Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem akarok templomba járni de...

Nem akarok templomba járni de apa azt akarja hogy igen mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az van hogy lesz egy új laptopom és apa azért vissza akarja mondani mert nem akarok templomba járni.

Az apukám az nagy vallásos de én soha sem voltam imádkozok este és ennyi templomba nem szeretek járni

Mit tegyek?

Nem tudom megérteni vele hogy nem szeretnék járni!! Sos



2020. aug. 26. 22:37
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
A tesóm sem szeret járni
2020. aug. 26. 22:37
 2/28 anonim ***** válasza:
84%

Na így lesz az olyan ember aki megutálja a vallásokat.

Hát... korodtól függ. Hány éves vagy.

2020. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
16
2020. aug. 26. 22:53
 4/28 anonim ***** válasza:
91%

Apukádnak nem kellene eröltetnie, hiszen-ahogy az előttem szóló is jelezte- így könnyen elmegy tőle a kedved. A legjobb az lenne, ha azért mennél templomba, mert vágysz az igére.

Miért nem szeretsz menni? Unalmas, monoton hangon beszél a lelkész? Vagy csak nem érdekel a vallás? Nem mindegy.

Alapból hogyan állsz a hithez? Az esti vallás is kín? Tudsz hinni?

Milyen vallású vagy, milyen felekezethez tartozol?

2020. aug. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
90%

4. Valószínűleg kiskora óta ez mehet neki. Már megutálta nyilván és nem oktalanul.

Igazából az segithetne rajta hogy nem erőltetik rá és talán max saját maga dönti el az útját #szabad akarat.


Kérdező. Te neked meg apuddal kell beszélned erről, hogy nem vonz annyira és lassan kellemetlennek érzed hogy egy olyan vallásba amibe szabad akarat van rád erőltetik az elvárásokat. Csak finomabban szólva. Még ha ez azt is jelentené hogy nem kapod meg a laptopot... de legalább szabad lennél e téren és apud fel tudná dolgozni idővel hogy azért neked is vannak gondolataid és érdeklődés köröd.

2020. aug. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
16%
Szerencsére úgy neveljük a gyerekeket, ahogy szerintünk a legjobb és nem úgy, ahogy szerintük jó.
2020. aug. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
80%

6.os érdemes mindig több szempontból átvizsgálni az ügyet. Simán lehet káros és válhat vallás fanatizmusba.

Sok keresztény elfeledkezik egy keresztény irányzatról érdekes modon. Ők az újra keresztelkedők. Az irányzat kb arról szól hogy a fiatalok befolyás nélkül nevelkedjenek és felnőttként döntsék el maguktól mit akarnak és hova csatlakozni. Demokratikusabb is.

2020. aug. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
65%
A mostani számítógéppel nem tudod ellátni az iskolai feladataidat? Mert ez esetben probléma a dolog. Ha igen, s pusztán szórakozásra kell az új laptop, akkor szíve joga ahhoz kötni ennek vételét, amihez akarja. Gondolj bele, ő azért a pénzért kb 1 hónapot dolgozik.
2020. aug. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
43%

Jólvan pontozzatok le. Nyugodtan. Saját magatoknak mondok ellent..xd 7es voltam.


8.as. 1 szinten jogos. De büntetni ilyennel mennyire fair hogyha egyszer eljöhet az idő hogy forduljon a kocka. Pl ha öregként nem teszi meg amit akar akkor ő is vonjon meg szórakozási lehetőséget majd az apjától?

Ha már demokratikus világba élünk és vallási szabadság van akkor ne ezzel gyakoroljon már nyomást a gyerekre mert amint irtam igy meg fogja utálni.

2020. aug. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%

#9

Nem foglaltam állást, hogy mennyire fair, vagy sem. Viszont ez akkor is egy elég nagy kiadás, ami csak a szórakozást szolgálja valószínűleg, ezért tehet a szülő ilyen kitételt, ha akar. Nyilván más lenne a helyzet, ha enni nem kapna a gyerek.


Egyébként nem tartom jónak a vallás ráerőszakolását a gyerekre, mert abból úgy se lesz hit. Viszont a felett se török pálcát, aki ilyen gyakorlattal él.


"Ha már demokratikus világba..."

Azért a ló túlsó oldalára se kéne átesni. "Holnap" iskolába se kell mennie, ha nem akar, mert demokratikus világban élünk? Egyébként itt volt a nyár, 2,5 hónap, a gyerek 16 éves, nyugodtan megkereshette volna a laptopra való pénzt, s akkor magának tudná megvenni. Na az demokratikus dolog lett volna.

2020. aug. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!