Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha keresztényként jógázom,...

Ha keresztényként jógázom, akkor a pokolra fogok jutni?

Figyelt kérdés

2020. júl. 30. 17:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
100%

Alább idézet az elmúl 60 éve egyik legbefolyásosabb (és legismertebb) jógijától, aki legalább 65 éven át tanított, és terjesztette tudását világszerte.


Döntsd el kérdező, Isten pokolra juttat-e ilyemiért.


A jóga "első parancsolata" az ahímszá magyarázata


"Az ahímszá szó a tagadást jelentő "a" szócskából és a gyilkolást, vagy erőszakot jelentő hímszá főnévből tevődik össze. Nem pusztán az ölést tiltó parancsolatról van szó, hanem a kifejezésnek tágabb, pozitív értelméről, és ez a szeretet, melynek minden teremtményre ki kell terjednie, hiszen valamennyien ugyanannak a atyának - az Úrnak - a gyermekei vagyunk. A jógik úgy vélik, hogy valamely dolog vagy lény elpusztítása, illetve megölése a Teremtő bántalmazását jelenti. Az emberek gyakran táplálékért ölnek, vagy azért hogy megvédjék magukat valamilyen veszélytől. Azonban pusztán az, hogy valaki vegetáriánus, még nem jelenti feltétlenül, hogy jellemében is erőszakmentes, illetve hogy az illető jógi - jóllehet a vegetáriánus étrend elengedhetetlen a jóga gyakorlásához. Vérszomjas zsarnokok is lehetnek vegetáriánusok, mert az erőszakosság tudatállapot, nem pedig étrend kérdése. Az erőszak az ember tudatában gyökerezik, nem az eszközben, amelyet a kezében tart. A kés használható gyümölcs hámozására, de arra is, hogy valaki leszúrja vele az ellenségét. A hiba nem az eszközben rejlik, hanem abban, aki használja azt.

Az emberek saját érdekeik - testük, szeretteik, tulajdonuk vagy méltóságuk - védelme érdekében szoktak erőszakhoz folyamodni. Az ember azonban nem bízhatja kizárólag önmagára saját maga és mások védelmét. Aki azt hiszi, hogy megteheti, téved. Istenre kell bíznunk magunkat, mert Ő minden erő forrása. Ha így teszünk, nem kell többé félnünk semmi rossztól.

Az erőszak félelemből, gyengeségből, tudatlanságból vagy nyugtalanságból gerjed. Megfékezéséhez leginkább arra van szükség, hogy szabadok legyünk a félelemtől. E szabadság elnyeréséhez meg kell változtatnunk élet szemléletünket és át kell formálnunk tudatunkat. Ha az emberek megtanulják, hogy inkább a valóságban és az alapos vizsgálatban bízzanak, semmint a tudatlanságban és feltevésekben, akkor az erőszak nem tud teret nyerni.

A jógi meggyőződése aszerint minden teremtménynek ugyanolyan joga van élni. Hite szerint ő maga azért született, hogy segítségére legyen másoknak, ezért szerető szemmel tekint az egész teremtésre. Tudja, hogy saját élete elválaszthatatlanul összefonódik másokéval, s örvendezik, ha segíteni tud boldoggá tenni másokat. Mások boldogságát a sajátja elé helyezi, és örömforrássá válik mindenki számára, aki csak találkozik vele. Ahogy a szülők bátorítják a csecsemőt, amikor az az első lépéseket próbálgatja, úgy bátorítja ő is a nála kevésbé szerencséseket, hogy képessé tegye őket a túlélésre.

Ha valaki más rosszat tesz, az emberek szonnal igazságot követelnek; míg ha maguk követnek el hibát, irgalomért és megbocsátásért esedeznek. a jógi viszont úgy véli, hogy ha maga tesz rosszat, az igazságtételt kíván, míg ha mások követik el azt, akkor meg kell bocsátani. Tisztában van azzal, hogyan kell helyesen élni, s ezt tanítja másoknak is. Állandőan önmaga tökéletesítésén fáradozva szeretetén és együtérzésén keresztül mutatja meg másoknak is, hogy javíthatnak magukon.

