Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten valóban szeret? Vagy ez...

Isten valóban szeret? Vagy ez csak a cukormáz?

Figyelt kérdés

A bibliában azt olvasom, hogy Isten maga a szeretet, és hogy tegnap, ma és mindörökké ugyanaz. Akkor ma is ugyanaz az Istenem van aki az Ószövetségben annyi népet (nőket és gyermekeket) mészároltatott le? És Jézus...? Mindig úgy beszélnek róla aki annyira szeret minket. a legjobb barát, de én nem olvasom sehol, hogy barátkozni szeretne velem vagy bármi ilyesmi.

Olyat viszont rendszeresen olvasok, hogy "meddig szenvedleg titeket" + "Oh ti hitetlenek" + "Nem adom a fiuk kenyerét a kutyáknak" és rengeteg ehhez hasonló megalázó és felsőbbrendű megnyilvánulását. (Persze ezek nem szó szerinti idézetek...)de nálam egy barát nem ilyen... Valahogy nem találtam egy olyat sem, amiben azt látom mennyire szeret...

Kezdem úgy érezni, hogy már azt sem tudom miben hittem eddig, és milyen is valójában Isten...


2010. aug. 2. 22:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Isten valóban szeret. Ez a személyes tapasztalatom és ezt írja a Biblia is számtalan helyen. Lehet kissé felületesen olvastad el.

"Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." János 3:16

Isten ennél többet nem tudott érted tenni. Mi kell még?


Itt van még egy pár ige ami cáfolja az állításodat. Sajnos nem fér ide sz összes, hidd el rengeteg van.


Veled van Istened, az ÚR, ő erős, és megsegít. Boldogan örül neked, megújít szeretetével, ujjongva örül neked. Zof 3,17


Sok fájdalom éri a bűnöst, de aki bízik az ÚRban, azt ő szeretettel veszi körül. Zsolt 32:10


Szereti az igaz ítéletet, az ÚR szeretetével tele van a föld. Zsolt. 33:5


Mily drága a te szereteted, Istenem! Szárnyad árnyékába menekülnek az emberek. Zsolt 36:8


Nappal szeretetét rendeli mellém, éjjel éneket ad számba az ÚR; imádságot életem Istenéhez. Zsolt 42:9


Mit dicsekszel gonoszságoddal, te nagy hős? Hiszen Isten szeretete mindig megmarad! Zsolt 52,3


Áldott legyen Isten, mert nem utasította el imádságomat, szeretetét nem vonta meg tőlem. Zsolt 66,20


Irgalmas és kegyelmes az ÚR, türelme hosszú, szeretete nagy. Zsolt 103,8


De az ÚR szeretete mindörökké az istenfélőkkel van, és igazsága még az unokáikkal is; Zsolt 103,17


A messzeségben is megjelent az ÚR: Örök szeretettel szerettelek, azért vontalak magamhoz hűségesen. Jer 31,3


Még ha megszomorít is, irgalmaz, mert nagyon szeret. JSir 3,32


Emberi kötelekkel vontam őket, a szeretet kötelékével. Úgy bántam velük, mint mikor valaki arcához emeli gyermekét: jóságosan enni adtam nekik. Hós 11,4


te kegyelmes és irgalmas Isten vagy, türelmed hosszú, nagy a szereteted, és még a rosszat is megbánod. Jónás 4:2


...jóllehet szerette övéit e világban, szerette őket mindvégig. János ev. 13:1


Aki befogadja parancsolataimat, és megtartja azokat, az szeret engem, aki pedig szeret engem, azt szeretni fogja az én Atyám; én is szeretni fogom őt, és kijelentem neki magamat." János ev. 14,21


Ahogyan engem szeretett az Atya, úgy szeretlek én is titeket János ev. 15:9


Isten azonban abban mutatta meg rajtunk a szeretetét, hogy Krisztus már akkor meghalt értünk, amikor bűnösök voltunk. Róm 5,8

2010. aug. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! AZ, hogy az Ószövetség Isten által ihletett szent könyv, egy teológiai tény. Azonban ez nem azt jelenti, hogy Isten diktálta, hanem hogy ihletett emberek írták. Az Ószövetség több részből áll, vannak benne történelem könyvek, ahol Izrael történetét ismered meg, sokat lehet tanulni belőle. De! A történelmet mindig a győztesek írják. Ha a zsidók csatába mentek, és nyertek, akkor azt mondták, Isten akarata volt. Ha vesztettek,akkor azt mondták, hogy Isten nem akarta, nem is volt velük a harcban. Az igazság az, hogy Isten világosan megmondta nekik: ne ölj! És azt is olvasod ott hogy a győztes harcok ellenére is jöttek a próféták, és szidták a népet. Miért? Mert feleslegesen gyilkolásztak,ugyanolyan agresszíven viselkedtek mint a többi korabeli nép, pedig Isten megadta nekik a paramétereket a Tíz Parancsolatban. Ezért dühöngött Isten Izraelre állandóan, mert vele magyarázták a vérengzéseket, áldozatokat mutattak be neki, de nem bűnbánó szívvel. Az Ószövetség azért hasznos olvasmány, hogy megértsd az Újszövetséget. Isten ugyanaz, nem változik. Ezért küldte el a fiát mert nem bírta már a választott nép képmutatását.

A gonoszt az emberek szabadították a világra, a szabad akarat ránk testálja a felelősséget a tetteinkért. Isten szeret, de ő nem egy égi Mikulás, nem gyenge, nem lehet a kegyelmet a végtelenségig kihasználni. Azt hiszem, kicsit fel kell hozzá nőni.

Freya

2010. aug. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Isten személyének felhasználása egyazon célból ered, mint a politikusok kampánya - pénz, hatalom.

Láttál már szegény papot? :/

Az emberek eyg nagyon nagy rétegének vigaszt nyújt az a tudat, h majd lesz jobb, Valaki mindig szeret minket..

Ez a világtörténelem legnagyobb önzése, kizsákmányolása, ami még mindig folyamatban van, és ez így is marad.

Természetesen, tisztelem és megértem a hívőket, viszont nekik is el kellene gondolkodniuk azon az egyszerű és velős mondáson, ami a papokra érvényes, általában.

"Vizet prédikál... de bort iszik."

2010. aug. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Isten szeret bennünket!

Azok az emberek a hitetlenségük miatt haltak meg.

2010. aug. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

11:44 v

Isten nincs a maga elképzelt ősszakállú voltában.

Amit Istennek nevezhetünk, az a bensőnkben lakozó igazság, a pillanat megélésének boldogsága, az emberi nagyság tudatos elsajátításának törekvése...huhh szóv ezek keveréke.

2010. aug. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

kis segítség, hogy meg tudjuk különböztetni a valós hívőket, az "álhívőktől". Ez utóbbi természetesen nem elítélendők, nekik is jár az esély, hogy tévedésüket felismerjék. A valós hívő cselekedeteiben önzetlen, tehát erkölcsös...aki nem az...az "kamuhívő". És teljesen mindegy, hogy melyik vallásról van szó. S most el lehet gondolkodni, hogy Isten eszméje milyen. Ehhez kell "mérni" a dolgot, hogy tiszta legyen a kép...szóval a másik emberekhez való viszonyulás a lényeg, vagyis a jellem. :P :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!