Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hirtelen elkezdtem hinni...

Hirtelen elkezdtem hinni Istenben, Jézusban, és érdekelnek a keresztény és más vallások dolgai. Mitől?

Figyelt kérdés
Eddig sosem éreztem semmilyen vallást magamban, nem is nagyon érdekelt. De valami történt, de tényleg, tök hirtelen elkezdett minden érdekeni a vallásokkal kapcsolatosan, egyre több ilyen dolgot olvasok, nézek, mióta ez van. Mi történhetett?
2017. febr. 14. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Túl sokat olvasod a gyakorikérdéseket.
2017. febr. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nemrég én is hasonlóan kezdtem érezni. De nem Istenben kezdtem hinni hanem abban hogy belénk van programozva valami amit nem értünk ezért egyszerűen Istennel magyarázzuk. Egy példát említek, úgy érthetőbb lesz. Ha valaki elkövet valami rosszat áratlanok ellen, akkor előbb vagy utóbb azzal szembesül hogy az ő sorsa is egy nagy csapás lett. Erre szokták mondani hogy megverte az Isten. De nem Isten verte meg hanem belénk van programozva az ami megakadályozza a másoknak való ártást. Vagyis a saját lelkiismerete büntette meg. Ezt a belénk programozást a túlélés érdekében tette a természet. Ha nem tette volna akkor például mindenki szabadon gyilkolná a másikat és végül kipusztulna az emberi faj. És a Kékfényben egy kriminálpszichológus is így magyarázta. Például egy gyilkos ha nem bukik le, akkor az idők során egyszerűen képtelen együtt élni azzal hogy vétett a természet törvénye ellen (meg az emberek által írottak ellen is), és olyan dolgokat követ el ami a lebukásához vezet, vagy akár nem bírja tovább és feladja magát. Ez sem Isten műve, csak eléggé spirituálisnak tűnik.
2017. febr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja és én azért kezdtem hirtelen azt érezni amit az 1-ben leírtam mert azzal szembesültem hogy a környezetemben néhány régóta gonosz embert nagyon "megvert az Isten". Sorsuk katasztrófa lett. Persze ahogy írtam, nem Isten verte meg őket hanem a saját lelkiismeretük. És ezt a lelkiismeretet az emberi fajunk túlélése érdekében teremtette belénk a természet.
2017. febr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Valami űr volt az életedben, s ezzel szeretnéd kitölteni.


Távoli családtagjaim is folyton jönnek valamivel, táltoshoz jártak, aki kimérte a vízereket a házukban, jött valami szekta, most meg pí-víz előállító gépet vettek...

2017. febr. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Garpe ***** válasza:

Szia :)


Jó magam teljesen vallástalan családban születtem a vallással is csak a néphagyományok kapcsán érintkeztem.

Ettől függetlenül én is érdekesnek kezdtem találni a vallásokat. Sőt hobbim lett a vallástudomàny az egyetemnek hàla (ez egy olyan tudomány ami az emberkről s vallásukról szól).


Szerintem teljesen rendben van ez. A vallások izgalmasak, a vallásos-élmények csodálatosak, jó dolog ezekkel foglalkozni.


Pontosan nem tudhatjuk mièrt jött ez így hirtelen, de talán most most merült fel benned egy igény a transzcendencia iránt. Ez egyébként többekkel előfordul, mert ahogy említettem van valami varázslatos valami csodálatos ebben a libabőrödzés-szerű vallási avagy transzcendens élményben. Persze ahogy az előzők említik "népipszicho-analízissel", lehet, hogy valami hiány jött meg. De akár Maslow után az is lehet, hogy pont most teljesült be valami, s most lett arra szükséged, hogy transzcendens dolgokkal foglalkozz. Akár még az "isteni sugallat" is elképzelhető magyarázat lehet.


