Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszel Jézusban? Miért...

Miért hiszel Jézusban? Miért kezdtél el hinni Benne?

Figyelt kérdés
Én azért hiszek Jézusban, mert ugyebár Isten mindentudó akibe én hiszek. És Isten mindent tud csinálni. Tehát Jézus miért ne csinálhatot olyanokat mint Isten?

2020. júl. 13. 00:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%
Az isteni Clauidus is tökké válhatott, hiszen mint azt látod isteni...
2020. júl. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Márcsak te hiányoztál...
2020. júl. 13. 01:04
 3/27 anonim ***** válasza:
84%

Első sorban azért, mert a Bizonyitékok arra, hogy Ő a megváltó, Rajta teljesedtek. Ha nem Ő muattta volna be a bizonyitékokat, akkor nem hinném, hogy Ő az.

Ettől függetlenül Jézus nem lett mindenható, mert minden dolgot az Atyja visz véghez, amit Jézus nem tudna. Minden egyebet amire képesitett, azt viszont elvégzi, mert van hatalma és képessége bizonyos feladatok elvégzésére. Amikor Jézus gyógyitott, életet adott vissza, azt maga az Atyja vitte véghez, de Jézusnak a jelenléte szükséges volt, hogy a megváltóként, és az újszövettség követeként azonositsák.

2020. júl. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

"ugyebár Isten mindentudó akibe én hiszek. És Isten mindent tud csinálni."

Akkor elég gonosz, mert a világ igen messze áll nem csak a tökéletestől, de még a jótól is.

2020. júl. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 KZitus ***** válasza:

Szia

Mert meggyőződtem arról, a 2Timóteusz 3:16 szerint, hogy Isten minden egyes szava igaz. Pál apostol azt írta Krisztusról a Kolosszé 2:2, 3-ban: "Az a célom, hogy a szívük megvigasztalódjon, egységessé tegye őket a szeretet, és élvezzék az abból fakadó áldásokat, hogy teljesen biztosak abban, amit megértettek, és így pontosan megismerjék Isten szent titkát, vagyis Krisztust. Őbenne van gondosan elrejtve a bölcsesség és az ismeret minden kincse."

Ez azért igaz, mert Jehova Isten a Fiának szánta azt a kulcsszerepet, hogy megvalósítsa fenséges szándékát, vagyis azt, hogy a neve legyen megszentelve, és a föld és a lakói legyenek újra olyan állapotban, amilyennek Isten eredetileg akarta. Ezt Isten egy olyan igazgatás által teszi, „mely a meghatározott idők teljességének végén történik, hogy tudniillik ismét egyesít mindent a Krisztusban, az egekben levőket és a földön levőket” Efézus 1:9, 10. Nagyszerű szándékának a megvalósítása teljes egészében Jézushoz kötődik: Kol 1:19, 20, ezért minden prófécia, vagyis az Istentől származó minden ihletett üzenet, melyet a szolgái hirdettek, a Fiáról szól. Ennélfogva, ahogyan a Jelenések 19:10 kijelenti, a prófécia teljes „szelleme” - a prófétálás lényege és célja - az volt, hogy tanúságot tegyen Jézus mellett, aki Jehova elhatározása szerint „az út, az igazság és az élet” a János 14:6 szerint. Ez az állítás nem csupán azokra a próféciákra igaz, melyek Jézus földi szolgálata előtt lettek kinyilatkoztatva, hanem a későbbiekre is. Érdemes erről elolvasni a Cselekedetek 2:16–36 verseit.

Ezért hiszek Krisztusban.

2020. júl. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
Szerintem Jézus megváltó léte pusztán legenda,mint nálunk a csodaszarvas vagy ilyesmi.Én úgy gondolom Jézus korának egyik legokosabb filozófusa,profétája volt,aki a keresztény filozófia alapjait fogalmazta meg.Mi is a keresztény filozófia és a kereszt szimbolikája?A szeretettel járó szenvedés.Amit szeretünk azt elveszteni fáj és lényegében egész életünk arról szól,hogy dolgokat,személyeket vesztünk el,ezzel átéljük Krisztus szenvedését,aki szeretett minket és SZENVEDETT értünk és bűneikért.Én nem hiszek Jézusban,vagy Istenben.Én megakarom ismerni.El hiszem,hogy van,de az más.Istenre nem tekintek másként,mint egy rendező elvre,a természet törvényeinek összessége,hisz ha jobban megnézzük jó formán minden természettudományban,vagy akár társadalom,humán tudományban ugyanaz az ok-okozati összefüggés lelhető fel ,elsőre lehet hülyeségnek hangzik,de akkor miért van,hogy a dolgok nem csak úgy random történnek?Pl. a fizika törvényei csak úgy random megváltoznának egyik pillanatról a másikra.Ez egyértelműen Isten létét igazolja.Jézus szerepe már kicsit érdekesebb.Jézus magát az ember létet,szerepet fogalmazza meg,ami pofon egyszerű,szeresd felebarátod,mint önmagad,irgalmazz,kegyelmezz,bánd meg bűneidet,szenvedj másokért stb. és akkor eljutsz a Mennyországba,ami nem más mint Isten szerete.Nem egy helyszín vagy ilyesmi,csak puszta szeretet ELVESZTÉS nélkül,és ha nincs a szeretben elvesztés,akkor azt nevezzük boldogságnak.Ez a kereszténység és Jézus lényege.Gyakorlatilag ebben hiszek,nem járok nagyon templomba,nem vagyok az a buzgó hívő,Én csak felakarom áldozni az életem másokért,mások boldogságáért tenni,hiszen az egész kereszténység erről szól.
2020. júl. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de így születtem. Jézust már ismerem régóta. Előbb voltam mint Illés.
2020. júl. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Amikor ő lett, én már voltam.
2020. júl. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
ma 22:48 miért írtál megint? :P
2020. júl. 13. 22:52
 10/27 anonim ***** válasza:

Mert tudtam, hogy hiányoztam :D

Megérzem az ilyesmit, amikor túlárad a szeretet...csak kezelni nem tudom...

2020. júl. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!