Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak szerintem moslékság az...

Csak szerintem moslékság az amit Erdő Péter csinált Hodász atyával?

Figyelt kérdés

Mármint amit azon a beszélgetésen mondott neki.


Szerintem sokan szívesen követték a videóit és örültek, hogy végre van egy pap, aki nyitott a világra.


Erre felülről leállíttatják.


(Nem vagyok katolikus.)



2020. aug. 15. 09:15
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
54%

#40!

Az iskolában a tanító felteszi a kérdést: Mennyi 2+2?

A tanuló válasza: 5.

Erre a tanító: - Nem öt, hanem?

Milyen kérdőszó az, hogy HANEM? Számonkérő. Tőlem senki ne kérje számon azt, hogy amit írtam, azt miért írtam. Azt valaki vagy megérti, vagy sem.

Abból, hogy a "HANEM" kérdés került feltételre, számomra nyilvánvalóvá vált, hogy a 40. számú válaszadó a katolikus egyház képviselője, vagy ahhoz közel álló körökhöz tartozik.


Kiadni magam nem fogom. Néhány dolgot azonban elmondhatok.

A papok úgy tartják, hogy ők Isten felkent papjai. Én is az vagyok, azért, mert embernek születtem. Azért születtem embernek, mert Isten így rendelte! Akkor engem egy másik "EMBERNEK" született ember ne ostorozzon minden egyes szentmisén azért, mert én csak egy "bűnös ember" vagyok, és majd meglátom, mi lesz majd velem, a kárhozatra jutok.

A magukat "felkent pap"-oknak vallók próbáljanak meg egy kicsit az általuk pórnépnek tekintett hívekkel talán szóba elegyedni, nem pedig rátarti, beképzelt, öntelt mivoltukban, önelégülten megdicsőülve a mennybe menetelni!

És igen, tessék tudomásul venni, hogy a világ megváltozott, és ne állandóan Máté, János stb. próféták kinyilatkoztatásaival üssenek még egyet azon, aki amúgy is tisztában van ezek tartalmával és értelmével!

Befejezésül: Simon háromszor tagadta meg Jézust. Hol is van a nyughelye?

2020. aug. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
37%
Kicsit betegesnek tartom, hogy egyetlen egy szó ennyire elő tudta hozni a paranoiádat. Egyszerűen csak kommunikálni próbáltam: azt mondtad, félreértettelek, nem erre gondoltál, erre megkérdeztem, hogy "hanem?" (= "hanem mire gondoltál?") - csak nem akartam feleslegesen szaporítani a szót. De úgy látszik, inkább azt szeretnéd, ha gondolatolvasás módszerével próbálnék utánamenni, hogy ha nem arra gondoltál, akkor vajon mire - csakhogy ehhez nincs kedvem, úgyhogy akkor szevasz.
2020. aug. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
Bocs, 22-es: én nem vagyok fideszes.
2020. aug. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a bíborosnak egyszerűen fel kellett volna függesztenie(kivonni a forgalomból).


Jaj, de hát akkor ki húzza majd Káposztásmegyeren és környékén az igát?...


Inkább a tipikus despota irányt követte: behívta, aztán odabent a minősített tiszteleti félelem nyomása alatt állított rajta kettőt.


Pedig én az atya helyében simán kilépnék.


Mottó: "Aki mindent elveszít - az mindent megtehet!"

2020. aug. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
84%

"Jaj, de hát akkor ki húzza majd Káposztásmegyeren és környékén az igát?..."

Milyen Kápmegyeren? Angyalföldön szolgál.


"én az atya helyében simán kilépnék"

Ő viszont sokkal komolyabban veszi az esküjét, amit Istennek tett, és amiből ezért nem lehet csak úgy kilépni. Nagyon jól is teszi.

2020. aug. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
26%
Akkor Angyalföldön.
2020. aug. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
35%

Én pl. már 11 éve ott akarom hagyni az egészet, mivel időközben rájöttem, hogy annak idején réges-régen, 18 évesen nem lett volna szabad a szemináriumba belépnem (ha akkor hagytam volna magamnak időt, később valószínűleg be sem léptem volna már).


A belépés korhatárát simán fel kellene emelni 25 évre. Ő például olyantájt' jelentkezett... meg is gyűlik vele a baja a vezetésnek rendesen, mert neki már nem megy le akármi a torkán.


És amúgy még egy észrevétel: a civilek tudnak ám ugatni a pálya széléről. Bújjatok a bőrünkbe! Lehet ám jönni!

2020. aug. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%
A civileket is kötik eskük, nem csak a papokat. Azokat ugyanolyan nehéz megtartani. És azok sincsenek korhatarhoz kötve.
2020. aug. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!