Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan hogy kevert vallás?

Van olyan hogy kevert vallás?

Figyelt kérdés

Eddig római katolikus voltam mert ebbe születtem de nem érzem magaménak és van bennem egy űr e-miatt.Még nem találtam meg a tökéleteset pedig már lassan 2éve keresem szeretném tudni hogy van e olyan hogy valakinek saját vallása van mert magának teremtette meg.Eléggé laikus vagyok ezzel kapcsolatban szóval elnézést ha valami ordenáré hülyeséget mondok

Vagy ha valaki tudna a hitemre illő vallásokat mondani(vagy legalább is egy részére) annak nagyon örülnék.

Szóval:. Szoktam manifesztálni és hasonló spirituális dolgok, mindent és mindenkit elfogadok(gondolok itt melegekre,bőrszíne...)

Hiszek az univerzumban mint isten vagy hogy nevezzem de a totemeket sem vetem meg és tudok isteníteni több tárgyat vagy állatot mert az összesnek egy felmenője van akinek a hatalma még az isteneknél is nagyobb.Jézust nem tekintem megváltónak de nem vetem meg mert nem tudhatjuk mi a háttere és mit látott.Máriát megvetem.hiszek az ásványok és szobrok hatalmában. Abortusz ellenes vagyok! A természet számomra olyan mint egy gondoskodó anya aki az összes gyermekét felelősség tudattal neveli köztük engem is de a gyermekei tönkreteszik és kihasználják(ez a legtöbb emberre vonatkozik)A természet anya része a legfontosabb !

...Egyszóval el vagyok veszve vallásügyileg. Köszi ha értelmes és kérdésemre választ adó hozzászólás adsz. Nyilván a nem fontos részei elhanyagolhatóak a leírásomnak. Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.



#vallás #elfogadás #fontos #Elveszett vallás #Természet anya
2020. aug. 8. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Először azt gondoltam, ajánlom az ezoterikus kereszténységet, de te nyilvánvalóan nem hogy katolikus nem vagy, még csak nem is vagy keresztény (ezt nem sértésnek szánom) azok alapján amit leírtál (vagy csak én értettem félre).


Van olyan, hogy kevert vallás, de nem tudok olyanról ami konkrétan illene a leírásodra, őszintén szólva egy katyvasz az egész. A Baháʼí hit szerint Krisna, Mózes, Jézus, Buddha és Mohamed próféta mind Isten prófétái, vagy Isten manifesztációi, (azt nem tudom te mit értesz a manifesztáció alatt) a kontextusban a Szent Szellem megjelenései személyek sorozatában, akik tökéletesen tükrözik az isteni tulajdonságokat az emberi világban. A Baháʼí hit hisz az emberek esszenciális egyenlőségében.

[link]

[link]


Remélem nem sértettelek meg és tudtam segíteni.

2020. aug. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos az embereknél előfordul, hogy igy gondolkodnak erről, és az egyéniségükhöz, személyiségükhöz keresik az Istennel ápolt kapcsolatot.

Azonban azt kell figyelembe venni, hogy Isten mit gondol erről.

Nem hagyta a teremtményeit magára, sem azt hogy találgassanak ezt illetően. Ezért iratta le a szavában, a vele való kapcsolat helyes hozzáállását.

A vallások megosztottságot idéznek elő, Isten pedig mindenben, igy ebben is egységes imádatot jelőlt meg mindenki számára, akármilyen nyelvet beszéljenek, vagy nemzethez tartozzanak. A spiritizmus pedig nem Isten asztala. Az Istennel ápolt kapcsolatunkban nekünk kell alkalmazkodnunk hozzá, és nem forditva.

Az elhatározása szerint, mindenki egységesen fogja őt imádni, vagy imádatot bemutatni, amihez elmondta, mit kell tennie azoknak, akik már most alkalmazkodnak ehhez a kéréshez.

