Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért jó nekem, ha bérmálkozok?

Miért jó nekem, ha bérmálkozok?

Figyelt kérdés
Most esélyem lenne bérmálkozni, de az a jövőben hasznomra lesz? Mert nem szeretek templomba járni, egyszerűen ki nem állhatom az ottani légkört. Szóval nagyon mérlegelem. Nektek jó volt, hogy bérmálkoztatok?

2020. aug. 8. 20:30
 1/8 striga ***** válasza:
37%
Nem kell majd házasság előtt bérmálj, legalább most le tudod.
2020. aug. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 striga ***** válasza:
38%
Ja és amúgy nekem is csak muszájból lett meg, de amúgy semmi nagy, ki lehet bírni azt a pár hittan órát és magát a szertartást. Vissza gondolva, örvendek, hogy akkoriban le tudtam.
2020. aug. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Én nem voltam bérmálkozó. Nem vagyok vallásos, akkor meg minek?
2020. aug. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem egy kötelező kör, amit meg kell tenned. Ez egy megerősítés. Megerősíted, azt hogy szereted Jézust. Erről szól az egész: a hitről. Senki nem kötelezhet, arra, hogy beleegyezz valamibe,mert azzal hogy te bérmálsz beleegyezel, abba hogy katolikusként élsz, a katolikusokhoz tartozol. A bérmálással ígéretet teszel,ISTENNEK és az embereknek. Miszerint azt teszed amit Jézus tenne. Azt hirdeted, amit Ő ránk hagyott. Arról beszélsz Akinek te miattad hallgatnia kellett. Élsz azért, Aki miattad meghalt és ha kell meg is halsz azért aki Benned él.

A bérmálás nem muszájság, nem egy nyűg a fejeden, nem egy probléma. Ez egy ajándék Istentől neked! Megkapod a Szent Lélek 7 ajándékát, és még ha abban a percben nem is, de a későbbiekben érezni fogod hogy mit is jelent az, hogy megtelsz Szent Lélekkel. Megtelsz jósággal, hogy másokkal jót tegyél. Szeretettel, hogy másokat és Istent is szeretni tudd. Bátorsággal, hogy hirdetsd Jézus szeretetét. Tudással és bölcsességgel, hogy minden helyzetben meg tudd védeni Isten nevét, és ez által a saját szíved is. Értelemmel, hogy fel tudd fogni mennyire szeret téged Isten. Alázattal, hogy megértsd, Jézust miért ütötték arcul, köpték le, ostorozták meg, gúnyolták ki és miért szögezték a keresztre. Megtelsz istenfélelemmel, hogy minden helyzetben, bajban és örömben, dicsérni tudd Istent.

A bérmálással megerősítést adsz Istennek hogy elfogadod Őt. Megvallod az emberek előtt. Hagyod Jézusnak, hogy tovább harcoljon érted. Hagyod Neki, hogy a tiéd legyen. Hagyod hogy segítsen. Hagyod hogy szeressen! hogy átöleljen, mehfogja a kezed és hogy jó felé vezessen. Engedd meg Neki!

2020. aug. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Ha te nem szeretsz templomba járni, nem szereted az ottani légkört, akkor hagyd az egészet. Mond meg az érzéseidet a szüleidnek, mert gondolom valami családtag szeretné, hogy te is bérmálkozz. Nem tudom hány éves vagy, de már elég nagy vagy ahhoz, hogy felvállald a döntéseidet.

Annak semmi értelme, hogy unott pofával vagy erőltette mosollyal várod a szertartás végét. Mindenki látni fogja rajtad és a képeken is így fogsz kinézni.


Én a bérmálkozásom előtt is igyekeztem komolyan venni a hitemet. Voltak olyan dolgok, amiket nem értettem, pl. hogy mi a gond a házasság előtti szex-szel, de rengeteget utána olvastam, meghallgattam olyan emberek véleményét, akik vártak a házasságig, statisztikákat néztem és engem meggyőzött. Szóval utána néztem, hogy mi miért bűn.

