Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak szerintem moslékság az...

Csak szerintem moslékság az amit Erdő Péter csinált Hodász atyával?

Figyelt kérdés

Mármint amit azon a beszélgetésen mondott neki.


Szerintem sokan szívesen követték a videóit és örültek, hogy végre van egy pap, aki nyitott a világra.


Erre felülről leállíttatják.


(Nem vagyok katolikus.)



2020. aug. 15. 09:15
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
59%

Egész eddig az ment, hogy egy pap ne politizáljon. Most, hogy egy politizáló papot "le

állítottak" már ez a baj. Érthetetlen...

2020. aug. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
32%
Magyarországon egy pap csak fideszes lehet.
2020. aug. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
52%

22


Hülyeség összehasonlítani azt, hogy egyes papok konkrétan arra buzdítják a nyájat, hogy a fideszre szavazzanak, azzal, hogy egy pap kiment egy tüntetésre a sajtószabadságért.

2020. aug. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 TR75 ***** válasza:
64%

#22

"Egész eddig az ment, hogy egy pap ne politizáljon. Most, hogy egy politizáló papot "leállítottak" már ez a baj. Érthetetlen..."

Érdekes módon az Erdő Péternek nem jelentett problémát, amikor a szószék mögül arra intették a népet, hogy a fideszre szavazzanak.

2020. aug. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudjuk, a beszélgetésen mi hangzott el, de nagyjából sejtjük. A papok teljes engedelmességi fogadalmat tesznek. Kötelesek betartani az egyház szabályait.

Ez kicsiben olyan, mint ha egy munkáltató megköveteli a munkavállalójától, hogy az ő "Etikai kódex"-ében foglaltakat maradéktalanul tartsa be, mert ha nem, annak súlyos szankció lehetnek.

2020. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
56%

Hirtelen mindenkit mennyire érdekel, hogy egy katolikus pap ezentúl blogol-e vagy sem.. Meg hirtelen mindenki milyen bejáratos lett az Esztergomi főegyházmegye berkeibe. :D

"Mármint amit azon a beszélgetésen mondott neki."

Miért, mi történt? Bepoloskáztad a bíboros atyát vagy ott voltál személyesen? :))


Egyébként jó lenne addig nem összeesküvés elméleteket gyártani, amíg senki nem tud semmi konkrétumot. A blog leállása hátterében akármi lehet. Ahogy természetesen ezzel együtt lehet, hogy szóltak neki, hogy legközelebb ne menjen el ilyen tüntetésekre. Amivel egyébként én is egyetértek. Nem azért, hogy ne politizáljon egy pap. Hanem azért, mert oké, hogy a sajtószabadság érték, de az index meg egy nyíltan egyházellenes oldal, így nem feltétlenül kéne őket támogatni. A szólásszabadság mellett számos módon ki lehet állni. És olyan nincs, hogy "mint magánszemély" ment ki. Egy felszentelt pap mindig is az Egyházat fogja képviselni. Akkor is, mikor tüntet, akkor is, mikor ételt oszt a hajléktalanoknak, meg akkor is, ha teszem azt gyereket bántalmaz.

Vannak bőven papok, akik felszólalnak a kormány intézkedései ellen. Érdekes módon Beer Miklós is kimondhatja a véleményét. Vannak erre megfelelőbb módszerek annál, mint egy keresztényellenes lap mellett tüntetni.

Hozzáteszem, kell is, hogy minél több egyházi személy foglaljon állást a kormány keresztényellenes intézkedéseivel szemben. Jó volt pár éve Veres Andrási is hallgatni, mikor a Szent István-napi körmeneten az ott ülő fideszesek szemébe mondta, hogy a keresztény etikával ellentétes, hogy milliárdokat nyomnak a lombik-klinikákba. Persze, ez nem tetszett a liberálisoknak sem, szóval a püspök atya ugyanúgy "rossz arc" maradt. Nekik is csak az tetszik, aki velük mindenben egy követ fúj.

2020. aug. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 TR75 ***** válasza:
23%

"a keresztény etikával ellentétes, hogy milliárdokat nyomnak a lombik-klinikákba"

Miért? A pénzek miatt, vagy valamilyen vallási megfontolás miatt? (ez egyszerűen kérdés, érdekel az indoklás)

2020. aug. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
67%
Sajnálom én protestánsként is rendszeresen követtem a videóit, és szerintem hatalmas öngólt rúgott a katolikus egyház vezetői amikor nyilvánvalóan kormányzati nyomásra elnémították. Katolikus egyház ha tetszik ha nem, nem igen jó a megítélése a magyar társadalomban. Hodasz András sokat tett ez ellen.
2020. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%
Vallási megfontolások miatt: többek között mert minden megfogant élet érték, a lombik programokban viszont több embriót is simán feláldoznak azért, hogy az egyikből baba legyen végül.
2020. aug. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
96%

"Katolikus egyház ha tetszik ha nem, nem igen jó a megítélése a magyar társadalomban. Hodasz András sokat tett ez ellen."

Az eddigi posztjait nem is kell törölnie, úgy tűnik. Nem azokkal van a baj.

2020. aug. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!