Az örök élet kilátása mindig is része volt Istennek, és az első ember hibája miatt sem hagyott fel ezzel a szándékával. De enek vannak feltételei.

2020. aug. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Egyelőre masszívan a széles úton tartasz.
2020. aug. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Mindemki saját magának teremti meg. Ahány elme, annyi vallás. Magas szinten az összes vallásban látod a fényt, amit képviselsz. Hívhatod szeretetnek is, vagy egységnek a végső vallást, de a lényeg, hogy az egyén a saját tudásához és képességeihez képest törekszik a tökéletesre.
2020. aug. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 pelgrim ***** válasza:
12%

Tökéletes vallás nem létezik, minden vallásban van igazság és megannyi tévedés, vagy akár félrevezetés, hazúgság is.

A vallások nem vezetnek végig az „üdvösségre” vezető utadon. Egy darabig elkísérnek aztán, ha őszintén kutatsz az igazság iránt, akkor eljön a pillanat mikor lelépsz a vallások által előírt ösvényről és saját belátásodat követed. A vallásos előjáróknak, a hitoktatóknak ez természetesen nem fog tetszeni lehet, hogy akkor eretnekséggel vádolnak.

Hitedre illő vallást nem tudok mondani, de szerintem jó úton jársz. Te most ott állsz, ahol el kell hagynod a vallás által előírt jól ismert utat, és innentől kezdve a saját utadat kell járnod, a vallás nem tud téged tovább vezetni.

Jó hogy nyitott vagy sok irányba, de kár lenne, hamost leragadnál valamely vallásnál, felekezetnél, neked az már nem elég, kutass tovább!

Ahogy íród: „az összesnek egy felmenője van” mi ezt Mindenható Istennek nevezzük, ez nem egy valaki, nem egy személy. Isten egy valakinél, egy személynél, minden tekintetben végtelenszer több, nagyobb, hatalmasabb, stb. Mindenhatósága azt jelenti hogy mindenre kihat hiszen minden belőle jött létre – nem azt hogy bármit is megtehet (habár bizonyos értelemben ez is igaz).

Szerintem Isten nem teremtett hanem fejlődött. Isten mindenné fejlődött, mi Isten fejleményei vagyunk, nem teremtményei, mint ahogy a fa levelei sem teremtményei a fának, hanem fejleményei. Közelebb állunk a valósághoz ha Istent úgy képzeljük el, mintha ihlet lenne, az Eredeti Ihlet, mindennek kezdete, a Vezérlő Alapelv mindenben, minden hatalom bölcsesség és szeretet kimeríthetetlen Forrása.

Jézus nem megváltó abban az értelemben ahogy a vallások azt tanítják, ő nem vette el senkinek a bűneit, sem azok övetkezményeit. De megváltotta azokat akik tanítását komolyan veszik, nem a bűneiktől, hanem a tudat szánalmas állapotából. Képzeld csak el a tanítványok lelkiállapotát, mikor az első alkalommal találkoztak vele, miután a kereszten látták meghalni, tudatuk akkor a 'magasba szökkent' egy embertársuk lehetőségeinek láttára, aki isteni kilétére ébredve a Krisztust hozta kifejezésre.

Mária megérdemli a tiszteletet, mint ahogy minden igaz édesanya megérdemli, de szerintem némely keresztények túlzásba viszik.

A természetet illetően teljesen egyetértek veled, de nem istenítek semmit, senkit, nincsenek bálványaim, elismerem, de nem imádom Jézust, ugyanis mi más lenne mint bálványimádás, imádni azok személyiségét akik a legszentebb eszményeinket hozzák kifejezésre.

Szerintem nagyon is jó úton jársz, nem veszteség kiszabadulni a vallások, a felekzetek szorongató, fojtogató öleléséből. De ne hagyd abba a kutatást, kutass tovább a vallásos tanítások igazságtartalma iránt, sok érdekes dolgot fogsz találni.

