Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszel Jézusban? Miért...

Miért hiszel Jézusban? Miért kezdtél el hinni Benne?

Figyelt kérdés
Én azért hiszek Jézusban, mert ugyebár Isten mindentudó akibe én hiszek. És Isten mindent tud csinálni. Tehát Jézus miért ne csinálhatot olyanokat mint Isten?

2020. júl. 13. 00:25
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Nem szeretlek! Nem érdekel, hogy a biblia szerint te a testvérem vagy. És amúgy te kezdted, azért trollkodok egy kicsit.
2020. júl. 13. 23:23
 12/27 anonim ***** válasza:

"Én azért hiszek Jézusban, mert ugyebár Isten mindentudó akibe én hiszek"

Mi köze van Jézus létéhez Isten mindentudásának?


"És Isten mindent tud csinálni"

Még Jézust is? Vagy csak én nem értem? Szerinted akik tagadják Jézust, azért tagadják, mert Isten nem tudná megteremteni őt, csak ha mindentudó lenne?


"Tehát Jézus miért ne csinálhatot olyanokat mint Isten?"

Azért, mert Isten mindentudó, Jézus olyanokat csinálhatott, mint Isten?

Mi a kapcsolat? Nem értem....

2020. júl. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Vagy te Jézusban kezdtél el előbb hinni és úgy igazoltad őt, hogy Istenné tetted? Mit akarsz mondani? Összezavarodtam....
2020. júl. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Kezdő Jézus hívő vagyok... Azt írják, hogy Jézus Isten fia, szóval bármi lehetséges, mert Jézus örökölhette a "csodákat" Istentől. Tehát járhatott a vízen, vízből lett stb... És az életben bármi lehetséges. És Isten is tud járni a vízen. Szóval miért ne? Érted már? Mert én igen.


És amúgy, hiszel a Mátyás Királyban?

2020. júl. 13. 23:41
 15/27 anonim ***** válasza:

Értem, tehát te a csodákban hiszel.

Én abban hiszek, hogy a történelmet azok írják, akiket nem töröltek el.

2020. júl. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
És miért hiszel a töriben? Hiszen ott sem voltál! Igaz vannak képek és videók és a suliban és beszélnek erről. Na, ez pontosan ugyanilyen mint a Biblia és a Jézus megtörtént történetei :)
2020. júl. 13. 23:54
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondtam, hogy hiszek. Pont úgy, mint az isteni Claudis történetében sem. Annyi a különbség, hogy amit az iskolában tanítanak azok mögött áll valamilyen szintű tudományos kutatás, ezért jobban bevehetőek (még ha vannak homályosabb foltok is az anyagban).

Amúgy ha ettől boldog leszel, mindig is a pozitív az olyan történeket szerettem, ahol a jó győz a gonosz felett.

Jézusban pedig azt szerettem, hogy igazságos, jó szívű és bölcs.

De sajnos Istenként ő is felelős a világért és ettől nehezebben alszom kicsit...

2020. júl. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Értem. És te komolyan hiszel a tudománynak? Hiába írnak bármit, attól még lehet kamu. Írhatnak a múltról, mutathatják a tévében stb... Attól még kamu lehet. :) érted :D Tehát összefognak abban, hogy becsapjanak minket. Ott van pl a függetlenségi nyilatkozat. Nem voltál ott egyáltalán, és mégis elhiszed. Én amúgy még ezt is el hiszem, hogy volt ilyen aláírás amerikában.


Szóval, ha nem láttad, ezért maradni fog a "hit" Tudod. Hiszem ha látom. Szóval a fajok eredete is lehet kamu, ahogyan szokták mondani, hogy a biblia teljes története kamu. Bocs ha így fogalmaztam.

2020. júl. 14. 00:04
 19/27 anonim ***** válasza:

"összefognak abban, hogy becsapjanak minket"

Kérdező!

A konteókat az ezotériába kérjük!

Vagy szerinted sok millió ember csak azért fog össze, hogy jól becsapjon TÉGED?

Miért is? Mi hasznuk ebből?

De te ugye átlátsz mind a sok millión? Csak úgy, magadtól?

2020. júl. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Olyan eseményekről beszélünk, amik nem befolyásolják az életem.

Ezért számomra maximum érdekes történetek.

És ezt a részét jól látod. Nem tudjuk ki vagyunk valójában vagy mi az igazság.

Itt beszélgetsz velem, de még az agyadat sem tudnád lerajzolni, pedig te vagy az.

Szóval engem a jelen és a jövő jobban érdekel, mint olyan események, amik nem érintik az életemet.

A hiteddel viszont korlátozni vagy lerombolni akarod más világát. Ez viszont már érint.

2020. júl. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!