A jógi ellenáll a vétkező cselekedeteiben megnyilvánuló rossznak, nem ellenséges azonban magával a vétkezővel szemben. Rossz tett esetén a megbánást szorgalmazza, s nem a büntetést. A rosszal szembeni ellenállás és a rossz tett elkövetője iránti szeretet jól megfér egymás mellett. Egy iszákos ember feleésge szeretheti férjét annak ellenére is, hogy megpróbál rossz szokásának ellenállni. A szeretet nélküli ellenállás erőszakhoz vezet; míg a rossznak ellen nem állva szeretni a rossz tett elkövetőjét bolondság, ami gyötrelemhez vezet. a jógi tudja, hogy a helyes megoldás az illető személy szeretése, miközben felveszi a harcot a benne lévő rosszal szemben. Minthogy szeretettel küzd, megnyeri a csatát. A szerető anya is elnáspángolja olykor gyermekét, hogy kigyógyítsa valamely rossz szokásából; ugyanilyen módon szereti az ahímszá igazi követője is saját ellenfelét.

...

A haragnak két fajtája van: az egyik lealacsonyítja a tudatot, míg a másik szellemi növekedéshez vezet.Az első gyökere a hiúság és a gőg, mely ha megsértik, haragot gerjeszt. Ez megakadályozza a tudatot abban, hogy a dolgokat távlatból tudja látni, és téves ítéletalkotásra ösztönzi. A jógyi viszont legfeljebb csak önmagára haragszik, ha tudata lealacsonyodik, vagy ha összes tapasztalata és tudása sem képes megakadályozni abban, hogy ostobaságot kövessen el. Önmagával szemben - saját hibájáról van szó - kérlelhetetlenül szigorú, mások hibáival szemben szonban elnéző. Tudatát kedvesség és szelídség jellemzi, és szívét minden szenvedés megindítja. A mások iránti gyengédség és az önmagával szembeni szigor a jógi esetében kéz a kézben haladnak, és jelenlétében megszűnik minden ellenségeskedés." B.K. S. Iyengar

2020. aug. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim ***** válasza:

21"

Van itt egy jó nagy ellenmondás!


"Aki azt hiszi, hogy megteheti, téved. Istenre kell bíznunk magunkat, mert Ő minden erő forrása. Ha így teszünk, nem kell többé félnünk semmi rossztól."


"Ha az emberek megtanulják, hogy inkább a valóságban és az alapos vizsgálatban bízzanak, semmint a tudatlanságban és feltevésekben, akkor az erőszak nem tud teret nyerni."


Most akkor miben is bízzanak az emberek mert egyikkel ütöd a másikat! Mert a valóságban és a vizsgálatban való bizakodás azt jelenti hogy bízzál a saját értelmedben és logikádban egy alapos utánajárás és vizsgálódás után!


Ellenben ha valaki keresztény, akkor nem támaszkodik a saját értelmére hanem az Úrban bízik még akkor is ha logikátlan!


példabeszédek 3 : 5 Bízz az ÚRban teljes szívedből, és ne a magad értelmére támaszkodj!

Itt van példának Jeremiás próféta könyve! 42 fejezetben Izrael maradéka Jeremiáshoz fordul hogy kérdezze meg a Mindenhatót hogy mit kellene tenniük! Isten válasza azonban logikátlannak tűnt a számukra és inkább a maguk értelmére hallgattak és így rohantak a vesztükbe!


Keresztényként az embernek az Úrban kell bíznia és az Ő Igéjére támaszkodnia! Ismerni és olvasni kell az Igét ha közel akarsz kerülni Istenhez!

21" -s te ismered az Igét? Ki a te Istened? Vagy a Teremtőt a te saját elképzelésed alapján mindenféle tudás nélkül képzeled el?


Ha azt akartad leírni hogy a jógi mennyire jóra törekvő és igyekvő ember volt aki nem kerülhet pokolra akkor tévedsz! Ugyanis nem mi fogunk ítélkezni! A jógázás egy önmegváltó hit eszköze, amivel közel kerülhetsz egyfajta megvilágosodáshoz és ezáltal "isteni tudatállapotba" kerülhetsz!


Ez ellentétes a Isten Igéjével!

“Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.” Ezt mondja Jézus

És pontosan attól lesz vki keresztény hogy ezt elhiszi a szívében! Hiszem, hogy Jézus Krisztus a megváltom, aki értünk halt meg a kereszten a bűneink bocsánatára és harmadnap feltámadt!


Egy önmegváltást hirdető módszer nem ahhoz a "világossághoz" fog közelebb vinni ami az Atyában van! Sokkal inkább a sötétséghez ami világosságnak mutatja magát!