2020. aug. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A kevert vallás azthiszem a new age vagy mi
2020. aug. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Nehéz erről az egészről beszélni. Először írni sem akartam, de aztán arra gondoltam, mégis figyelmeztetlek ezzel az egésszel kapcsolatosan. Az 5. válaszoló nem írta kicsoda, feltehetően valami ezoterikus tanokat valló illető. Én keresztény vagyok. Úgy érzem átlátom a helyzeted és nagyjából az indokaidat is ismerem. Volt egy közeli ismerősöm, aki szintén az ezotéria felé fordult és évekbe telt onnan visszahozni. Ebből kifolyólag elég sokat olvastam a témában. Saját és mások tapasztalata alapján, figyelmeztetlek, hogy hagy fel a spirituális dolgokkal való foglalkozással! Nagyon eltévedt aki ezekkel foglalkozik. Nem ismered jól a kereszténységet és az ezoterikus tanok gyökerét sem látod.

Nem igazán van olyan nagy vallás, ami ebbe beleillik. Tudomásom szerint a Bahái-ok sem ebben hisznek.

2020. aug. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm az értelmes válaszokat.

Rengeteget segítettek.:)

2020. aug. 8. 22:08
 9/11 pelgrim ***** válasza:
51%

7/ "Az 5. válaszoló nem írta kicsoda, feltehetően valami ezoterikus tanokat valló illető."


Nem kellene ilyen lebecsülő hangon írnod rólam.

2020. aug. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező!


A vallások eredetileg arra alakultak, hogy segítség az embe lelki fejlődését, más szóval visszatlálását Istenhez.

Mindenkinek saját útja van Isten felé. Az emberek többsége viszont jelenleg olyan távol áll Isten rendjétől, hogy az alapvető felé vezető írány leegyszerűsített elvekkel sokak számára hasznosan ki lehet jelölni.

Ha már teljesen megértetted és átélve egyetértesz lelki alapelvekkel képes leszel saját utadat keresni, és segítők (mesterek, tanítók) is akadnak, akik személyes pályádon igazgatnak.


Ezt lehet keresésnek nevezni.



Ha magadtól, könyv és tanár nélkül kezdenél zongorázni tanulni, úgy hogy csak kereskedelmi rádiókból hallasz popzene foszlányokat nagyon nehezen jutnál el olyan szintre, amivel beírhatnád magad a zeneirodalomba.


A spirituális élet semmivel nem könnyebb.


Pillanatnyi elveidet én kissé zavarosnak látom. (pl.: Máriát megveted, de a természet gondoskodó anyaiságát nagyra tartod) Nem gondolom, hogy ehhez kellene vallást keresned. Mielőtt véleményt alkotsz bármiről, főleg ilyne nem hétközapi fogalmakról, elvekről, meg kell ismerned és értened miről is van szó valójában.

Ha csak úgy, magad sem tudod honnan rádragadt elképzeléseid vannak a látható világ és a transzcendencia működéséről, hibának látom hogy mindent magadhoz mérsz.


A létező vallási vagy más spirituális rendszerek jellemzően átfogó, teljes elképzeléssel bírnak a fentiekről. Sok ezer év bölcsességét önmagukon belül nagyrészt egységesen fogják össze. Egymástól ezek lehetnek (látszólag) nagyon eltérőek, de maguk rendszerében valódi, érvényes módszereket hordoznak az emberi lélek felemelésére a káoszból.

A vallásokra különösen igaz, hogy zárt rendszerek, bizonyos szint alatt. Ha igazán elmélyedsz, azaz bejárod az általuk kínált utad, lelked emelkedhet arra a szintre mikor már meglátja a közös igazságot a látszólag eltérő megközelítések mögött. Addig viszont nagy fegyelemre és erőfeszítésekre van szükség, tanulásra, mert ezek a rendszerek csak tisztán működnek, KEVERVE NEM!

2020. aug. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!