Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak nekem van kedvem megverni...

Csak nekem van kedvem megverni azt, aki állandóan kiírja, hogy "A Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit. "?

Figyelt kérdés
Engem baromira idegesít. Felfogtuk asszem az üzenetét, (ami mellesleg nem igaz.)
2010. jan. 31. 13:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/116 anonim ***** válasza:
76%
Engem is idegesít, én voltam az, aki mindig odaírtam az ilyen hozzászólásai után egy sablonszöveget, amiben kifejtettem, miért hülyeség, az a mondat, és megmondtam, hogy mindaddig le lesz pontozva, amíg azt odaírja.
2010. jan. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/116 anonim ***** válasza:
72%

Na itt is van, ezt írtam neki:

"...hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit."


Már hatszor leírtam neked, hogy az evolúciót nem hinni kell, hanem vagy elfogadni, vagy nem, ugyanis az evolúció egy tudományos elmélet, így nem lehet hinni benne. Egyébként az evolúció is ad valamit, méghozzá tudást, és a világ folyamatainak megértését(persze nyilván csak azon folyamatokét, amikről szól), szerintem ez elég sok. Ja és ezentúl minden válaszodra kapsz egy lepontozást, amíg ezt odaírod a végére, függetlenül attól, hogy a válaszod egyébként mi volt, mert hülyeség amit írsz, ezt már többször leírtam, de egyszer sem próbáltad még megvédeni az álláspontodat(ha legalább próbáltad volna, azt tisztelném).


Nos annyi javult, hogy azóta a gyerek az evolúció elfogadásáról ír, az evolúcióban való hit helyett, ami már előrelépés, de ez a mondat még mindig bicskanyitogatóan arrogáns.

2010. jan. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/116 anonim ***** válasza:
2010. jan. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/116 anonim ***** válasza:
30%

Engem peldaul nem zavar. Viszont " kedvet kapni megverni" azt, aki kinyilvanitja a vallasi elgondolasat, erosen vallasi diszkriminacio, ami nem mellesleg btk.

Ugyhogy lehet nem szeretni, de igy leirva a kedves kerdezo egy tusko. :)

2010. jan. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/116 anonim ***** válasza:
72%
Igen, azért megverni nem kéne:)
2010. jan. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/116 anonim ***** válasza:
28%

Ez a mondat egy aforizma.

Azokat meg használni szokás...már annak aki persze ismeri.

Érdekes nekem a kultúrálatlanság bicskanyitogató,de úgy látszik átestünk ebbe is a ló másik oldalára.

Éljenek a lelki szegények!

Azért hány embert teccettek leszúrni,hogy"addig jár a korsó..."pedig aztán nincs is lába a korsónak!

2010. jan. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/116 anonim ***** válasza:
84%

először tényleg egy evolúcióval kapcsolatos válaszában írta, ott még helyénvaló is

de amikor teljesen más kérdésekhez írt válaszában is ott van, az tényleg zavaró

2010. jan. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/116 anonim ***** válasza:
69%

Én kiírtam egy angyalos kérdést.

Oda is írt valaki akinek ez volt az utolsó mondata.


Engem nem idegesít.


Én így fogtam fel: Ha hiszel Jézusban, Istenben és hasonlókban akkor az reménnyel tölt el, mert a végsőkig hiszed (elvakultan...) hogy majd jobb lesz és túl fogod élni. Biztos könnyebb így, mint amikor már úgy érzed semmi sincs ami visszarántson és minden mindegy.

Az evolúcióban pedig lehet hinni, tarthatod magad ahhoz, hogy az létezik és az az igaz. De az csak egy tény marad számodra, nem ad lelkileg ilyen hihet és reményt.

Remélem érthetően írtam le.

Szóval szerintem ez így igaz is.


Én próbálom megfejteni ezeket az Isteni dolgokat, addig nem tudok hinni amíg nem kapok valami egyértelmű jelet, így csak próbálom megfejteni ezt az egészet (az eszemmel).

Az evolúció kézzelfoghatóbbnak tűnik számomra, azt jobban el tudom hinni. Viszont az is felvet kérdéseket.

Szerintem van egy harmadik variáció is, valami sokkan grandiózusabb valami amit egyelőre még nem is ismerünk. Nyilván így kell lennie, mert válasz csak van. Olyan nincs, hogy nincs válasz egy kérdésre :))


Szóval engem nem idegesít, de ha minden kérdéshez odaírja az kicsit már gáz. Én csak az én kérdésemnél láttam kiírva neki. Azonosulni tudtam vele így nem zavart.

2010. jan. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/116 anonim ***** válasza:
21%
engem is bosszant,de nem bántok soha senkit,saját maga így gondolja,akkor jó..én is írtam neki,me azt is,hogy az evolúció nem zárja ki istent,meg nem kell benne hinni,mivel tény..ha nem is a majomból,de valamiből csak kifejlődtünk..mondjuk a rágcsálókból is lehet.. :)
2010. jan. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/116 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező! Hihetetlen de pont ma gondoltam arra, h felteszem ezt a kérdést. Erre meg most itt van. :D

Engem is idegesít, nagyon buta lehet az illető. Az evolúciót mint tudományos tényt összehasonlítani jézuska megváltásával nevetséges. Meghogy jézus ad reményt (mondjuk ez pontos, mert csak reményt tud nyujtani mást nem, merthogy az egész kamu) az evolúció meg nem ad semmit? Miért kellene , h adjon???? Miért kellene, h jézuska szeressen? Ebben csak a mérhetetlenül okos intelligens tanult gyenge emberek hisznek, vagy az illető butasága miatt hisz. Merthogy sztem aki ezt a szlogent nyomja mindenhol az evolúcióról mint fogalmat az sem tudja, h eszik vagy isszák. De üzenem a szlogen nyomójának, h ha mást nem is ér el ezen az oldalon, de arra büszke lehet, h Péter után ő a 2. bolond akiről egy külön kérdés készült!

Üdv a kérdezőnek ;-) 22/L (ateista)

2010. jan. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!