Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, mi győzne meg...

Jehova tanúi, mi győzne meg arról, hogy tévúton jártok?

Figyelt kérdés
Talán ideje lenne egy új felekezetet választani.

2020. júl. 13. 08:13
1 2 3
 1/21 qkker1 ***** válasza:
79%
Ezeket semmi nem győzi meg, vakon követik az ördögtorony hamis tanításait!
2020. júl. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem az, ha boldogtalannak érzi magát és a Jehova tanúiban látja ennek az okát. Ha boldog életét él, akkor nem jár tévúton.
2020. júl. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%

Nem követem vakon a Felekezetet. A Biblia az út, és a lámpás az életre. Miért gondolod, hogy változtatni kellene, mert nem értesz egyet némely Biblia tanitással, amit kötelessége lenne egy kereszténynek megtennie?


A Bibliában személyesen olvasott irások összességét figyelembe véve, egy "felekezetre" illik rá azok azonositó jele, akiket Isten és Jézus megbizatással felhasznál.

Az azonositó jelek pedig nem csak egy jellemzőből áll, bár a legnagyobb azonositó jelnek a szeretet kell, hogy legyen.

A Biblia alapján, Isten népét mindig is az egység, és a jól szervezettség jellemezte Isten vezetése alatt, még az imádatot illetően is. Aki kilógott a sorból, az megbontotta volna az egységet. Ezért eltávolitották a közösségből. Régen ez halállal járt, Jézus halála után pedig, kiközösitéssel. Hogy vannak tökéletlen emberei Isten népe körében is, az tény, senki sem fog tökéletesen átjutni az új rendbe, mert erre lesz az Ezer év, Jézus uralma alatt. Azonban addig is, egységben Istennel és egységben Jézussal kell élni, ez nem kivánság műsor.

2020. júl. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
51%

Inkább azt kéne bizonyítanotok miért az a helyes út amit ti választottatok. Ahogyan ők is teszik. Ti foglalkoznátok velem hónapokon át bibliatanulmányozás keretein belül? Meghallgatnátok a bajaimat? Adnátok tanácsot a Biblia alapján? Jobbá akarnátok tenni más emberek életét a saját időtök, energiátok és pénzetek rovására? Mindezt úgy, hogy közben porig aláznak a munkahelyeden az iskolában vagy a családodon belül? Vállalnád, hogy ezekért cserébe a legtöbben egy szektás köcsögnek neveznek miközben épp segítettél nekik a munkában, miközben ők ücsörögtek? Hogy azt mondják mindenki jobban jár ha végre megdöglesz? Hogy a részeg anyád neked ront mert egy ,,f@sszopó jehovista g3ci vagy"? Hogy a férjed agyon ver, mert volt pofád elmenni a gyülekezetbe stb...?


Ha igen, akkor mi tartotta vissza más egyházak tagjait, hogy evangelizáljanak nekem ?

2020. júl. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
Ha a sok hamis prófécia nem győzte meg őket, akkor semmi se...
2020. júl. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
38%

Ezek nagyon csúnya szavak, azonban van benne igazság. Mert hát valójában fogalmuk sincs arról némelyeknek, hogy valójában hogyan miként élik meg a Tanúk, amikor megalázzák őket, mert nem vesznek rész bizonyos dolgokban, ami a világban megszokott és elengedhetetlen.

Mint ha az élet mullana ezeken, pedig sak egy párórás ünnepről, vagy megemlékezésről van szó, amit utána elfelejtenek a következő évfordulóig.

Mondjuk meg őszintén, sokan csak hallomásból terjedt rossz hirek alapján ellenségesek, de, hogy Ők személy szerint mire haragszanak, maguk sem tudják. Nem egy ilyen személlyel találkoztam, és őszintén megkérdeztem, hogy mit hallott, és mit tapasztalt? A Hallottak, és a Tapasztalat nem egyezett. Ezért elmondta, hogy nem is érti, kinek mi a baja.

A legtöbb ilyen pletyka még jól fel is van turbózva. Mint pl a vérátmömlesztés, de senki nem nézett utána, hogy a legtöbb helyen feleslegesnek tartják, és nem is alkalmazzák már ezt a módszert, a korona virus miatt sem. Sőt egyre több orvos, és kórházak köszönik meg a Tanúknak, hogy tanultak valamit az orvoslás telkintetében ebből is.


Itt a gyakorin, van egy-két elkeseredett dühös ember, akik valamiért megharagudtak, de a haragjuk nagyobb mint maga a sérelem, ami érte Őket. Ők az érzelmekre gyakorolva hatást, olyan panasszal élnek, aminek lehet, hogy a fele sem igaz, és ha van is némely rossz tapasztalat, az nem lenne ok a gyalázkodásra, a megbocsátás szellemében.

ezért nem alkalmazzák ezeket, miközben rendre mondják, hogy betartanak mindent jobban, mint mások... és kitudja azt bizonyitani.


Ekkor a Tanúkkal szemben állók figyelmen kivül hagyták, hogy maga a vádló, nem volt sem megbocsájtó, sem szeretettel teli, csak a sérelem ténye maradt, igy nem alkalmaznak semmit abból, amit egy kereszténynek tennie kellene ha bántják.

Ha Jézus is ezt tette volna, hát....

2020. júl. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%
Téged mi győzne meg, hogy Tévúton jársz?
2020. júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"Talán ideje lenne egy új felekezetet választani."


Ha a te szektádba lépnének akkor elégedettebb lennél?

2020. júl. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%

"Téged mi győzne meg, hogy Tévúton jársz?"


Őt semmi mert ő természetesen az igaz úton jár és képtelen felfogni, hogy esetleg más is hasonlóképpen gondolkodik. Mer' neki IGAZA VAN.

2020. júl. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

"Itt a gyakorin, van egy-két elkeseredett dühös ember, akik valamiért megharagudtak, de a haragjuk nagyobb mint maga a sérelem, ami érte Őket. "


Ezt úgy hívják, hogy aljas vád. Én spec sosem voltam tanú, mégis sokkal többet erről a szektáról, mint a legtöbb tanú. Akik pedig nálam többet tudnak, azok kiléptek. És nem külső forrásból tájékozódtam soha, hanem kizárólag a szervezet saját kiadványaiból és mellé raktam a Bibliát. Ezt nem akarják elhinni és gyaláznak állandóan.

2020. júl. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!