Amikor én jógáztam és meditáltam sokféle erő szabadult fel bennem. Mindenféle euforikus érzést is, ami kezdetben nagyon megtévesztő, és egyfajta békességet is éreztem de nem azt amit mindig is kerestem! Üres maradt tőle a lelkem és engem ez nagyon zavart! Hiába kecsegtetett mindenféle szuper képességekkel, én nem ezt kerestem, nekem nem ez kellett! Nekem Isten békessége kellett és az Ő szeretete! Ezt csak Jézus Krisztus elhívása és a benne való hit által tapasztaltam meg! Most már nem hiszem hanem tudom hogy minden amit mondott az maga az igazság! A benne való hit tölti meg a lelkemet azzal a békességgel, amire mindig is vágytam!Ő maga az élet forrása, a békesség forrása, az élő víz! Ez az amit az ember keres és rajta kívül sehol nem fogja megtalálni!

2020. aug. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 anonim ***** válasza:
51%

Az embert az Istentől a bűnei választják el!

Isten világosság nincs Benne sötétség, az Ő jelenléte Szent!

Akármilyen jóra is igyekszik az ember nincs bűntelen ember

A bűn zsoldja a halál , saját magát az ember nem tudja kiváltani és megváltani jó cselekedetekkel!

Isten váltott meg minket Jézus Krisztus vére által, ezt az embernek keresztényként tudnia kell!


Tehát ha vki odamegy hozzád és azt mondja nézd ez az ember olyan jó ember. Csak nézd meg! Magad is láthatod hogy a jóra torekszik és van egy módszere amivel saját magát megválthatja Jézus nélkül, amivel közel kerülhet Istenhez Jézus nélkül, akkor ezt egy keresztény elhiszi???

2020. aug. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 Blackice75 ***** válasza:
31%

A keresztény sem tart meg semmit az Atya parancsolataiból , tehát nem tartozik az Örök szövetség kereteibe az egyházaik egyike sem.

Ha nem tartja meg a szombatot es zabalja a disznót meg paráználkodik,akkor miért ne jogázhatna?


Mivel nem is ismeri az Atyát, azért mert a rendeleteit sem ismeri, igy nem tartózik bele a választottak szövetségébe(az Ábrahámmal.kötött ÖRÖK SZÖVETSÉG-be) így törvény alatt sincs és így kegyelem alatt sincs.

Tudom hogy fájdalmas de egyszóval kifejezve Istentelen!!!


Meg ne is említsem azt hogy a Teremtőnk neve nem Isten és nem is Úr.

Amint azt az Atya azt meg is mondta az Írásban ,hogy az Ő nevét el fogják feledtetni a Baálért vagyis Sátánért és az általa létrehozott vallasok és istenek miatt.

2020. aug. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:

22-es!

Nincs ellentmondás, csak nem érted a rendszert.


Az Úrban kell bíznod, de az életedben, te hozol döntéseket. Te reagálsz, te cselekszel. Szabad akaratod van.


Igen, az Úr ítél. (ehhez képest te máris ítéletet mondtál, az Úr tanítása szerinti életmódrol)


Az Úr ítél tetteid vagy szíved alapján, hogy kövezet-e Őt.


Lehet, te már prófétai tisztadággal átlátod saját lelkedet, életedet és környezetedét. Akkor nyugott lehetsz, hogy cselekedeteid és szíved tiszta az Úr előtt.


A mai világban viszont lépten nyomon, minden irányból és pillanatban a helyes élettől eltérítő erők érnek mindenkit. És többségünkek ez nagy kihívás.


Testünk, érzékeink, gondolkodásunk van kitéve rossz befolyásoknak és testünk, érzékeink, gondolkodásunk sugalják tetteinket és szívünk üzenetét is.


Gondolom, azt vallod, hogy a te vallásod gyakorlatai (imák? Istentiszteletek? ) megvédik az embert ezekkel szemben. Én nem azt tapasztalom magamon és környezetemben.

A jóga egyszerűen megtisztít, hogy az Úr akaratát be tudd fogadni. Te választod honnan. Ha akarod a Bibliából.

Hogy szívedbe befogadd Jézust, hogy szívedben hidd meg kell tisztítanod. Meg kell tisztulnod, ahogy Jézus is megtisztult pl. szolgálata kezdetén.

A jóga erre gyakorlati eszköz.



“Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.” Ezt mondja Jézus


És pontosan attól lesz vki keresztény hogy ezt elhiszi a szívében! Hiszem, hogy Jézus Krisztus.... bocsánatára és harmadnap feltámadt!


És hol itt az ellentmondás? Attól, hogy szigorúan betartod a Jézus tanításaival teljes ösdzhangban lévő életmódot, elfogadhatod őt megváltónak!

