Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit gyülekezetéről szeretnék...

A Hit gyülekezetéről szeretnék kérdezni. Mit tudtok róluk?

Figyelt kérdés

Mik a hitelveik?

Miben különböznek a többi felekezettől?

Mit érdemes tudni róluk?


Utálkozó, szidalmazó hozzászólásaitokat inkább tartsátok magatokban. Objektív tények érdekelnek. Köszönöm!



2020. aug. 6. 07:05
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
52%

#19

Ennek mi köze a kérdéshez? Csak kíváncsiságból, mert láthatóan nm erről szól. Vagy neked mindegy, csak gyalázkodni tudj?

Na látod kérdező, #19-es a hitgyüli igazi arca. Menekülni kell onnan minden igaz embernek, mint 70-ben Jeruzsálemből a keresztényeknek, hogy túléljék a pusztulást.

2020. aug. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Kedves #21!

Valóban nem az eredeti kérdésre válaszolt. Viszont a #15 kérte, hogy mondjunk példákat a pozitív, mégis szektának nevezett csoportokra.

2020. aug. 7. 10:45
 23/35 anonim ***** válasza:
58%
Jó, de még csak arra se válaszolt, mert se a katolicizmus, se az ortodoxia nem nevezhető semmilyen módon szektának. Hiszen ezek nem váltak ki semmiből, ellentétben a hitgyülivel, akik pl a katolikusokból szakadtak ki. Németh Sándor katolikus teológiát kezdett tanulni, csak nem sikerült neki elvégeznie.
2020. aug. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
50%

Ránéztem Wikipédián, és megnéztem az alapelveiket. Első közülük: "A Biblia Isten igéje, és szó szerint értendő!"


Én katolikus vagyok (tudom, fúúúj), és ez az "értelmezd szó szerint a Bibliát" tilos, és hatalamas tévedés!

Kérted, hogy utlákozó, szidalmazó kommenteket mellőzzük.

Nem is annak szánom! Csak sajnos az a tapasztalatom, hogy pont a Hit Gyülekezetének tagjai azok, akik minden más vallást hát, "hamisnak" tartanak, pedig valljuk be, a kereszténység több ezer éves, a Gyülekezet meg 40.

2020. aug. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
44%

24 Ha valaki hivőként nem jutott el oda, hogy a 10 parancsolatot megtartja, az menjen vissza az alapokhoz és kezdje elölről.


II.Mózes:


Mózes II. könyve 20. rész


1.

És szólá Isten mindezeket az igéket, mondván:

2.

Én, az Úr, vagyok a te Istened, a ki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.

3.

Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

4.

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

5.

Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.

6.

De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.

2020. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
75%

Ha a 8. parancsolatra gondolsz, én nem hazudtam. Ezt saját, személyes tapasztalatból mondom, nem általánosítok, hogy a Hit Gyülekezetében mindenki ilyen, egyáltalán.


Amúgy meg: inkább hagyjuk a 10 parancsolatot. Te még sosem szegted meg?

Sosem hazudtál; sosem voltál tiszteletlen apukáddal, anyukáddal; sosem kívántad meg más tulajdonát (jaj, de jó neki pl.); sosem mondtad ki hiába az Úr nevét?


A bűnösöket először ne másban, hanem saját magunkban keressük! Egyébként legfőképp itt neked az fájt ebben a kommentben, hogy rá mertem világítani egy dologra a Gyülekezettel kapcsolatban, amivel kapásból nem értek egyet. Tipikus támadó jellegű komment azoktól, akik nem katolikusok. Nagyon sokszor tapasztaltam a katolicizmus elleni hadjáratot. Csak nem értem: miért? Visszafelé ez nem működik.

2020. aug. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
27%

26 Első parancsolat. Amit belinkeltem.


Ne beszélj mellé.

2020. aug. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
58%

27 Én is bűnös voltam,mint mindenki aki Ádámtól származik, de megtértem és igyekszem javítani folyamatosan magam.

De a 10 parancsolat alap egy keresztény életében.

2020. aug. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
69%

Nem beszélek félre. Akkor szerinted mindenki, aki katolikus bálványimádó, eretnek, aki megtagadja Isten 1. parancsát?


Tévedsz: még mindig bűnös vagy. Akárcsak én. És mindenki más. Na, ez is eretnekség akkor, és ezt is tudnia kell minden kereszténynek.

2020. aug. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
55%
Mert, ha jól értem te a katolikus templomok díszítettségére utalsz? Mert másra nem tudok már gondolni..
2020. aug. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!