Elhatároztam, hogy rendesen fogom végezni a Szentgyónásaimat, ezért lelkitükör segítségével összeírom a bűneimet egy papírra, hogy ne hagyjak ki semmit. Mióta így végzem a Szentgyónásaimat, érzem, hogy teljesen tiszta a lelkem, “tiszta lapot kaptam Istentől”. (A bűneinket fajtája és száma szerint kell meggyónni!) Teljesen tiszta lélekkel magamhoz venni Jézust, az valami hihetetlenül megnyugtató és örömmel teli. Érzem ahogy eltölt a béke, az öröm és azt is, hogy Jézus gyógyítja a lelkemet.

Számomra ez teljesen egyértelmű volt, hogy bérmálkozó is leszek. Akkor konkrétan nem éreztem semmit. Azóta eltelt 1 év, úgy érzem erősebb lett a hitem, többet imádkozom, elkezdtem olvasni a Bibliát és hasonlókban változtam.

Sajnos még kb. sehol nem tartok, rengeteget kell még fejlődnöm, de igyekszem mindig a jó Isten útján járni és érzem, hogy Jézus ebben segít nekem. :)


Két dolgot tudsz tenni. Tisztázod a kérdéseidet az Egyház és Isten felé. A neten is tudsz olvasgatni, YouTube-on is vannak fent videók, de akár egy olyan emberrel is beszélgethetsz, akiről tudod, hogy tényleg komolyan gondolja a hitét, és tudhat válaszolni a kérdéseidre, akár egy pappal is beszélgethetsz. Figyeld meg olyan emberek életét, akik Istennel élnek és olyanokét is, akik Isten nélkül. Kezd el komolyan venni a Szentgyónásaidat, olvasd a Bibliát, próbálj meg többet imádkozni, kérd Jézust, hogy segítsen és legyen veled. Sokat segítene, ha a tanúságtételeket hallgatnál, olvassál vallásos könyveket. Lelkigyakorlatokra tudsz elmenni.

A másik dolog, amit tehetsz, hogy megmondod mindenkinek, hogy te nem szeretnél bérmálkozó lenni.

Tehát vagy megerősíted a hitedet vagy hagyod az egészet. Az a lényeg, hogy ne kövess el Szentségtörést! Ha elhallgatod bűnödet, nem mered meggyónni, nem tartod bűnnek ezért nem gyónod meg, vagy bármi hasonló, akkor már szentségtörést követtél el. Ha így mész ki áldozni, így fogadod Jézust, az is szentségtörés! Ha ilyen lelkülettel leszel bérmálkozó az is szentségtörés!


Remélem tudtam segíteni! Írj nyugodtan, ha gondolod! :)

2020. aug. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A mi családunk annyira nem vallásos. És igazából ez az, ami a legkevésbé érdekel😕 Én csak azért lettem bérmálkozó, hogy ha a jövőben kellene, akkor már meglegyen... De szerintem kihajítanak a templomból. Misékre sem jártam, egész eddig eszembe sem jutott az egész.

Nem mondta senki, hogy bérmálkozzak, csak én döntöttem így. A házassággal meg úgy vagyok, hogy bár még messze van, de egy kerti party nekem sokkal jobban tetszene. Ez az én véleményem. Persze, mindenki máshogy éli az életét.

Azért jöhetnek még válaszok, tapasztalatok.

Köszi az eddigieket!

2020. aug. 9. 19:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#4es vagyok. Hány éves vagy?
2020. aug. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mert nem szeretek templomba járni, egyszerűen ki nem állhatom az ottani légkört."

A bérmálkozással te magad felnőtt fejjel megerősíted azt a döntést, hogy katolikus keresztény szeretnél lenni életed hátralevő részében. Ha nem jársz templomba, akkor nyilván nem szeretnél ehhez a közösséghez tartozni, tehát minek?

Egyébként házasodhatsz enélkül. Házasságkötéshez kánonjogilag elég a keresztség. Keresztszülő nem lehetsz.

"Nektek jó volt, hogy bérmálkoztatok?"

Igen, nekem jó volt. Mai napig örömmel emlékszem arra a napra. Örömmel mondtam igent a katolikus keresztény hitre. És mindenképp érzem azóta is, hogy a Szentlélek vezet, nem engedett sosem eltávolodni Istentől.

2020. aug. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!