Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bátyám miért nem akar bérmálko...

Bátyám miért nem akar bérmálkozó lenni? L

Figyelt kérdés

17 éves fiú, anyu és a nagyi azt akarja hogy egyszerre legyünk bérmálkozók. A bátyám azonnal kijelentette, hogy azt el is felejthetik de gyorsa, ő nem akar ilyen vallásos sz*rságokat, hagyják őt békén. A szüleink 4 éve váltak el, apu az nem vallásos.


Akkor a nagyi elkezdte neki, hogy de Jézussal jobb az élet, az egyház jó, pénzt gyűjt a szegényeknek...

A bátyám meg erre vissza hogy: persze, pénzt gyűjt meg jó meg minden... Tőletek minden misén szedik a pénzt, aztán az nem a szegényeknek megy ám, megy Rómába, ott meg milliárdos aranydolgok vannak, templomok.. ott tele vannak pénzel, a ti pénzetekkel. Akkor ők ott miért nem segítenek a szegényeken?


Akkor a nagyi kezdte, hogy de a család vallásos, és a tesóm ne lázadozzon, bérmálkoznia kell és kész.


Erre ő megint vissza, hogy ha már itt tartunk, akkor milyen család? Ez az elbszott "család"? Aztán kezdte a nagyinak mondani, hogy amúgy is miatta meg a vallásos dolgai miatt váltak el (ami igaz is), nem egy barátja van neki, akik abszolút nem vallásosak, és mégis rendes családjuk van.



Talán már én is kezdek olyan lenni mint a bátyám.

Azt mondta ti hisztek amiben akartok, én meg logikusan gondolkozom, hagyjuk egymást békén az ilyen hülyeségekkel.


Szerintetek kinek lehet igaza? A bátyám nélkül én nem akarok bérmálkozó lenni, ti mit tennétek a helyemben?



2018. nov. 24. 09:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Egyikőtöknek sem való a vallás. A tesód szrik rá te meg csak akkor akarod ha ő is...Gyerekes. Ennek így köze nincs a valláshoz, részedről se meg részéről se. Hagyjátok a fenébe a dolgot.
2018. nov. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%

"A bátyám nélkül én nem akarok bérmálkozó lenni, ti mit tennétek a helyemben?"


Láthatóan te sem hiszel Istenben, ha pedig nem hiszel Krisztusban, teljesen mindegy, hogy mit teszel. A bérmálkozásnak úgy is a hit az alapja, ha ez hiányzik, felesleges minden. Mamádnak pedig mond meg, hogy bármennyire is fáj neki, hogy unokái istentagadók lettek, a hitet nem lehet erőszakkal rákényszeríteni az emberre.


A bátyád ráadásul ostoba is, mert a perselybe gyűjtött pénz nem Rómába megy, ahol "milliárdos arany dolgok" vannak, hanem a helyi közösségnél marad. Abból fizetik a helyi közösség kiadásait. Adott vasárnaponként vannak gyűjtések missziók, egyházi iskolák, számára és karitatív célokra is.

2018. nov. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
10%

A bátyád az tiszta olyan mint én voltam 10 évvel ezelőtt!!!

Ugyanezeket a családi jeleneteket lejátszottam a mamammal nem is egyszer szinte szóról szóra 😁

Csak nekem nem volt húgom. Hagyjátok had lázadozzon, nem kell bérmalkoznia ha nem akar. Aztán majd benől a feje lágyan neki is mint nekem, és vagy elméleti a vallást teljesen, vagy visszatér a helyes útra.

Amúgy én sem bérmálkoztam a mai napig, hiába jártam 8 évet hittanra. Sőt mára a katolikus egyházat is elhagyott, szóval ilyen szempontból nem is bánom. Csak azt, hogy szítottam a feszültséget az amúgy is elb..ott családomban...

2018. nov. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
*elfelejti a vallást
2018. nov. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
21%
Tudnál úgy a mennyországban lenni, hogy a bátyádat sütögetik és vasvillával szúrkálják?
2018. nov. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%

Örülök, hogy olyan testvéred van, aki ilyen markánsan kiáll a véleménye mellett. Semmiképpen ne bérmálkozz se te, se ő. Nem tudom, hogy milyen érzelmek és világképek vannak benned, de az írásodból az egyértelműen átjön, hogy nem hiszed el mindazt, amit a családod beléd tömött.


(Valamelyik előttem szólóra reflektálva: Nem, nem a vallás a helyes út. A Biblia nem igaz azért, mert azt írja magáról. Mindenkinek az a helyes, amit annak lát. Azt hiszem, hogy Magyarországon rendet tehetne egy-két bennszülött törzs a hittérítők fejében, mint az Északi-Szentinel-szigetnél a szentinelézek az elmúlt napokban.)

2018. nov. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

6

Az a pasi egy elvakult hittérítő lehetett és biztos vagyok benne, hogy nem volt teljesen normális. Csak most őrizetbe vettek egy csomó embert az ő bigott hülyesége miatt.

2018. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
4%

Nem akarok én is ide offolni, de azt ugye tudod, hogy a csávó nem azert lett megölve, mert hittérítő volt, mindenkit megölnek aki megközelíti őket.

És szerinted, aki terjeszti a hitet az halált érdemel? Undorító világ...ha új IPhonet akart volna ott eladni, akkor most mindenki sírna hogy jaj szegény, de ha keresztény misszionariusrol van szó akkor lehet röhögni, tele kell vele rakni a netet, meg lehet offolni témákat hogy "ezt kéne minden keresztennyel "

2018. nov. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Legyen meg a saját véleményed. Keresd azt a vallást ami hozzád illik.
2018. nov. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

8

Teljesen sötét vagy és csöpög belőled az utálat. Másold be nekem kérlek, hol olvastad azt a hozzászólásomban, hogy minden hittérítőnek meg kell halnia? Jöhet privátban is.

A tényen az még nem változtat, hogy bizony bigott hittérítő volt, és a hülyesége miatt kerültek mások bajba. Ennyi eszük van embereknek.

2018. nov. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!