Egyébként a keresztény felekezetek közt teológiai nézeteltérés van a cselekedetek szerepéről az Isten ítéletben.

Vagy, hogy érted? A tolvaj, hazúg, erőszakos életmód szerinted kicsit sem gátja annak, hogy Jézust a szívedbe fogadd?

Ugye nem ezt gondolod?

És mégis ahhoz ragaszkodsz, hogy az ami a tiszta Jézusi forrás befogadásában segít, az eltávolít Jézustól?

Besenyő Pistabácsi:"Nooormáális?"

2020. aug. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:

23,24!


Az egyetlen érv, amit felhoztok, az a "önmegváltás Jézus nélkül"


1. Ezt ti erőltetitek. A jógának nem előírása, hogy önmegváltás.

2. Nem tiltja, hogy higgy a Jézusi megváltásban.

3. Ha valki Jézus tanításait kérlelhetetlen következetesseggel tartja meg (ahogy Jézus is tette), arra hogy mondhatod, hogy Jézus nélkül? Mi alapján ítélsz? Hol tanítja Jézus, hogy tanításainak megtartására tilos bármiféle gyakorlati módszert segítségül hívni?

Nincs ilyen az evangéliumokban!


Egyházi vezetőid véleményét fogadod el az evangéliumokkal szemben? Ismered legalább érvelésüket?

Azt látom, hogy szerinted ők még idegen kultúrákban is járatosabbak, mint ezek saját mesterei.

A biblia Istene iilyen ésszerűtlenségeket vár el?

2020. aug. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim ***** válasza:

25"

Hogy bízol az Úrban ha az életben a magad értelme alapján hozod meg a döntéseket? Akkor mit bízol az Úrra? Az életedet nem bízod rá? Pedig keresztényként rá kell bíznod!


Na itt jön a bibi:)

"A jóga egyszerűen megtisztít, hogy az Úr akaratát be tudd fogadni. Te választod honnan. Ha akarod a Bibliából."


"Hogy szívedbe befogadd Jézust, hogy szívedben hidd meg kell tisztítanod. Meg kell tisztulnod, ahogy Jézus is megtisztult pl. szolgálata kezdetén."


Hamis állítás! Honnan szedsz ilyeneket? Az a baj hogy szerintem a hasadra ütöttél!

Neked nem kell megtisztítanod a szíved hogy befogadd Jézust mert Ő végzi ezt el(És csak Ő tudja ezt elvégezni egyedül) Ő fog téged megtisztítani a szívedet is és a lelkedet is a vérével!

Ahhoz pedig hogy az Úr akaratát befogadd a Szent Lélek lesz a segítségedre és nem a jóga!

Jézusnak pedig soha nem kellett megtisztulnia, mert Ő eleve tiszta volt és bűntelen! Ezt valószínű abból következtetted hogy Keresztelő János bemerítette a Jordán vízébe! Csakhogy nem azért hogy megtisztuljon, ezért is szabadkozik Ker. János hogy neki kéne általa megkeresztelkednie de Jézus nem enged neki mert így akar példát mutatni az embereknek!

Szóval ha téged a jóga tisztít meg, a keresztényeket pedig Jézus krisztus vére , akkor lehet a jóga a kereszténység gyakorlati eszköze??

Szerintem nem!

Pontosan ebben van az ellentmondás!

Remélem már te is látod!

2020. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 Blackice75 ***** válasza:

27# Nagyrészt igazad van, de annyiban hozzászólnák hogy a keresztények abszolút nem tarzjak be az Atya parancsolatait nem követik a Megvaltót azokban, csak azt mondogatják hogy követik, és hiszik de a cselekedeteik nem ezt mutatják. Még a legkisebb erőfeszítest sem teszik meg azert hogy az Atya parancsolatait betartsák és ezzel a Megváltó követői legyenek.

Ketesztelő János meg helyesen fordítva Bemerítő Janos. Sem a Teremtő sem a Megváltó nem hirdet kereszténységet még nyomokban sem,sőt az, egyházat a fizikaí , gyakorlati egyházat el is törölte, annak ellenére szembe megy a világ vele ,és Sátán inspirálásara létrehoztak több ezer vallási és hitrendszert, köztük a pogány kereszténységet is. Valami olyat tartanak fent amit a Megváltó beszüntetett, és teljesen ellene mennek ezen egyházak hamis tanításaival dogmáival, úgy hogy közben azt óbégatják folyamatosan hogy így a Jézus meg úgy aJézus, es nincs mar törveny nem vagyunk mar alatta sem felette , eltörölte kész,mehet a szabad rablás, teszik ezt úgy hogy maga Jézus világosan megmondta hogy nem azért jött hogy eltörölje az Atya parancsolatait hanem hogy betöltse hogy peldat mutasson nekünk arra hogy nekünk is úgy kellene a törvények, parancsolatok szerint élni, ahogy azt Ő tette


Máté 5:17 Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem.


