Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak szerintem moslékság az...

Csak szerintem moslékság az amit Erdő Péter csinált Hodász atyával?

Figyelt kérdés

Mármint amit azon a beszélgetésen mondott neki.


Szerintem sokan szívesen követték a videóit és örültek, hogy végre van egy pap, aki nyitott a világra.


Erre felülről leállíttatják.


(Nem vagyok katolikus.)



2020. aug. 15. 09:15
1 2 3 4 5
 31/48 TR75 ***** válasza:
82%

#29

Értem.

2020. aug. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos az egyház nem törődik a fiatalokkal. András atya a fiatalokhoz ment és nem várta hogy ők menjenek hozzá. Nagyon sajnálom! Az internet egyik gyöngyszeme volt.
2020. aug. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
0%

"az egyház nem törődik a fiatalokkal"

Mióta vagy az egyház aktív tagja (legalább "vasárnapi keresztény" szinten), hogy ezt bírod mondani? :D

2020. aug. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
64%

#32 én aktív, vallásomat gyakorló katolikus vagyok és egyetértek #32-vel. Az egyház baromi keveset törődik a fiatalokkal, sokszor nagyon nem tudja megszólítani őket.


Ha pár éve nem láttam volna András atya KV videóit a youtube-on, nem biztos, hogy én még hívő lennék.


21L

2020. aug. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
38%

Az, hogy "Az egyház baromi keveset törődik a fiatalokkal", meg az, hogy "sokszor nagyon nem tudja megszólítani őket" egyáltalán nem ugyanaz. Nagyon is igyekszik, és nagyon is sokakat megszólít. De nem bármi áron kell megszólítani minden fiatalt. Ezért állították most le Hodász atyát (valószínűleg): úgy érezhették, hogy ez azért már túlzás, a fiatalok közül is sokakat felháborít, így akár el is fordíthat a hittől az, amit tett, vagyis így már kontraproduktív.

Vannak mások is, akiket megtalálhatnak a keresők. Nem Hodászt kéne ragozni, hanem a többiekre kéne irányítani a figyelmet.

2020. aug. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
86%
Én már nem vagyok túl fiatal. Fájó tapasztalatom az, hogy a katolikus egyház nemcsak a fiatalokkal törődik baromi keveset, hanem egyáltalán baromi keveset törődik a változó világgal. Megragadt valahol, és ha nem változtat ezen a merev, "kardot nyelt" felfogásán és viselkedésén, nagyon-nagy sérüléseket és veszteségeket fog elkönyvelni.
2020. aug. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
12%

"baromi keveset törődik a változó világgal. Megragadt valahol, és ha nem változtat ezen a merev, "kardot nyelt" felfogásán és viselkedésén"

Úgy érted, miért nem nősülhetnek a papok, miért tilos a szex házasság előtt, miért nem szentelnek nőket is pappá, meg hasonlók?

2020. aug. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
81%
#37. Egyáltalán nem erre gondoltam. Te teljesen félreértelmezed az egészet.
2020. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
78%

Én katolikus vagyok, de sajnos van igazság abban, hogy az egyház nem törődik a híveivel. Énnekem tizenéves koromban családi problémák miatt elmaradoztam a misékről, meg nem mentem ministrálni. Senki emberfia nem jött oda hozzám, hogy "figyelj, nem látunk egy ideje, valami baj van? Tudunk segíteni?" hanem egyszer csak egy félvállról való megjegyzésként közölték velem, hogy már nem számítanak rám ministránsként. Ez engem úgy másfél évtizedre kipenderített abbéli vágyamból, hogy hívő legyek.


És ezzel nem vagyok egyedül. A katolikus egyház működése gyakran olyan, mint egy hivatalos állami szerv, aminek nincs felelőssége a hívei felé, hanem a hívek lesznek szívesek hálásak lenni, hogy szóba állnak velük. A gőg szintje károsan magas a katolikus közösségekben, gyakran érzem magam torzsalkodó, mérgező középiskolás légkörben egy támogató közösség helyett.


Pedig nem a hívek tartoznak az egyház felé. Az pedig baromi nagy süketduma, hogy attól lesz valaki igaz ember, hogy lojális az egyház felé. Az egyház ugyanúgy hajlamos az erényfitogtatásra, mint az általuk gyakran és jogosan támadotz progresszív baloldal.

2020. aug. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
23%

"Egyáltalán nem erre gondoltam."

Hanem?

2020. aug. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!