Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Hogyan imádkozto...

Keresztények! Hogyan imádkoztok? "Jézus Krisztus nevében" vagy "Jézus Krisztus által" vagy hogyan???

Figyelt kérdés

Kérlek benneteket, segítsetek ebben!


Előre is köszönöm!



2020. aug. 17. 08:46
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Mivel Ő a közbenjáró Isten és emberek között, ezért a kettő között nincs különbség, csak a fogalom más.
2020. aug. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Nem mindegy, hogy erővel imádkozol, vagy erő nélkül.


Mert ha erővel akkor az olyan mint egy szamurájkard. Ha még pontosan tudsz célozni is vele, akkor...


Ha erő nélküli földre hullik.

2020. aug. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én Jézus Krisztus nevébent szoktam mondani, de ha hiszel a Fiában, nem azt nézi Isten, hogy milyen fogalmazást használsz.
2020. aug. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek fix szabalyok, de altalaban, ha a megszolitasban nem szerepelt Jezus Krisztus valamilyen formaban (tehat mondjuk ugy kezdodott, hogy "Mennyei Atyank"), akkor az ima vegen meg lehet emliteni, hogy Jezus altal, Jezus Krisztus a mi urunk altal, vagy Jezus neveben, vagy Jezusert kerlek stb. Vagy az Atya, Fiu es Szentlelek neveben.


De nem kotelezo. Imadkozhatsz teljesen a sajat szavaidddal. Egy sohajtas Isten fele mar ima.

2020. aug. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
“Jézus nevében” nem szoktam imádkozni, mert ez fizikailag lehetetlen, - ugyanis nem én vagyok Jézus. 😂
2020. aug. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
"Bizony, bizony, mondom nektek, bármit kértek az Atyától az én nevemben, megadja nektek."
2020. aug. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Nagyon érdekes figurák vagytok:D


Az igazságot hazugságnak veszitek, a hazugságot igazságnak.


Annyira rátok illik ez:


2Tim 4,4

És az igazságtól elfordítják az ő fülöket, de a mesékhez oda fordulnak.

2020. aug. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében. :))
2020. aug. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. aug. 17. 21:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem kifejezetten ismerem ezeket a vallási dolgokat; de arra gondolok,hogy Jézus , meg Isten, meg a többi szentek, szóval hogy szerintem ők nem várják el, hogy egy előre betanult szöveget mondj. Csak mondjad nekik kedvesen, tisztelettel, amit közölni szeretnél velük. És a végén pedig köszönd meg. Tehát az ima végén.
2020. aug. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!