Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos válaszokat várok! Ha...

Vallásos válaszokat várok! Ha idén elmegyek megkeresztelkedni kezdő keresztény létemre, akkor mondjak fel a karácsony és a születésnap megtartását?

Figyelt kérdés

2020. aug. 31. 00:50
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :D :)


Nem szekta akarok lenni. És karácsonykor az összetartást, és a szeretetet is ünnepeljük. Én hiszem, hogy Jézus, az élő Isten fia, és értünk halt meg. Sajnálom is, hogy sokszor bántották :( azt is hiszem, hogy a kereszten halt meg. Az ünnepeket pedig talán azért kellene feladnom, mert Isten számára az nem tetszik ha megtartjuk. Régen volt gyilkosság a Heródes születésnapján a többit pedig tudjátok.. és mi van a gép függőséggel? Egyik kedvenc hobbim, és még anti szociális is vagyok.

2020. aug. 31. 14:43
 12/22 anonim ***** válasza:

"Ha idén elmegyek megkeresztelkedni kezdő keresztény létemre"

Megkeresztelt/alámerített vagy, ha "kezdő kereszténynek" titulálod magad.

Attól, hogy fejedre öntenek egy bögre vizet, vagy egy kád vízben alámerítenek, csupán a keresztény vallások egyik ágához, annak vallási közösségéhez tartozó leszel.

.

Ha keresztény akarsz lenni, olvasd el a Bibliát, az Ó- és Újszövetséget egyaránt, mégpedig a nagy többség által elfogadottat, ne pedig az új, átdolgozott vallásokét!

Kereszténynek a Tóra (Mózes 5 könyve) ismerete legalább annyira fontos, (hiszen a Tízparancsolatot is az tartalmazza),

mint Jézus munkásságáé.

Keress, művelődj, hogy a kereszténység mely ágához akarsz tartozni, aztán dönts, melyik az a vallás ezen belül, amelyik neked megfelel, amelyikkel azonosulni tudsz!

Tudatlanul ne ugorj olyan vallásba, aminek elhagyása, vagy lanyha gyakorlása átokkal kiátkozással jár!

2020. aug. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Miért ne tetszene Istennek? Karácsonykor, húsvétkor is volt már gyilkosság...

"Emez az egyik napot különbnek tartja a másiknál: amaz pedig minden napot egyformának tart. Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve. A ki ügyel a napra, az Úrért ügyel: és a ki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel. A ki eszik, az Úrért eszik, mert hálákat ád az Istennek: és a ki nem eszik, az Úrért nem eszik, és hálákat ád az Istennek." Tehát SZABAD!

2020. aug. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Továbbra is magyarázatra szorul a kérdés: "akkor mondjak fel a karácsony és a születésnap megtartását"

??

2020. aug. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

:) igyekszek! Nem a félelem miatt csinálom...


Na és mi van az autókkal?


ugye bár vannak a részeg sofőrök akik direkt neki mennek a gyalogosnak is mind a ketten meghalnak azonnal. És a Jehova tanúi továbbra is autókat vezetnek :D pedig szerintem Istennek ez sem tetszik, hamár a születésnapozás sem tetszik neki :) nem érdekes?

2020. aug. 31. 15:11
 16/22 anonim ***** válasza:
18%
10: Amit leszektáztál, azt nevezik gnosztikus (római birodalom előtti, vagy ó-) kereszténységnek. Jézusi tanítások összessége.
2020. aug. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

@15 Ugye most már csak viccelsz?:D Nem tudom eldönteni, annyi nehéz felfogású ember van ebben a kategóriában:)

Akár igen, akár nem: de, érdekes. Persze csak a JT-k számára, de őket nem nagyon szokta érdekelni, hogy a tanításaik rendszeresen ellentmondanak az egyébként általuk elfogadott tanoknak....:D

2020. aug. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Az autós példával nem viccelek :)

A Születésnapon pedig egy gyilkosság is Heródes születésnapján. De én hiszem azt, hogy Istennek nem fáj, ha ezeket az ünnepeket ünnepeljük.

2020. aug. 31. 15:32
 19/22 anonim ***** válasza:
Pál apostol nem hiába mondta, hogy nem a törvény alatt vagyunk, hanem a kegyelem alatt. Így nincs egy piros krétával húzott határvonal a bűn és a nem bűn között. Ezért nehéz sokszor megítélni, hogy mi a helyes és mi a nem. Azért mondták az apostolok is, hogy nem a cselekedetek, hanem a hit által igazulunk meg, mert ha valaki teljes szívéből és minden erehéből azon van, hogy a jót cselekedje, akkor nem követ el bűnt. Lehet kicsit mélyen fogalmaztam ,de remélem érthető :D
2020. aug. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Értem :) ahogy már írtam, nem a félelem hiszek Bennük. És mi van a jó emberekkel, de ateisták? Például Stephen Hawking, Richard Dawkins, Orosz Lászlóval? Ők nagyon tagadják Istent. De úgy tudom, hogy jó emberek. Bár volt, hogy sértő szövegeket is mondtak. De nem gyilkosok mint Hitler.
2020. aug. 31. 16:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!