Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten valóban szeret? Vagy ez...

Isten valóban szeret? Vagy ez csak a cukormáz?

Figyelt kérdés

A bibliában azt olvasom, hogy Isten maga a szeretet, és hogy tegnap, ma és mindörökké ugyanaz. Akkor ma is ugyanaz az Istenem van aki az Ószövetségben annyi népet (nőket és gyermekeket) mészároltatott le? És Jézus...? Mindig úgy beszélnek róla aki annyira szeret minket. a legjobb barát, de én nem olvasom sehol, hogy barátkozni szeretne velem vagy bármi ilyesmi.

Olyat viszont rendszeresen olvasok, hogy "meddig szenvedleg titeket" + "Oh ti hitetlenek" + "Nem adom a fiuk kenyerét a kutyáknak" és rengeteg ehhez hasonló megalázó és felsőbbrendű megnyilvánulását. (Persze ezek nem szó szerinti idézetek...)de nálam egy barát nem ilyen... Valahogy nem találtam egy olyat sem, amiben azt látom mennyire szeret...

Kezdem úgy érezni, hogy már azt sem tudom miben hittem eddig, és milyen is valójában Isten...


2010. aug. 2. 22:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

Mondjuk, ha apád már 10szer szólt, hogy vidd le a szemetet, és írd meg végre a házidat, te meg csak a TV előtt üldögélnél... akkor mit tenne?

És ez azt jelentené, hogy nem szeret többé? dehogy :) Azért kapsz egy nyaklevest, mert féltőn szeret és a jövőd, az életed fontosabb neki, mint az, hogy neked épp kényelmesebb a TV előtt lustálkodni..


Remélem, érthető a párhuzam :)

2010. aug. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

kedves kérdező

ezt én se értettem sose

viszont kíváncsi vagyok ki mit ír.

2010. aug. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Gondolod, hogy az Ószövetség idején Isten azzal szórakozott, hogy lenyúlt a fellegekből, hátba pöckölte az embereket és azok meghaltak? Isten nem mészárolt se senkit, az emberek egymást mészárolták/mészárolják, mert szabad akaratuk van, tehát eldönthetik, hogy akarnak-e ölni vagy nem. A rossz dolgokra pedig szükség van ezen a világon, különben nem tudnánk megtanulni értekelni a jót. Le vanírva a Bibliában, mit hogyan kéne tennünk, de természetes, hogy nem mindig tesszük azt, amit Isten kér. A gyerek se hallgat mindig az anyjára, de az anyja csak azért "parancsolgat" neki, mert védeni akarja, nehogy kárt tegyen magában vagy másokban. Ha a gyerek nem hallgat rá, akkor a saját bőrén tapasztalja, hogy igaza volt anyának. Nekünk is így kell megtapasztalnunk, hogy ha Isten parancsait szándékosan megszegjük, az nekünk lesz rossz.
2010. aug. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

ma 23:22 Szodoma ? 10 csapás? Ezek mik?



Biztos van még rengeteg példa...

2010. aug. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az Esszénusok Evangéliumát olvasd el.

Ott találsz válaszokat .

És van még egy jó hely !!!!

A szíved .Tutti 100% . :-)

2010. aug. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

1. Ha apám emellett soha semmi jelét nem adná annak, hogy szeret, és egyetlen kedves szava sem lenne hozzám...

3. Volt olyan az ószövetségben, hogy Isten megparancsolta a zsidóknak, hogy öljenek meg mindenkit (beleértve a gyerekeket is)

2010. aug. 3. 07:09
 7/16 anonim ***** válasza:

Az ószövetségi Isten kegyetlen, az Újszövetségi sem különb csak egy kicsit kedvesebben adja elő.


Igen a könyvben többször is ontanak vért Isten parancsára.

Látszik sajnos,hogy ember írta.


Van olyan szülő aki csak azért pofoz meg mert útban vagy vagy csak idegesíted. Nem pont azért mert a jövődre gondol. Akkor ha valakit az apja szarrá ver és a kórházba kerül azt a jövője érdekében tette?

