Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az egyház tudja miért van...

Ha az egyház tudja miért van válságban miért nem tesz ellene?

Figyelt kérdés

Most első sorban magyar viszonylatra gondolok, ezen belül is főleg a katolikus egyházra de azért szerintem a többi esetében is elmondható hogy válságban van és nem csak magyarországon.


Véleményem szerint az az oka, hogy 2020-ban is mondhatni középkori vagy majdhogynem középkori gondolkodású. (Persze nem minden pap, egyházi vezető ilyen) Sokakat szerintem az taszít el, hogy még mindig nem túl keresztény. Legalábbis az nem keresztény gondolkodás, hogy elítél sokakat és politizál egy "keresztény" párt mellett (fidesz-kdnp). Természetesen mindig volt kapcsolat az egyház és a politika között csak azért a fidesz nem egy valódi keresztény párt hanem egy képmutató párt, ami egészen nyílvánvaló. A másik hogy elítéli bizonyos embereket, nem tartja nagyra, nem tiszteli a többi vallást miközben lényegében az alapja mindnek megegyezik, de a pedofília még mindig jelen van az egyházon belül (persze nem olyan mértékben mint régebben).


Nemrég volt az a hír is, hogy Hodász Andrást (aki véleményem szerint igazán mai gondolkodású és sok ateistát is megszólított) ha jól tudom az esztergomi érsek felszólított, hogy fejezze be youtube videók gyártását, ami szerintem megint sokakat, közöttük engem is még távolabb lökött az egyháztól. Persze azért vele sem értettem 100%ban egyet mivel egyszer azt mondta hogy a melegeket át kell nevelni egy bizonyos terápiával, de alapvetően nem ítélte el őket, ami nagy szó az egyház részéről. Persze tudom az egyház sosem fogadta ezt el 100%ig és valószínű sosem fogja úgyhogy ezt elnéztem. Nem elítélni akarom az egyházat, mert nagyon szép kultúrát hozott létre stb, de azért ezt valahogy nem értem.


Szóval a kérdésem az, hogyha tisztában van az egyház azzal hogy válságban van és látja azt is, hogy mi vonzza közelebb az embereket (mert szerintem nagyon világos nekik hogy Hodász András és a hozzá hasonló gondolkodású papok sokkal többeket szólítanak meg) akkor miért nem támogatja ezeket?



#válság #egyház #Katolikusegyház
2020. aug. 20. 14:42
 1/10 Mansour ***** válasza:
67%

"egyszer azt mondta hogy a melegeket át kell nevelni egy bizonyos terápiával"

Nem, annyit mondott, hogy meg kell adni nekik a lehetőséget, hogy részt vehessenek ilyen terápián, ha akarnak.

2020. aug. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát lényegében "betegségnek" vagy "pszichológiai problémának" tartja, már önmagában ezzel nem értettem egyet, de remélem a lényeg átmemt ;)
2020. aug. 20. 16:09
 3/10 anonim ***** válasza:

"Ha az egyház tudja miért van válságban miért nem tesz ellene?"


Nem biztos, hogy tudja. Ha tudná, akkor sem tehetne ellene semmit, Isten büntetése minden vlági vallást számon kér hamarosan.

2020. aug. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem tisztában van vele. Legalábbis Ferenc pápa nagyon is és ennek megfelelően viselkedik, ennek megfelelő cselekedeteket tesz stb. 500 éve is válságban volt a katolikus egyház mégis elég jól kihúzta magát.
2020. aug. 20. 16:20
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Az egyház nem lehet liberális, mivel a liberalizmus ellentmondana a kereszténységnek és a keresztény elveknek. Munka, otthon, család, ezekkel egy keresztény egyetért; viszont a liberalizmus ezeket nem támogatja. Úgyhogy a kereszténység nem támogathatja a liberalizmust. Igaz, vannak más dolgok is a kereszténység csomagjában, melyekben nem ért egyet semelyik párttal sem; ezekről azonban kevesebbet beszélnek, és a hívek kevésbé hallják meg.
2020. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

A liberalizmus bűn című könyv ír arról, hogy milyen álláspontot foglaljon el a kereszténység a politikában. Itt egy részlet:

[link]

Ferenc pápa sem liberális, csak egy kicsit másként tálalja a dolgokat.


