testvérei.

2020. júl. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Kérdés, hogy számít-e nektek ez az élet. Mert ha igen, akkor nyilván úgy kényelmes, hogy jó legyen...ha viszont csak a mennyország fontos, akkor nem tudom minek berendezkedni ide... Egyszerűbb lenne beismerni, hogy hamis a hitetek, vagy addig erős, amíg kényelmes...

Bizonytalanok vagytok a halál utáni életben? Vagy ennyire nem érdekelnek mások, hogy értük szenteljétek ezt az életeteket?

Mi az élet célja? Mulandó ajándék a testi örömökhöz? (bár jogos felvetés az is, hogy miért kellene bárkinek testi örömet adni, ha nem fontos...).


Jézus valóban nem állt be banditának. De nem is a palotájából prédikált a húsos fazekak mögül...

2020. júl. 12. 18:00
 10/22 anonim ***** válasza:

Az igazán keresztény életet élő ember, nem úgy rendezkedik be jelenleg, hogy kényelmes legyen. Miért?

(1Timóteusz 6:7, 8) 7 Mert semmit sem hoztunk a világba, és ki sem vihetünk semmit. 8 Így hát, ha van ennivalónk és ruházatunk, elégedettek leszünk ezekkel.

(Jób 1:21) 21 és ezt mondta: „Meztelenül jöttem ki anyám méhéből, és meztelenül térek vissza.. . .

Nem vagyok bizonytalan a jövőben, mert minden tájékoztatást megkapok a kellő időben az Élet forrásától. Ha nem számitana az élet, akkor a szabad időnket, nem szentelnénk arra, amivel maga Jézus és az első Tanitványai is szentelték.

Jézus nem kérte, hanem parancsot adott a követőinek, a világon élő emberek tájékoztatására, és aki szeretne helyesen élni, azoknak az oktatására.


Egyébként pedig nincs igazad. Mert sokan vannak akik sokat tesznek a megélhetésükért, és nem dúskálnak a fizikai "örömökben". De elégedettek, és adakozóak is, pedig maguk is Rászorultak.


Ezt a kérést feltehetnéd a "nagy keresztény politikai vezetőknek" is.

2020. júl. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!