Tehát a fenti igevers alapján tisztán érthető az amit a Megváltó mondott.

Persze jönnek az okos pogány keresztények, és ebből a versből meg akarják magyarázni a világnak , hogy ha már Jézus betöltötte akkor nekünk már nem kell betölteni. Ez pedig nem más mint a hozzá gondolt filozófia. Ha valaki úgy gondolja hogy ez nem így van,akkor mutassa meg az Írásból azt az igét ahol a Megváltó azt mondja vagy arra utal hogy a törvényeket nem kell betölteni(megtartani).

Ilyet nem fog találni, de kicsit tovább lapozva a Rómabeliekhez írt levelekben ezt nagyon is meg fogja találni:


Róm 2:13 (Mert nem azok igazak Isten előtt, akik a törvényt hallgatják, hanem azok fognak megigazulni, akik a törvényt betöltik.


Nos ez mindenhogy Máté5:17 után van ez az ige, ami azt jelenti hogy úgy ahogy Jézus betöltötte a törvényeket , ugyanúgy nekünk is be kell töltenünk a Torát, vagyis meg kell tartanunk és cselekednünk az Atya parancsolatait, akár tetdzik akár nem.

Külömben nincs üdvösség senkinek ,

Es ezt is alá lehet támasztani az Írásból a Megváltó szavaival, többször is , mondja ezt


Máté 7:21 Nem minden, aki ezt mondja nekem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.


1Ján 5:3 Mert az az Isten szeretete, hogy megtartjuk az ő parancsolatait; az ő parancsolatai pedig nem nehezek.


Mutassatok egyetlen keresztényt is aki együtt megtartja minimum ezeket a szombatot, nem eszik disznót, nem keresztel gyereket, nem paráznalmodik , nem térdel bálványok elé, nem a karacsonyt a húsvétot meg minden más pogány ünnepet tart meg , hanem az Atya által elrendelt ünnepeket, nem.paráználmodik, nem utálja felebarátját, nem türelnezlrn hozzá és nem illeti megalázó szavakkal(mert itt ez megy jó keresztény módra a mocskolkodás es egymás szidalmazása).


Mint írtam egyszer meg valahol,

Aki egy vallást , egyházat követ es annak tanítasait hiven követi , az nem az Atyat követi, és nem a Megvaltó a példaképe.


Ugyancsak mint írtam mar egyszer valahol,

A Teremtő nem fog igazolni soha egyetlen vallást és hitrendszert sem a Bibliával.


A vallási és hitrendszerek szeretnék igazolni magukat a Biblia által.

Mind, mind Sátántól erednek es sokakat meg is vezetnek.



2Pét 2:14 Akiknek szemei paráznasággal telvék, bűnnel telhetetlenek; elhitetik az állhatatlan lelkeket, szívük gyakorlott a telhetetlenségben, átok gyermekei;



Jel 12:9 És vetteték a nagy sárkány, ama régi kígyó, aki neveztetik ördögnek és a Sátánnak, ki mind az egész föld kerekségét elhiteti, vetteték a földre, és az ő angyalai [is] ő vele levettetének.



De vannak nagyon kevesen akiket nem tudnak , mert nyitott szemmel és füllel járnak és van értelmük hozzá

2020. aug. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 anonim ***** válasza:

26"

1." Ezt ti erőltetitek. A jógának nem előírása, hogy önmegváltás."



Ezt nem a keresztények erőltetik hanem ez a jóga filozófiai definíciója és azzal hogy letakarod egy konyharuhával attól még nem tűnik el!


"2. Nem tiltja, hogy higgy a Jézusi megváltásban."

Totál ellentétes vele!


3.Jézus azért született le a Földre hogy letegye az életét értünk a bűnök bocsánatára hogy aki ebben hisz, örök élete lehessen! Hit által igazulunk meg és nem pedig jó cselekedetek által! Ez az evangélium! Ez az új szövetség lényege! Az ó szövetségben volt a törvény általi megigazulás de ez csak átmeneti volt a bűnök visszaszorítására amíg el nem jött az igazi megváltás az emberek számára!