Tetszik, hogy kutatod a miértjét, azonban úgy látom mintha egy kicsit elfogadhatatlan s negatív lenne ez számodra. Ezért kivètelesen nem a miértet boncolgatnám, hanem töltekeznél ebben az élményben majd, ahogy érzed elengednéd vagy ha úgy èrzed vallásosként élnél tovább.


Ha úgy èrzed, forgasd a Bibliát, a Koránt a Talmudot vagy bármilyen szent könyvet.

Ha a vallási èlmény s maga a vallás èrdekel, izgalmas lehet Mircea Eliade A szent és a profán című könyvecskéje a bevezető legalàbbis.


Azèrt is mentem most egy kicsit tovább mint amit kèrdeztél, mert úgy érzem, nem igazán tudsz most hirtelen mit kezdeni ezzel a helyzettel. De kezeld lazán, s talán a Mircea könyv (a bevezetője mindenkép) segíthet egy kicsit jobban megèrteni a dolgot.


Ha gondolod, mindig szívesen beszélek az emberekkel, írj privátot.

2017. febr. 15. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Isten hív. Innentől nálad a döntés. Meg fogja magát ismertetni veled és te fogod eldönteni, hogy akarod e őt, vagy sem?
2017. febr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Lehet imádkozott érted valaki, hogy üdvösséged legyen.

https://www.youtube.com/watch?v=LQnzdcqeiLU

2017. febr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Jézus megmondta, hogy mindenkit vonz magához. Isten azt szeretné, ha mindenki megtérne. ezekből következően mindenkiben van egy alap Istentudat. Van, aki leépíti ezt a vonzást, tudatot, van, aki felépíti
2017. febr. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


A kor jó ha bölcsességgel jár. Ehhez tartozik az is, hogy megkeressük a válaszokat ilyenekre: Mi az élet célja? Mi történik velünk a halál után? Miért lettünk megteremtve? Ha van Isten miért hagyja a szenvedést, a halált? stb.


Talán benned is felmerültek ezek a kérdések? A választ mindenféleképpen a Bibliában keresd. Nem vallás fogja neked megadni a válaszokat, hiszen ott az emberek jönnek mennek, ahogy a politikában is változnak a nézetek, úgy a vallási tanításokban is.

Azonban a Biblia évezredek óta állandó. Persze sokan, sokféleképpen magyarázzák. Akkor hogyan is döntheted el, hogy mit tegyél? Járj utána a dolgoknak, ahogyan ezt az első században is tették a theszalonikaiak: Cselekedetek könyve 17:11


Írj, ha vannak kérdéseid, és tudd, hogy Isten nem mindenkit vonz! Viszont szeretné, ha mindenki megmentésben részesülne. Vonzani azokat vonzza, akiknek lát a szívében valami olyant, amivel érdemesnek tartja jobban megvizsgálni a személy cselekedeteinek az indítékait.


Várom privát üzenetben a beszélgetést.

2017. febr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

#9


Üdv!

János

12,32 És én, ha felemeltetem e földről, mindeneket magamhoz vonszok.


" Járj utána a dolgoknak, ahogyan ezt az első században is tették a theszalonikaiak: Cselekedetek könyve 17:11 "


Azok a Bérea-beliek. Thessalonika negatív példa ebben az esetben:


Csel

17,10 Az atyafiak pedig azonnal, azon éjszakán [Csel. 9,25.] elküldék Pált Silással egyetemben Béreába; kik mikor odamentek, elmenének a zsidóknak zsinagógájába.

17,11 Ezek pedig nemesb lelkűek valának a Thessalonikabelieknél, úgymint kik bevevék az ígét teljes készséggel, naponként tudakozva az írásokat, [Ésa. 8,20. Ján. 5,39.] ha úgy vannak-é ezek.

17,12 Sokan hivének azért ő közülök; sőt az előkelő görög asszonyok és férfiak közül is nem [vers 4.] kevesen.


Kérdező! Priváttal vigyázz, a Jehova Tanúi beszervezős módszere ez. De egyetértek, a válasz a Bibliában van, de nem az új világ fordításban:)

2017. febr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!