Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan hogy kevert vallás?

Van olyan hogy kevert vallás?

Figyelt kérdés

Eddig római katolikus voltam mert ebbe születtem de nem érzem magaménak és van bennem egy űr e-miatt.Még nem találtam meg a tökéleteset pedig már lassan 2éve keresem szeretném tudni hogy van e olyan hogy valakinek saját vallása van mert magának teremtette meg.Eléggé laikus vagyok ezzel kapcsolatban szóval elnézést ha valami ordenáré hülyeséget mondok

Vagy ha valaki tudna a hitemre illő vallásokat mondani(vagy legalább is egy részére) annak nagyon örülnék.

Szóval:. Szoktam manifesztálni és hasonló spirituális dolgok, mindent és mindenkit elfogadok(gondolok itt melegekre,bőrszíne...)

Hiszek az univerzumban mint isten vagy hogy nevezzem de a totemeket sem vetem meg és tudok isteníteni több tárgyat vagy állatot mert az összesnek egy felmenője van akinek a hatalma még az isteneknél is nagyobb.Jézust nem tekintem megváltónak de nem vetem meg mert nem tudhatjuk mi a háttere és mit látott.Máriát megvetem.hiszek az ásványok és szobrok hatalmában. Abortusz ellenes vagyok! A természet számomra olyan mint egy gondoskodó anya aki az összes gyermekét felelősség tudattal neveli köztük engem is de a gyermekei tönkreteszik és kihasználják(ez a legtöbb emberre vonatkozik)A természet anya része a legfontosabb !

...Egyszóval el vagyok veszve vallásügyileg. Köszi ha értelmes és kérdésemre választ adó hozzászólás adsz. Nyilván a nem fontos részei elhanyagolhatóak a leírásomnak. Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.



#vallás #elfogadás #fontos #Elveszett vallás #Természet anya
2020. aug. 8. 09:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Eredeti kérdésre röviden a válasz:


Személyesen kervert nincs. A vallás közösségi jelenség, azaz több ember által elfogadott rendszer. A szémlyes elképzeléseid lehetnek kevertek, de az a te hited.

A gyakorlatban valószínüleg, csak a szerzetesek élik meg pontosan a vallás lefektetett "szabályai" szerint a hitüket. Az átlag ember hitvilága mindig kevert, saját vallásának "dogmatikáját" sem ismeri részletekbe menően.

Másik oldalról: A jelenlegi élő vallások nagy része kevert. Az évszázadok során teológusok és politikai tényezők alakítják a vallások dogmatikáját, és azok hatással vannak egymásra. Eltávolodtak az eredeti "tiszta kinyilatkoztatástól", illetve vitatott mi is volt az, és hogy értelmezendő.

(Szerintem ugyan ezért van létjogosultsága a személyes hitvilágnak, amennyiben az ember alaposan képzi magát)

2020. aug. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!