Jézus ezért az evangéliumért született le és a hit általi megigazulás a kereszténység legfőbb üzenete és tanítása! A jó cselekedetek amiket te szajkózol nem feltétele a megváltás létrejöttének mert a munkát Jézus végezte el a kereszten! A jó cselekedetek a Szent Lélek gyümölcsei! Megtérésed után a Szent Lélek fog téged a jó cselekedetekre vezetni!


Ne haragudj hogy ezt mondom de szerintem nem vagy járatos a kereszténység tanaiban! El kellene olvasnod a Bibliát! Belinkelek egy részt ami a hit és a törvény általi( cselekedetek általi) megigazulást tárgyalja!


Pál Galátákhoz írt levele, 3 rész


A galaták is a hit hallásából kapták a Lelket

1 Ó, esztelen galaták, ki igézett meg titeket, akiknek szeme előtt úgy írtuk le Jézus Krisztust, mintha közöttetek feszítették volna meg! 2Csak azt szeretném megtudni tőletek: a törvény cselekvése alapján kaptátok-e a Lelket, vagy az ige meghallásából származó hit alapján? 3Ennyire esztelenek vagytok? Amit Lélekben kezdtetek el, most testben akarjátok befejezni? 4Hiába tapasztaltatok ilyen nagy dolgokat? Ha így volna, valóban hiába. 5Tehát az, aki a Lelket adja nektek, és hatalmas erőkkel munkálkodik közöttetek, vajon a törvény cselekedetei, vagy a hit igéjének hallása által teszi-e ezt?

Ábrahám a hit példája

6Így van megírva: „Ábrahám hitt az Istennek, és Isten őt azért igaznak fogadta el.” 7Értsétek meg tehát, hogy akik hitből valók, azok Ábrahám fiai. 8Mivel pedig előre látta az Írás, hogy az Isten a pogányokat hit által igazítja meg, előre hirdette ezt az evangéliumot Ábrahámnak: „Általad nyer áldást a föld minden népe.” 9Eszerint a hitből élők nyernek áldást a hívő Ábrahámmal. 10Mert a törvény cselekedeteiben bízók átok alatt vannak, amint meg van írva: „Átkozott mindenki, aki nem marad meg abban, amiről meg van írva a törvény könyvében, hogy azt kell cselekedni.” 11Az pedig, hogy törvény által senki sem igazul meg az Isten előtt, világos, mert „az igaz ember hitből fog élni”. 12A törvény pedig nem hitből van, hanem „aki cselekszi, az fog élni általa”. 13Krisztus megváltott minket a törvény átkától, úgy, hogy átokká lett értünk – mert meg van írva: „Átkozott, aki fán függ” –, 14azért, hogy Ábrahám áldása Jézus Krisztusban a pogányoké legyen, és hogy a Lélek ígéretét hit által megkapjuk.

15Testvéreim, emberi módon szólok: a megerősített végrendeletet, még ha emberé is, senki sem teheti érvénytelenné, vagy nem toldhatja meg. 16Az ígéretek pedig Ábrahámnak adattak, és az ő utódának. Nem így mondja az Írás: „és az ő utódainak”, mintha sokakról szólna, hanem csak egyről: „és a te utódodnak”, aki a Krisztus. 17Ezt pedig így értem: azt a szövetséget, amelyet korábban megerősített az Isten, a négyszázharminc esztendő múlva keletkezett törvény nem teszi érvénytelenné, vagyis ez nem törli el az ígéretet. 18Mert ha a törvény alapján van az örökség, akkor már nem az ígéret alapján volna; Ábrahámnak viszont ígéret által ajándékozta azt az Isten.

2020. aug. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 Blackice75 ***** válasza:

Én nem jógázok :)

Engem nem érdekelnek a Sátán koholmányai, semmilyen világi egyház, vallás meg hitrendszer, a pogány keresztény sem, én csak abban hiszek amit az Atya és a Megváltó mond, és igyekszek úgy élni meg cselekedni , ahogy az Atya azt megadta a parancsolataiban, és a hitem a Megváltóba helyezem. Mivel Ő úgy élt ahogy a Teremtő azt elrendelte nekünk az Ő parancsolataiban, én Őt igyekszek követni, a lehetséges teljes igyekezetemből

Részemről aztán mindenki úgy él ahogy akar és azt cselekszi ami neki tetszik.

2020. aug. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!