Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényeket kérdezem! Ha...

Keresztényeket kérdezem! Ha az evolúció tudományosan bizonyított tény akkor Isten miért nem íratta be a Bibliába, hamár Isten sugallta?

Figyelt kérdés
Én mint keresztény elfogadom az evolúciót. Amikor megjelent az első ember, az volt Ádám és Éva, de örök életüek. A többit pedig tudjuk mi volt.

2020. aug. 22. 18:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
57%
A Biblia teológiai és morális kérdésekkel foglalkozik, se nem természettudománnyal, se nem történelemmel. Én nem látom be mi értelme számon kérni ezt a Biblián.
2020. aug. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
9%

"De ha nem fogadom el a tudományt akkor buta leszek, és kicsúfolnak."

Akkor el kell dönteni, hogy vállalod-e a csúfoltatást és becsmérelést, vagy pedig ellent vallasz az Isten Igéjének.

"Pedig az evolúció az tény."

Nem, egyáltalán nem az, csak el tudják hitetni veled. Senki sem bizonyította. Továbbra is csak egy hipotézis.

"Suliban is tanítanak róla."

Sok más egyéb baromságot is tanítanak, sajnos.

"Azt mondják, hogy 6000 éve volt a Paradicsom. de akkor mivan az ősemberekkel akik több millió évvel éltek?"

Ki mondta, hogy csak a Paradicsom óta létezik az ember? A Biblia úgy kezdődik, hogy kezdetben teremté Isten az eget és a földet, a föld pedig kietlen és puszta VALA. Itt a VALA (volt) igét úgy is lehet fordítani, hogy LETT (az eredeti szöveg szerint természetesen). Ha belegondolsz, érdemesebb inkább LETT-nek fordítani, hiszen Isten nem teremt kietlen, puszta, sötét dolgot. Ráadásul a víz már egy meglévő anyagként van jelen. Valami kellett történjen, amitől kietlen, puszta és sötét lett. Hogy mi történt, azt én nem tudom, de elképzelhető, hogy létezett Ádám előtti civilizáció, a szó szoros értelmében.

2020. aug. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 A kérdező kommentje:
Akkor evolúció nem volt? Azt mondják sajnos, hogyha az evolúció kamu, attól még a teremtés nagyon röhögséges, hogy a nő a férfi oldalbordából lett teremtve ami mintha mese lenne. Akkor egy kis evolúció sem történt meg? Mert én nem vagyok kreacionizmus és fundamentalista. De akkor te szerinted is a Föld lapos? :D
2020. aug. 23. 12:05
 24/71 anonim ***** válasza:

"Ki mondta, hogy csak a Paradicsom óta létezik az ember?"


Isten, Jézus.

2020. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
31%

"Ha az evolúció tudományosan bizonyított tény"


Egész pontosan melyik tudományág bizonyitotta tényként?

2020. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 A kérdező kommentje:
Modern természettudomány.
2020. aug. 23. 13:17
 27/71 anonim ***** válasza:

"Modern természettudomány."


A többi tudomány ág meg cáfolja

2020. aug. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:

"A többi tudomány ág meg cáfolja"


[link]

2020. aug. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
24%

"Akkor evolúció nem volt?"

Olyan formában, ahogy előadják, nem volt sohasem.

"Azt mondják sajnos, hogyha az evolúció kamu, attól még a teremtés nagyon röhögséges, hogy a nő a férfi oldalbordából lett teremtve ami mintha mese lenne."

Mintha mese lenne? Te egy olyan Istenben hiszel, akinek létezik lehetetlen?

"Akkor egy kis evolúció sem történt meg?"

Milyen kis evolúció?

"Mert én nem vagyok kreacionizmus és fundamentalista."

Ha nem vagy kreacionista, akkor nem hiszel a teremtésben, vagyis már itt megtagadtad az Isten Igéjét, keresztény létedre. Nem ítélet, hanem egyszerű szembesítésképpen mondom.

"De akkor te szerinted is a Föld lapos? :D"

Nem, de ennek mi köze van ehhez?

2020. aug. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
100%
Elektromosság sincs a Bibliában. Ókori mű.
2020. aug. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!