Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szellemileg egyenlő e a két...

Szellemileg egyenlő e a két nem Krisztusban?

Figyelt kérdés

Teljes egyenlőség van a két nem között, vagy csak férfiak taníthatnak, vezethetnek? Szellemi dolgokról beszélek.

Egyes felekezetekben taníthatnak nők, másokban csak férfiak.

Ti melyikben lennétek szívesebben?



2020. aug. 14. 19:10
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
Jó, de nem ez volt a kérdés. Tudsz a kérdésemre is válaszolni a sok rizsa mellett?
2020. aug. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:

37


Ez neked szól, csak neked:


Jelenések 2-


12. A Pergámumbeli gyülekezet angyalának írd meg: Ezt mondja az, a kinél a kétélű éles kard van:

13. Tudom a te dolgaidat, és hogy hol lakol, a hol a Sátán királyiszéke van; és az én nevemet megtartod, és az én hitemet nem tagadtad meg Antipásnak, az én hű bizonyságomnak napjaiban sem, a ki megöleték nálatok, a hol a Sátán lakik.

14. De van valami kevés panaszom ellened, mert vannak ott nálad, a kik a Bálám tanítását tartják, a ki Bálákot tanította, hogy vessen botránykövet az Izráel fiai elé, hogy egyenek a bálványáldozatokból, és paráználkodjanak.

15. Így vannak nálad is, a kik a Nikolaiták tanítását tartják, a mit gyűlölök.

16. Térj meg: ha pedig nem, ellened megyek hamar, és vívok azok ellen számnak kardjával.

17. A kinek van füle hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek.

2020. aug. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
Erősen kétlem, hogy János apostol kimondottan nekem írta a Jelenések könyve ezen szakaszát. De ez továbbra se tartozik a kérdésemhez.
2020. aug. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:

37 Bocs, ez még lemaradt:


Jelenések 2-


18. A Thiatirabeli gyülekezet angyalának pedig írd meg: Ezt mondja az Isten Fia, a kinek szemei olyanok, mint a tűzláng, és a kinek lábai hasonlók az ízzó fényű érczhez:

19. Tudom a te dolgaidat, és szeretetedet, szolgálatodat, és hitedet és tűrésedet, és hogy a te utolsó cselekedeteid többek az elsőknél.

20. De van valami kevés panaszom ellened, mert megengeded amaz asszonynak, Jézabelnek, a ki magát prófétának mondja, hogy tanítson és elhitesse az én szolgáimat, hogy paráználkodjanak és a bálványáldozatokból egyenek.

21. Adtam néki időt is, hogy megtérjen az ő paráználkodásából; és nem tért meg.

22. Íme én ágyba vetem őt, és azokat, a kik vele paráználkodnak, nagy nyomorúságba, ha meg nem térnek az ő cselekedeteikből.

23. És az ő fiait megölöm halállal; és megtudják a gyülekezetek mind, hogy én vagyok a vesék és szívek vizsgálója; és mindeniteknek megfizetek a ti cselekedeteitek szerint.

2020. aug. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
Tehát még ezt is csak nekem írta János apostol? :D Bőkezű volt velem, rendes tőle. Kérdésemre is válaszolsz?
2020. aug. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:

41 Én a kérdésedre bőségesen megválaszoltam, sokszorosan többet mint kellett volna.


És már megbocsáss, egy segíteni akaró emberre egy magát intelligensnek tartó ember nem mondja, hogy rizsázik. Csak az aki a kevélységtől kettőig nem lát, és rájött, hogy a másik illetőt aki segített neki nem tudja tőrbe csalni.


Tanulj tisztességet, ha már eddig nem tanultál.

2020. aug. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 A kérdező kommentje:

Nyugi van, karizmatikusnak, katolikusnak is Jézus Krisztus a megváltója. Úgyhogy tesók vagytok. Függetlenül az egész katolikus egyház és karizmatikus felekezet tévedéseitől, ha vannak ilyenek :))

Vagy egyszerűen csak más az olvasatotok.

2020. aug. 14. 21:41
 48/63 anonim ***** válasza:

"Én a kérdésedre bőségesen megválaszoltam, sokszorosan többet mint kellett volna." "egy segíteni akaró emberre..."

Feltettem egy nagyon egyszerű kérdést, nem kaptam rá választ. A stílusod alapján te nem segíteni akarsz, max rosszindulatúan kioktatni másokat, többek között engem is.


Sehol se látom, hogy a 37-esre válaszoltál volna. De megtudtuk, hogy fel kell égetni a Vatikánt, ami szerintem egy barbár és elmebeteg dolog. Például a Vatikánban vannak a Szentírás legősibb kéziratai is, miért szeretnéd Isten szavát porrá égetni?

2020. aug. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
0%
47 Gondolhattam volna kedves Fata Morgana, hogy te vagy a kérdés indítója. Hogy eddig miért nem figyeltem erre. A Jézabeledet fogd meg mert eléggé vicsorog és tanítsd tisztességre ha már magától nem tudja hogy kell.
2020. aug. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 A kérdező kommentje:
Ki az a Fata Morgana???
2020. aug. 14. 21:44
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!