Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Más vallások, egyházak hívei...

Más vallások, egyházak hívei miért tartják különcnek a katolikusokat?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kérdést-kommentet olvastam itt a GYK-n a téméval kapcsolatban, és arra kellett rájöjjek, hogy a katolikusok ellen hadjárat folyik a más egyházak hívei részéről. Én érzékelem ezt csak így, vagy többi katolikus is lát benne rációt?


FONTOS! A kérdésnek nem az ellenségeskedés a célja! Az nem Istentől való.



2020. aug. 14. 21:59
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

#20

Ezt nem teljesen értem. Luther hitte és vallotta, amit a Szentírásban Krisztus mond: "Ez az én testem". Tehát Luther hite szerint az úrvacsorában az ostya valóban Krisztus testévé lényegül a vételkor, ahogy a bor Krisztus vérévé. Vannak akik nem hisznek Krisztusnak sajnos, átköltik ezt az igét, meghazudtolják az Urat.

2020. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
64%

A keresztények hisznek a bibliai úrvacsorában, de nem teszik a kenyeret nap alakú aranyozott giccses tartóba, és nem imádják azt leborulva. Ez római katolikus specifikum. Az apostolok sem csináltak ilyet, és a most élő keresztények sem.


A Szent Lélekkel betöltött keresztények a Biblia tanítása szerint a testüket tartják templomnak, a római katolikusok pedig kicsit az Ószövetségre hajazva a kőtemplomokban hisznek. Benne szobrokkal, előtte térdeplőkkel (utalva a szerintük "helyes" használati módra).

2020. aug. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Sajnos megint ott tartunk, amire kmondottan kértelek benneteket:ne ellenségeskedjünk.


22.

Ez kicsit meredek, amit írsz. A te olvasatodban a Római Katolikus Egyház nem keresztény? Mert, hogy ilyen formában ez jön le a kommentedből.

A monstranciának (mert így hívják azt a giccses, nap alakú tartót, ami előtt a katolikusok hajbókolnak..) a szerepe nem az, hogy egy darab kenyeret tartogat, hanem a hit szerint az Krisztus teste. Ha valaki azelőtt nem hajol meg, vagy térdel le, akkor az Isten fölé helyezi magát, vagy szimplán nem érdekli mi van a giccses tartóban.


A katolikusok is a legszentebb templomnak az emberi testet tartják, de mivel a katolikus templomokban jelen van az Isten az oltári szentség formájában, és ég az örök mécses, gyakran Isten házaként referálunk rá. és ez így miért is nem helyes?

A kőtemplomokban miért ne lehetne hinni, ha azokban valóságosan jelen van az Isten, a testünket pedig átjárja a Szentlélek. Mindkettő isteni személy a Szentháromság szerint, így egy katolikus kőtepmlom, és az emberi test között ebben a tekintetben nem látok különbséget.


A szobor előtti térdeplés az nem feltétlenül a szentnek irányul. Istenhez imádkozol, az adott szent közbenjárását kérve. Isten előtt borulsz le. Ebben mi a baj?

2020. aug. 15. 16:09
 24/33 anonim ***** válasza:
36%

Az "örök" mécses a katolikus kőtemplomban LED lámpa ma már. Áramszünet esetén nem világít, hacsak nem tekeri a biciklit tréning-g-atya.


Előző, neked úgy látom minden hamisságot megmagyaráztak, és ezeket el is hitted. Azért, mert te ezt szereted: a hamisságot.


A kőtemplomról:


[link]


Apcsel 7,48

"De ama Magasságos nem kézzel csinált templomokban lakik"


Nincs ott a végén, hogy "kivéve ha a római katolikus templomban a szent monstrancia tele van."


Ez hamis állítás, kamu. Ahogy a búcsúcédula is az volt, nem szerzett üdvösséget, csak pénzügyi bevételt hozott.

2020. aug. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Nyilván gondoltam, hogy nem az ostya ég örökké a mécsben..


De látom, sikerült megragadnod a kérdésem lényegét. Idejöttél fröcsögni, gratulálok!

Szerintem a pénzügyi dolgokat meg inkább hagyjuk. A katolikusság nem azt jelenti, hogy ott mindenki ilyen, meg olyan szent már életében is, és tuti, hogy üdvözül. Nagyon nem.

De ez máshol is pontosan így van, nálatok is, bár nem tudom milyen felekezet tagja vagy.

De jó ellenséges, az biztos..

2020. aug. 15. 16:41
 26/33 anonim ***** válasza:
4%
Gyűlölöm a hamisságot, jól látod. Ez nem embereknek szól, hanem a hamis tanításoknak, amelyek félrevezetik az embereket.
2020. aug. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
24%

A lámpa sem világít örökké, és Isten sem lakik egyik kőtemplomban sem, legyen az római katolikus vagy hindu templom. Azt nem állítottam, hogy az ostyát égetik, ez új elem :)


Aki nem hajol meg a giccses tartó előtt, az nem "Isten főlé helyezi magát", hanem egyszerűen nem római katolikus vallású. Az apostolok sem hajoltak meg úrvacsorakor a kenyér előtt, még az után sem, hogy Jézus azt mondta: ez az én testem.

2020. aug. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
11%
Mária előtt hajbokolnak a szent Szoborkent említett elott gondolom biblia szerint ilyen sincs ..
2020. aug. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
88%
Én ugyan nem vagyok vallásos, de pont a katolikusokkal van pozitívabb tapasztalatom, mint a protestánsokkal.
2020. aug. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
84%

"A keresztények hisznek a bibliai úrvacsorában"

Te mégsem hiszel benne, akkor ezek szerint te nem vagy keresztény. Luther hitt benne például, te nem.

2020. aug. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!