2010. aug. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Egy dolgot jó ha tudunk...senki nem válik "nemlétezővé", csupán tapasztalja a halált, vagyis a születés ellentétét...így viszont megváltozik a felállás, miszerint Isten nem öl meg senkit...hanem minden egyes pillanatban tanít a jóra, a rossz által. Minden pillanatban nemesedünk mindannyian. :)


Ha megszeretnéd kapni a valós képet(persze emberi szinten) emberről, világról és Istenről, akkor jelezz és adom azt, amiből kinyerheted. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Mindig megvan rá a módod, hogy megmutasd nagy hatalmadat, és ki tudna ellene szegülni karod erejének?

Hisz az egész világ olyan előtted, mint a porszem a mérlegen, és mint a földre hulló hajnali harmatcsepp.

De te mindenkin megkönyörülsz, mert mindent megtehetsz, és elnéző vagy az emberek bűnei iránt, hogy bűnbánatot tartsanak.

Mert szeretsz mindent, ami van, és semmit sem utálsz abból, amit alkottál. Ha gyűlöltél volna valamit, meg sem teremtetted volna." Bölcs. 11 21-26

Bölcs 11.25

Hogy is maradhatna meg bármi, ha te nem akarnád, és hogyan állhatna fenn, ha te nem hívtad volna létre?

Bölcs 11.26

De te kímélsz mindent, mert a tiéd, életnek barátja.



"Mert a te el nem múló szellemed van mindenben.

Ezért enyhén bünteted, akik hibáznak, és a bűneikre emlékeztetve figyelmezteted őket, hogy hagyjanak fel a gonoszsággal és higgyenek benned, Uram.

Szent földednek régi lakóit is gyűlölted ugyan,

szégyenletes varázslataik és gyalázatos titkos szertartásaik miatt.

A kegyetlen gyermekgyilkosokat és az emberhús-lakomákon a belső részek felfalóit, akiket véres összejöveteleken avattak fel,

és a szülőket, akik saját kezükkel gyilkolták a gyámoltalan lelkeket, ki akartad irtani atyáink keze által,

Bölcs 12.7

hogy ez a neked legkedvesebb föld az Isten gyermekeiben méltó lakókat kapjon.

De még ezek iránt is kímélettel voltál, mivelhogy emberek voltak, és sereged előőrseiként darazsakat küldtél, hogy ezek irtogassák őket, apránként.

Nem mintha nem tehetted volna meg, hogy csatában vesd alá az istenteleneket az igazaknak, vagy hogy félelmetes állatokkal vagy akár egyetlen kemény szóval egyszeriben megsemmisítsd őket.

De te azáltal, hogy a büntetést apránként róttad ki, alkalmat adtál nekik a megtérésre, jóllehet tudtad, hogy gonosz volt az eredetük, a romlottságuk velük született, és a gondolkodásuk nem változik meg soha.

Bölcs 12.11"

2010. aug. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"És Jézus...? Mindig úgy beszélnek róla aki annyira szeret minket. a legjobb barát, de én nem olvasom sehol, hogy barátkozni szeretne velem vagy bármi ilyesmi.

Olyat viszont rendszeresen olvasok, hogy "meddig szenvedleg titeket" + "Oh ti hitetlenek" + "Nem adom a fiuk kenyerét a kutyáknak" és rengeteg ehhez hasonló megalázó és felsőbbrendű megnyilvánulását. (Persze ezek nem szó szerinti idézetek...)de nálam egy barát nem ilyen... Valahogy nem találtam egy olyat sem, amiben azt látom mennyire szeret...


Ó, tán az, hogy egy embert, akit úgy szeretett, sírva imádkozott hozzá, és feltámadt? Vagy tán, amikor gyógyított reményt vesztett embereket?


Az a meddig szenvedleg titeket, már megbocsáss, egy melléfogás volt részedről. Azért mondta, mert még mindig nem hittek, hogy meggyógyul.


"Kezdem úgy érezni, hogy már azt sem tudom miben hittem eddig, és milyen is valójában Isten..."


Először olvasd az Evangéliumot, Pál leveleit. Igen, a rossz ellen fel KELL lépni HATÁROZOTTAN. (nem az ószövetségi módon)

2010. aug. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!