Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan értelmezitek a bibliai...

Mansour kérdése:

Hogyan értelmezitek a bibliai teremtéstörténetet?

Figyelt kérdés

Mindegyik lehetőség mellé odaértendő az is, hogy a 6+1 napos történet a hét és a szombat fogalmának kulturális megalapozása miatt fontos. Úgy tudom, ez valamilyen formában mindenkinek egyértelmű, így ezt külön alternatív értelmezésként ne írjátok le!

Akinek valami egyéni értelmezése van, nyugodtan fejtse ki! De kommentálhatjátok, pontosíthatjátok a megadott lehetőségeket is! Ha lehet, azt is írjátok oda, milyen felekezetűek vagytok!



2020. júl. 24. 12:16
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
61%
#7 Igazad van. Mindenki abban hisz amiben akar fölösleges ezen vitatkozni. :)
2020. júl. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Én tisztelem a trollokat is. Szókratész is egy troll volt. Szóval nem azért nem veszek komolyan valakit, mert troll, hanem attól függően veszem komolyan, hogy milyen színvonalon csinálja ezt. De a 6-osnál már tényleg nagyon rezeg a léc...
2020. júl. 24. 14:52
 13/33 anonim ***** válasza:
78%
#13 Azért egymás sértegetésébe nem kellene átmenni
2020. júl. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
78%
#12*
2020. júl. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Én - részben, mivel előttem már leírták, amit le lehet ezzel kapcsolatban - néhány olvasmányt ajánlok a témában:


[link]


[link]


[link]


Egyébként tényleg vannak olyanok, akik szó szerint értelmezik a Genezisben leírtakat, őket nevezik kreacionistáknak. Ők általában a "fiatal Földben" és a közvetlen teremtésben hisznek, még a 6 napot is szó szerint veszik... Meglepően bőséges irodalmuk van. Ami igazán meglepő viszont, hogy sokan tudományos fokozattal is támogatják ezt, sőt, még van, aki éppen harvardi biológia PhD-vel...

[link]


Érdekes téma, ha valaki beleássa magát, és a modern kori vallási fundamentalizmusnak egy kevéssé ismert, de elég fontos fejezete énszerintem.

2020. júl. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

#13:

Mi volt sértő?

2020. júl. 24. 15:42
 17/33 tgt ***** válasza:
15-ös: Szuperjó könyveket ajánlottál, meg fogom rendelni őket.
2020. júl. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

17-es


Oké, egyem a zuzádat :)

2020. júl. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 pelgrim ***** válasza:
21%

A bibliai teremtéstörténet egy jelképes tanmese, nem valós esemémény. Ez nem jelenti azt hogy nem igaz ami ott olvasható bizonyos dolgok valóban megtörténtek csak éppen nem úgy ahogy írva van. Vegyük például a bűnbeesés történetét, ami az ember tudathoz jutását ábrázolja jelképesen. A fejlődésnek azt a szakaszát, mikor az ember látni kezdte az összefüggést tettei és azok következményei között. Mikor az „én” és a „te”, az „én” és a „többiek”, stb. fogalmak kiéleződtek tudatában. Mikor tudatosult személyes halandósága felől. A fejlődésnek azt a szakaszát, mikor az ember „evett a tiltott fa gyümölcséből”, mikor „ki lett űzve a paradicsomból”.

Isten első utasítása: „Legyen világosság!” is egy ilyen jelképes kifejezés ami az értelem, a rend fogalmakra utal. És maga a „Legyen ...! utasítás is ami annyit jelent, mint: „Hozd kifejezésre Hatalmamat, Bölcsességemet, Szeretetemet!” - És ez a válasz az itt oly gyakran feltett kérdésre is, hogy mi az élet értelme, nevezetesen ENGEDELMESSÉG AZ AISTENI LEGYEN! PARANCSNAK.

2020. júl. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

A bibliai teremtéstörténet legjobban annak a helyzetnek felel meg, amikor a Föld felszínének hőmérséklete lehűlt 100 fok alá, és nagyjából átlátszó lett a légkör. Víz ugyan addig se sok volt benne, azt később hozták üstökösök.

Innen kezdődik, kb. 5 milliárd éve.

A "napok" csak hozzávetőleges korszakokat jelölnek.

2020. júl. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!