9.

A mint előbb mondottuk, most is ismét mondom: Ha valaki néktek hirdet valamit azon kívül, a mit elfogadtatok, átok legyen.

10.

Mert most embereknek engedek-é, avagy az Istennek? Vagy embereknek igyekezem-é tetszeni? Bizonyára, ha még embereknek igyekezném tetszeni, Krisztus szolgája nem volnék.

2020. aug. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A római katolikus egyház hosszú elhúzódó válságban van. Ezt kb. ismerik is a vezetők.

A homoszexualitás a papok között az egyik probléma. Ezen belül sok abberált pap nem tud ellenállni a 10-12 éves kisfiúk által okozott "kísértésnek" sem, így az "Egyház" milliárdokat fizet a megrontott kisfiúk családjának kártérítés címén. A paphiány miatt a bűnelkövető papokat nem rúgják ki, csak legvégső esetben, inkább áthelyezik másik területre, ahol újabb áldozatokat tud találni illetve létrehozni.

Benedek ex-pápa szerint már a papi szemináriumokban megjelentek a nyíltan homoszexuális csoportok, klubok. Vigano érsek szerint a homoszexuális hálózat, ami a papság között működik fojtja meg és fojtja el csírájában a normális gondolatokat és kezdeményezéseket.

Ma nem tud karriert befutni olyan katolikus pap az "Egyházon" belül, aki nem homoszexuális, vagy legalábbis nem nagyon nagyon toleráns ezzel a bűnnel és a papok között munkálkodó szivárvány lobbival kapcsolatban.


VI Pál pápa szavai aktuálisak ma is:


"A sátán füstje beszivárgott a templomokba, körüllengi az oltárt."

2020. aug. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy könyvet ajánlok azoknak, akiket a Vatikán ügyei érdekelnek:


[link]

2020. aug. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Teljesen értem, hogy korlátozottak a lehetőségei, de egy eszme nem csak pozitív és nem csak negatív. A liberalizmus nem csak "bűn" ahogy a konzervativizmus se csak és kizárólag boldogság.


"keresztény elveknek. Munka, otthon, család, ezekkel egy keresztény egyetért; viszont a liberalizmus ezeket nem támogatja." Miért ne támogatná? Csak nem ragaszkodik a hagyományos családmodellhez. A konzervativizmus nem támogatja hogy a melegek gyerekeket fogadjanak örökbe, holott egy olyan gyerek akinek nincsenek szülei egy intézményben él egy ilyen családnak is nagyon örülne és inkább ezt fogadná el mint azt hogy egy intézményben nőljön fel.


Nem azt mondom hogy támogassa ezt az egyház, nyilván nem fogja és szerintem senki nem is várja ezt el. Csak azt mondom hogy semmi nem fekete vagy fehér, mindenben van jó és rossz. Talán ha az egész egyház olyan gondolkodású lenne mint Ferenc pápa már többen kerülnének közelebb.

2020. aug. 20. 17:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy az illetékesek úgy élik meg, hogy válságban van az Egyház.

Az is olyan, mint valami gigantikus multicég, csak elehet lassabban követi azok jelenlegi szervezetirányítási berendezkedését és minőség kontrollját.


Úgy értem, az irányítók a döntéseikhez szükséges információkat valami hivatali rendszeren keresztül kapják. Több szintenkersztül, minden lépésnél tömörítve egyszerüsítve. Pl. Fontos(?) adat a keresztények hívők, gyülekezeti tagok száma. Sőt talán, ami önmagában a probléma, hogy gazdasági szempontból ez a döntő! Márpedig ez a szám növekszik tudtommal.

Én nem ismerek statisztikákat pl a papok kiugrásáról vagy a papnak jelentkezőkről régen és most. Normál esetben feltárják az eseteket, és látják a tendenciákat, de lehet, hogy már ezek az információk is elvesztik valódi tatalmukat számadatokká egyszerűsítve míg a döntéshozókig jutnak.


Viszont kedves kérdező kétlem, hogy lenne valós információnk arról, hogy pl. az előző kapcsán tesznek-e és milyen lépéseket.

2020. aug. 21. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!