Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szellemileg egyenlő e a két...

Szellemileg egyenlő e a két nem Krisztusban?

Figyelt kérdés

Teljes egyenlőség van a két nem között, vagy csak férfiak taníthatnak, vezethetnek? Szellemi dolgokról beszélek.

Egyes felekezetekben taníthatnak nők, másokban csak férfiak.

Ti melyikben lennétek szívesebben?



2020. aug. 14. 19:10
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:

20 A Biblia minden betűje szava Igaz és Jézus a Testté lett Ige.


*"Isten felkent embere"


Egész pontosan ez hogy történt? Isten alászállt a mennyből és felkente őt?


Hogy van egy felkenetés az Újszövetségi időben-napjainkban?



Te vétóztad meg az én beszédemet-és mínuszoltál engem, erre a legalapvetőbb dolgot tőlem kérdezed?


Mi az Isten és ember közötti szövetségkötés alapkövetelménye?

2020. aug. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:

Mi az Isten és ember közötti szövetségkötés alapkövetelménye Újszövetségben?



Nekem egy a véleményem hozzád kedves 20-as, nem gond ha valamit még nem ismersz, kérdezel, ezzel semmi gond, mert örömmel megpróbálok neked a tőlem telhető legjobban segíteni, és továbbítani neked a dolgokat. De ha ezeket nem ismered, akkor miért minuszolsz engem, úgy hogy nem vagy valamivel tisztában? Én segítek szívesen, és örömmel de akkor miért minuszolsz engem?

2020. aug. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 A kérdező kommentje:

"Na jó, de akkor a Szentírás nem igaz."


Azon fordul a dolog, hogy Isten Szava e a Biblia minden egyes szava, vagy a Biblia Isten Szavát tartalmazza, de nem egyformán ihletett és örökérvényű benne minden gondolat.

Például Pál eszmefuttatása a nők alsóbbrendűségének okáról:


12.

A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.

13.

Mert Ádám teremtetett elsőnek, azután Éva.

14.

És Ádám nem csalattatott meg, hanem az asszony megcsalattatván, bűnbe esett:

15.

Mindazáltal megtartatik a gyermekszüléskor, ha megmaradnak a hitben és szeretetben és a szent életben mértékletességgel.

2020. aug. 14. 20:35
 24/63 anonim ***** válasza:

"Hogy van egy felkenetés az Újszövetségi időben-napjainkban?"

Például Jézus felkente a 12 apostolt, akik később új apostolokat választottak (Mátyás, Pál), illetve vezetőket rendeltek az alapított gyülekezetek élére. Az általad említett nő esetében a felkenés pontosan miként történt? Ilyen bibliai módon?


"Én segítek szívesen"

Annyira még sem, hogy megválaszold a feltett egyszerű kérdésemet.

2020. aug. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:

23 Véleményem szerint ez abszolút Igaz arra az esetre ahol a felek nem élnek házassági szövetségben.


Egy házassági szövetségben lesznek ketten egy test-igaz? és ha a test egyik tagja meggyengül (akár milyen oknál fogva) akkor lép előre a másik tag, aki addig tevékenykedik többet, míg a meggyengült tag helyre nem áll.


Javíts ki ha nem így van.


Én azt mondom így van.

2020. aug. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:

*aki addig tevékenykedik többet, míg a meggyengült tag helyre nem áll.


És ha helyreállt, akkor visszakerül az eredeti helyére az egykor meggyengült tag

2020. aug. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia lehet, hogy a férfit a nő fölé helyezi, de ez egy patriarchális korban született. Ma már más a helyzet, a férfiak és nők egyenlőek. Természetesen nem attól fog vezetni, irányítani valaki, hogy fütyije van vagy puncija.
2020. aug. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:

24


*Annyira még sem, hogy megválaszold a feltett egyszerű kérdésemet.


Válaszolnál erre?:


Mi az Isten és ember közötti szövetségkötés alapkövetelménye?

2020. aug. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 A kérdező kommentje:

"A Biblia lehet, hogy a férfit a nő fölé helyezi, de ez egy patriarchális korban született. Ma már más a helyzet, a férfiak és nők egyenlőek."


A történelem során viszont nem voltak azok. Ezt előrevetítette a Genezis is:

3,16 Az asszonynak monda: Felette igen megsokasítom viselősséged fájdalmait, fájdalommal szűlsz magzatokat; és epekedel a te férjed után, ő pedig URALKODIK te rajtad.


De ez a bűnbeesés utáni állapot. Bűnbeesés előtt még csak erről volt szó:

1,28 És megáldá Isten őket, és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és URALKODJATOK a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.

2020. aug. 14. 20:51
 30/63 anonim ***** válasza:

"Mi az Isten és ember közötti szövetségkötés alapkövetelménye?"

Nem tudom milyen alapkövetelményre gondolsz, mert Krisztus saját kiontott vére árán szerzett új szövetséget Isten és ember között.


De jó lenne, ha te is válaszolnál, mert szerintem előbb tettem fel a kérdést, amit kerülsz.

2020. aug. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!