Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnnek számít, ha egy kereszté...

Bűnnek számít, ha egy keresztény nem él együtt hajléktalanokkal, hanem hagyja őket megfagyni a utcán?

Figyelt kérdés

2020. júl. 12. 13:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"Jézus nem kérte, hanem parancsot adott a követőinek, a világon élő emberek tájékoztatására, és aki szeretne helyesen élni, azoknak az oktatására."


Ez hazugság. De ahogy gondolod.

Szabad akarat van a hazugságra is.

2020. júl. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

11.

(Máté 28:20) 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.”

Jézus nem kérést, hanem parancsot adott. Nem csak a Tanitványainak, hanem azoknak is, akiket tanitanak Jézus utasitásának megtételére.

Mint Isten kinevezett királyának vannak olyan kérései, amik nem lehetőségek, hanem kötelezőek, ezt nevezzük parancsnak.

2020. júl. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Aki hisz az üdvözül, erre alapul a "vallás" ami folyton változott az idők folyamán, olyan értelemben, hogy kitágult, ezzel nagyobb tömegeket vonzott be, az erkölcsöt prédikálta, adakozás, parancsolat megtartása stb. amit lássuk be nem lehet életed végéig betartani, érdekes, hogy erről mindenki tud de a lényeget elhalgassák mert az túl nyers volna. Az egész hitről szólt anno, nem az erkölcsről, ugye Dávid is paráználkodott sőt megölette a férjét a csajnak, ez azért nem kis bűn ma sem, mégis próféta volt.
2020. júl. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Inkább az a bűn, hogy kapnak néha ételt, amit valódi emberek ehettek volna meg. Elfogadhatatlan, mert attól energiához jutnak, amivel sokkal aktívabbak lesznek!
2020. júl. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba a világ kezdetétől nektek készített országot! 35Éhes voltam, és adtatok ennem. Szomjas voltam, és adtatok innom. Idegen voltam, és befogadtatok. 36Nem volt ruhám, és felruháztatok. Beteg voltam, és meglátogattatok. Börtönben voltam, és fölkerestetek. 37Erre megkérdezik az igazak: Uram, mikor láttunk éhesen, hogy enned adtunk volna, vagy szomjasan, hogy innod adtunk volna? 38Mikor láttunk idegenként, hogy befogadtunk volna? 39Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy meglátogathattunk volna? 40A király így felel: Bizony mondom nektek, amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek. 41Ezután a balján állókhoz is szól: Távozzatok színem elől, ti átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és angyalainak készült.
2020. okt. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Utolsó, ebben nem találom, hogy iszákos vagyok és nem adtatok nekem bort. Vagy pl. büdös vagyok és fürdeni sem akarok és dolgozni is utálok és munkát kínálsz nekem, rohadj meg, ahelyett hogy pénzt adnál. Ez mondaná egy hajléktalan bibliája...
2020. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

1Korinthusiakhoz


A szeretet türelmes, a szeretet jóságos, a szeretet nem féltékeny, nem kérkedik, nem is kevély. Nem tapintatlan, nem keresi a maga javát, nem gerjed haragra, a rosszat nem rója fel. Nem örül a gonoszságnak, örömét az igazság győzelmében leli. Mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel.

2020. okt. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Konstant! Te mennyi néger migránst tudnál befogadni az otthonodba? Szólok Sorosnak, hogy bármennyit képes vagy befogadni, mert a szereteted türelmes.
2020. okt. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Igazán kedves vagy, de én csupán ídézetekkel láttalak el titeket, nem akartam hozzászolni....


De...


Tényleg kiadtunk egy lakást kameruniaknak. Nagyon kedves fiatalok voltak, de amikor egyik hajnal átmentem a lakásba,két lakönk helyett nyolc megtermett fekete szuszogott a lakásba. Báttyám felmondott nekik.


De hát nem jutott eszükbe, hogy nálam éljenek.. Nekem sem jutott eszembe ez a megoldás.


Sorossal az a bajom, hogy Diabolosszal kártyázik, és nem a Bibliát lapozza. Sohasem példálózik Krisztussal. Ezért nem támogatom terveit.

2020. okt. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Ismerek valakit, aki ilyen megfontolásból hajléktalanokkal osztotta meg a lakását és a bankkártyáját, a végén rendőrörök segítségével tudott visszakerülni a lakásába, és csodálkozott, hogy levették az összes pénzét. (ő ilyen pszichotikus betegséggel kezelt vallásos volt amúgy)


Ha segíteni szeretnél, akkor nézz szét az albérletet keresők közt és osztd meg egy ott lakhatást keresővel az otthonod, bár nekem pl. ijesztő lenne egy ilyen feljánlás, meg félnék, hogy nyomasztó mennyiségben csak a vallás lenne a téma.

2020. nov. 27. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!