Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Anyám azt akarja hogy menjek...

Anyám azt akarja hogy menjek templomba, de én nem akarok menni, mit mondjak neki hogy megértse?

Figyelt kérdés
16 éves koromig folyamatosan kellet minden vasárnap templomba járnom + hittanra, nagyon utáltam, már 2 éve csak karácsonykor kellet elmennem, de most azt mondja menjek el 1 havonta, még le is kellet bérmálkoznom +stb.., de én sosem hittem ebben az egészben, minél többször voltam kiskoromtól kezdve annál jobban utáltam ezt az egész vallást, 18 éves vagyok, vallásszabadság van, jogom van eldönteni hogy nem akarok elmenni. Anyám szigorú, és minden kis dolgon ideges tud lenni és elkezd ordibálni. Szóval nagyon jól kellene elmagyaráznom neki hogy nem akarok menni, (azt nem tudja, hogy én ebben nem hiszek, hogyha elmondanám neki az katasztrofális lenne) Abban a 16 évben is csak miatta jártam hittanra-misére, de már elég volt.

2018. szept. 16. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Költözz el, állj a saját lábadra és a magad ura leszel.
2018. szept. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Próbálj a fizikával érvelni, hogy amit a papok állítanak, az minden józan észnek és fizikai törvénynek ellentmond, a XXI. században miért kell olyanban hinni, amiről be lett bizonyítva, hogy nem lehet igaz.

De az is megoldás, hogy viselkedj úgy a templomban, hogy legközelebb már ne akarják, hogy elmenj velük.

Amúgy meg Magyarországon vallásszabadság van, senki nem kényszeríthet arra, hogy egy vallást gyakorolj.

2018. szept. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Ajánld a szüleid figyelmébe Dan Brown: Eredet c. könyvét.
2018. szept. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Már pedig a legegyszerűbb, ha megmondod neki.

Te nem hiszel ezekben a dolgokban, és nem akarod magad megerőszakolni velük. Pont.

Valóban: 18 vagy már. Innentől a tied a felelősség a tetteidéert.

2018. szept. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

"róbálj a fizikával érvelni, hogy amit a papok állítanak, az minden józan észnek és fizikai törvénynek ellentmond"

Melyik fizikai törvénynek mond ellent Isten létezése? Mert egyetemen is tanultam jó pár év fizikát, de olyan törvényt nem tudok aminek ellent mondana. Bizonyára te sokkal képzettebb vagy fizikából, ezért remélem tudsz ilyen törvényeket megnevezni.

2018. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%

Pl. hogy a világot isten hat nap alatt teremtette (+ még egy napot pihent rá). Az idő ugyanis egy ugyanolyan dimenzió mint a tér, a téridőt komplexen kell kezelni, és köztudottan az ősrobbanás után a másodperc töredéke alatt létrejött az anyag, de utána már többmilló év kellett ahhoz, hogy az első csillagok létrejöjjenek.

Aztán tele van a biblia, a korán, meg a többi vallási könyv is mindenféle olyannal, ami nem hogy a fizikának mond ellent, de saját magának is.

Vagy például nem irreális az, hogy itt élsz a földön 50-100 évet, majd aztán ennek a pát évnek a cselekedetei alapján megítélnek és utána az idők végezetéig a menyországban vagy a pokolban leszel. Nem igazságtalan ez egy kicsit?

2018. szept. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Annak nagyon örülök, hogy te már tisztában vagy az téridő egzakt fizikai definiálásával, ezek szerint te már előrébb jársz, mint a legtöbb elméleti fizikus, akik még csak igyekeznek a valóságot minél helyesebben leíró modelleket alkotni a problémára.

A 6 napos teremtés pedig egy nevetséges érv és még inkább komolytalanabbá tesz téged. Egyrészt a keresztények túlnyomó többsége (minimum 99%) nem fogadja el a 6 napos teremtés elméletét, másrészt a Biblia se ír konkrétan 6 napról.


Se a fizikához nem értesz, se a teológiához. Inkompetens emberekkel pedig nem szeretek vitázni, így rád hagyom a dolgot, hiszel amit akarsz.

2018. szept. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Metionin ***** válasza:
100%
Ne menj és kész. Ki fog rángatni és fel fog erőszakkal öltöztetni? Szólj hogy nem mész és ha vergődik hogy miért nem vagy még kész, mondd hogy te szóltál hogy nem akarsz menni. Ha ordít akkor tájékoztathatod hogy az bizony nem istennek tetsző viselkedés ám.
2018. szept. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Anya! Leszarom a szektádat.
2018. szept. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!