Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit gyülekezetéről szeretnék...

A Hit gyülekezetéről szeretnék kérdezni. Mit tudtok róluk?

Figyelt kérdés

Mik a hitelveik?

Miben különböznek a többi felekezettől?

Mit érdemes tudni róluk?


Utálkozó, szidalmazó hozzászólásaitokat inkább tartsátok magatokban. Objektív tények érdekelnek. Köszönöm!



2020. aug. 6. 07:05
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
55%

"Mert, ha jól értem te a katolikus templomok díszítettségére utalsz?"

Csak ilyenkor kicsit megfeledkeznek arról, hogy például amikor a zsidók építettek templomot, maga Isten parancsolta meg nekik, hogy mennyire díszesnek kell lenni. Ott is aztán voltak szobrok, domborművek, stb... Sőt magán a frigyládán is számos ilyen díszítőelem volt, amin pedig elvileg maga Isten jelenléte volt.

2020. aug. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
86%

Egyébként a válaszaiddal igazoltál engem, amit az előbbiekben írtam:

"Csak sajnos az a tapasztalatom, hogy pont a Hit Gyülekezetének tagjai azok, akik minden más vallást hát, "hamisnak" tartanak, pedig valljuk be, a kereszténység több ezer éves, a Gyülekezet meg 40."


Na, most pontosan azt csinálod!

2020. aug. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 MBbpg ***** válasza:
68%

Az utolsó néhány hozzászólásra reagálnék.

Tökéletes felekezet nincs, mert mindegyik emberekből áll, és megtéréskor nem leszünk azonnal tökéletesek!


Azzal kapcsolatban, hogy mi, HitGyülisek szó szerint értelmezünk mindent: Ez így nem teljesen igaz - hiszen rengeteg példázat van. Vagy vegyük például azt, hogy mi vagyunk a föld sói -szellemileg valóban így funkcionálunk a szekuláris környezethez képest, de nem vagyunk 100% NaCl, és nem is törekszünk erre. Jézus sok példázatot mondott, amik képek - ezek segítik a megértését, és a lényeget továbbítják, de a legtöbb nem abszolútefullosan szó szerint valósul meg. Egyébként annak, hogy a Bibliát meglehetősen komolyan vesszük, az az oka, hogy hitünk szerint a teljes írás Istentől ihletett.


A katolikusokkal kapcsolatban (senki ne vegye magára légyszi): Tudom, sokan vannak, akik nem imádkoznak a szentekhez, Máriához, szobrokhoz, stb - de szerintem sokan akkor is túlzásba viszik, és Isten szerepe emiatt némelyeknél eltörpül (az elköltözött, már Mennyben lévő testvéreinkkel jómagam pedig nem hinném, hogy tudunk kommunikálni - ennek tudtommal nincs bibliai alapja.)


Hibákat mindenütt kereshetünk, és valószínűleg találunk is. Egy dolgot viszont érdemes figyelembe venni:

"Mostanra nézve is mondom néktek, álljatok el ez emberektől, és hagyjatok békét nékik: mert ha emberektől van e tanács, vagy e dolog, semmivé lesz; Ha pedig Istentől van, ti fel nem bonthatjátok azt; nehogy esetleg Isten ellen harczolóknak is találtassatok."

Cselekedetek 5:38‭-‬39

És ezzel nem azt mondom, hogy nem számítanak a hibák, esetleges bűnök, tanításbeli eltérések - de úgy vélem, Isten feladata megtisztítani Krisztus testét, nem pedig az enyém. Ettől függetlenül szólni szólok, mert ha tényleg tévedésben van valaki, akkor életeket menthetek a figyelmeztetéssel, de a háborúskodás nem megoldás!

Üdvösségi kérdésekben ráadásul nincsenek egetrengető eltérések!

Én személy szerint úgy érzem, Isten vezetése, hogy a Hit Gyülekezetében legyek - másnak pedig lehet, hogy más felekezetekben kell lennie.

2020. aug. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
75%
Engem reformatusnak kereszteltek,konfirmaltam stb.Hittem és hiszek is. 3éve elmentem a vidám szimfonikusok új évi koncertjére. A győztes korona című előadás megérintett ezután kíváncsi lettem hogy milyen lehet az istentisztelet elmentem és azóta oda járok amikor csak lehet, Igazán itt lettem Istenhívő itt érintett meg Isten közelsége és itt jött az életembe a változás hogy jobb ember legyek Jézus követője. Környezetem visszajelzése alapján és a családom visszajelzés alapján nekem csak jót tett örülnek hogy ezt a gyülekezetet megtaláltam. Nagyon sok rosszat olvasok róla én is igazából nem is értem miért van ez. Soha nem szóltam eddig hozzá semmihez ez az első alkalom. Én csak hálával tartozom a gyülekezetnek. Nem szedték el a pénzemet Nem mentünk re a családom semmilyen kapcsolatom sőt minden javult. De lehet hogy én túl egyszerű kis ember vagyok és nem látok a dolgok mögé, Én ezt éltem meg és élem meg, nem is értem ami folyik a gyülekezet ellen,csak nézek mint hal a szatyorban
2020. aug. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
74%

32-es vagyok.

Én azt mondom, hogy ugyanazt az Istent szeretjük, ugyanazt a Jézust követjük, ugyanazt a Máriát tiszteljük. A valódi lényeg ez. Jézus nem akarna olyat, hogy az őt követők, ha kicsit mások is, egymást sarazzák! Tartsuk tiszteletben egymás hitét, de akkor ez legyen mindkét fél számára iránymutató! De tartsuk szem előtt, hogy akkor sem jó taktika támadólag kommentelni a másiknak. Velem ez történt, és egyszer, baráti összejövetelen tapasztaltam is, hogy a Gyülekezet tagjai nem úgy vélekedtek a másikról, ahogy azt Isten elvárná. Én ezt fogalmaztam meg csupán, de továbbra is tartom: az én személyes tapasztalatom nem az egész közösség minősítésre irányult, de válaszként egy, az egész Egyházat, és annak templomait - hitét bíráló kommentet kaptam. Ez nem járja! Mindenki nézzen magába! Én is azt teszem!

2020. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!