Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért elutasítóak a keresztény...

Miért elutasítóak a keresztények a melegekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Persze, nem minden keresztény az, mielőtt bárkit megsértenék. A túlnyomó többség viszont legjobb esetben csak nem vesz tudomást rólu(n)k. Rosszabb esetben pedig kifejezetten elutasítóak (diplomatikusan fogalmazva).


Hozzá kell tennem, hogy jártam és járok templomba. Az egyház tanításának vannak pozitív oldalai. Az egyébként nem hívő, de "normális" ember is betartja a legalapvetőbb egyházi tanításokat, részei a kultúránknak. Az utóbbi időben azonban egyre inkább távolodok az egyháztól, vagyis inkább távolodunk az egyházzal egymástól. Bármennyire is igyekszem jó ember lenni, azzal, aki vagyok, "bűnös és rossz" ember vagyok. Senki sem tökéletes, de nem tartom magam rosszabb embernek az átlagnál, mégis rosszabb vagyok (az egyház, de legalábbis a legtöbb "keresztény" szerint. Úgy érzem, hogy mások sokkal nagyobb problémáival kapcsolatban sokkal elnézőbbek, mint azzal a ténnyel, hogy léteznek melegek. Aki nem meleg, az max. megpróbálhatja megérteni, én viszont átélem, hogy ilyennek születtem. Nem magam választottam. Ha ez bűn, vagy rossz, arról nem én tehetek, mégis én lennék érte büntetve, sok esetben jobban, mint mások, az önmaguk által választott bűnök miatt.


Ha minden ember Isten teremtménye, akkor én miért nem. Miért teremtett volna Isten melegnek, ha ellenezné a melegséget.


Hol ülnek ezek az emberek, amikor a pap arról prédikál (legtöbb esetben kettős mércét alkalmazva), hogy "az vesse rá az első követ, aki bűntelen". Miért mások "bűneivel" foglalkoznak ahelyett, hogy a saját problémáikat próbálnák megoldani.


(Nem tartom magam feltétlen hívőnek, de vaknak és szűklátókörűnek sem. Adott ez az egyház dolog, amit megpróbálok megéretni, ahelyett, hogy 180°-ban fordulnék el tőle. Sok az ellentmondás és nem is igazán látom, hogy bárki megpróbálná ezeket feloldani. Ahelyett, hogy a miértekre válaszolnának, "tényeket" közölnek, amit vagy elfogadsz, vagy nem vagy "igazi, valódi, jó" keresztény. Pedig nem vagy rossz ember, segítesz, ahol tudsz.)



2020. aug. 15. 00:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon sok nem-keresztény is az. Nem hit kérdése.
2020. aug. 15. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
61%
Azért mert képmutató emberek. Ők különbnek hiszik magukat, közben sokkal rosszabbak, mint a hétköznapi emberek.
2020. aug. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
78%
Imádnak mások szokásaiban tapicskolni mert attól úgy érzik hogy ők jobbak.
2020. aug. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
34%

Isten bűnnek tartja a homoszexualitást. A Biblia Isten által ihletett mű, ott is le van írva ez egyértelműen.


Isten nem teremtett senkit melegnek. Nincs homokos gén.

2020. aug. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
27%

Nem az embereket kell elutasitani hanem a Tetteit, szokásait. A helytelenségben élőknek ahogy Jézus tette, segitséget kell nyújtani, hogy abbahagyja ezt a szokását, hogy tisztán tudja élni a keresztény életét.

A 2,3, válaszoló szavai nem pozitiv.

A vérfolyásos asszonyt igazából megkellett volna kövezni, amiért bement az emberek közé, de Jézus nem belerugott még kettőt, hanem segitséget nyújtott.

Az első században élt helytelenségben élők közül sokan változtattak, hogy méltóak legyenek Krisztushoz, Istenhez, ezzel kimutatva a Bizalmukat, és alázatosságukat, hogy méltóak legyenek a Keresztény, vagy is Jézus követője "cimre"

2020. aug. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 A kérdező kommentje:

Szokás például a dohányzás. Senki sem cigarettával a kezében születik. Ez egy olyan szokás, amellyel az emberek ártanak önmaguk és mások egészségének. (Magam is dohányzom egyébként.)


Az viszont, hogy meleg vagyok, egy adott dolog. Nem tudok visszaemlékezni olyan időszakomra, amikor a csajok jöttek volna be, tehát így születtem. Nem később vettem fel mint rossz szokást.


Kérdés tehát... miért nagyobb bűn melegnek lenni, ami senki más életére nincs hatással és saját egészségemet se teszi tönkre, mint dohányozni, ami az ember saját és mások egészségét is roncsolja?

2020. aug. 15. 09:51
 7/81 anonim ***** válasza:
54%

Ha egy olyan alapállással jössz ide "kérdezni", hogy a melegséggel semmi baj nincs, akkor ha kapsz is igaz válaszokat, úgysem fogod elfogadni őket. Minek válaszolnák bármit is? Amúgy pedig ez egy több százszor megválaszolt kérdés itt a GyK-n.

üdv Stefán

2020. aug. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
48%
Mert a keresztényeknek nincs se lelkük, se empátiájuk más emberek felé. Általában a keresztények pszichopaták és az emberi érzéseket csak imitálják, de nem tudják, hogy mit jelentenek.
2020. aug. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 A kérdező kommentje:

Én ide a saját érzéseimet írtam le. Nem zárkózom el a vallás elől, de én is a vallásos emberek saját gondolataira lennék kíváncsi. Elsősorban nem bibliai idézekere. Biblia van itthon, bármikor olvashatom. Sőt, a templomban is felolvasok. Egy laikusnál jobban ismerem a bibliai szövegeket, a tanulmányaim is részben összefüggnek vele.


Egy keresztény "zsigerből" elutasító a melegekkel vagy csak a Biblia és az egyház tanítása miatt?

2020. aug. 15. 10:03
 10/81 anonim ***** válasza:
94%
Sokuk nemcsak a melegekkel, hanem pl.: a sérültekkel szemben is ilyenek. Nem tudom, mi jár az agyukban, mikor egyik szavukban "Szeresd felebarátodat" mondanak, a miséken áhitattal üldögélnek, bólogatnak sokuk, de amikor kilépnek a templom kapuin, hirtelen minden elfelejtődik...
2020. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!