Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak vallásos válaszokat...

Csak vallásos válaszokat akarok! Mit szóltok amit Hawking állított? Ateisták és fajtái kíméljenek!

Figyelt kérdés
Nincs Mennyország, vagy Túlvilág. Agy sem lesz a halál után, mert az agy olyan mint egy gép, ami ha leáll, akkor a többi is leáll. Az örök élet csupán vágyálom, és a gyávák nem tudják elfogadni a halált. Ezért is vannak a vallások, pl. a Kereszténység ami a Mennyországot ígéri minden jó embernek. Keresztény létemre ez az egész sértő volt számomra, és még csalódott lettem a tudományban is. Tehát tündérmese azok számára akik félnek az örök sötétségtől... Szóval: Hívő = gyáva?!

2020. szept. 1. 12:47
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
75%
Hívő = Jézus
2020. szept. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:

Ez gyors volt :D


De a hívők azért hisznek, mert "azt hiszük" hogy örök életet kapunk... tehát ilyet is halottam, hogy csak a gyávák álma.

2020. szept. 1. 12:49
 3/58 anonim ***** válasza:
95%
De most ha csak hívő válaszokat vársz, akkor mi a kérdés? Nyilván ők nem fognak egyetérteni Hawking-al. Az ateisták meg igen, a legtöbben a vallásosságot egyfajta menekülésnek tartják. Ez olyan mintha azt kérdeznéd, hogy létezik-e Isten, aki szerint nem, az ne válaszoljon.
2020. szept. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
21%

Nagyon kevés embernél van szerepe a haláltól való félelemnek a vallásosságban, és náluk is általában kicsi a szerepe.

Hawking a saját területéhez sem értett, és spirituálisan egy senki.

2020. szept. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:
Ha egy ateista kutatótól akarok kérdezni, akkor miért ne a vallásosakat kérdezzem meg? Ateistákat azért nem, mert ők minden spirituálist elutasítanak, meg aztán egyetértenek Hawkinggal. Szóval az ateistákat értelmetlen kérdezni.
2020. szept. 1. 13:07
 6/58 anonim ***** válasza:
68%
Mi az, hogy ateisták és fajtái? Valami magasabb rendűnek képzeled magad, mert te hiszel a mesékben? Én is mondhatnám, hogy valláskárosultak és fajtái. Örök élet olyan értelemben van, hogy akik szerettek, ismertek, azok emlékezni fognak rád, így nem tűnsz el nyomtalanul a világból. Amúgy meg Hawking nem butaságokat beszélt, az más kérdés, hogy nem azt mondta, amit hallani szerettetek volna. Igen, a halált nehéz elfogadni, lehet mesékbe menekülni, de a tények azok makacs dolgok. Eddig összesen kb 100 milliárd ember élt a Földön, jelenleg kb 7.8 milliárd. Akkor a maradék 92 milliárdnak hol van jelenleg a lelke? A felhőkben? Csak gondold át logikusan, és majd rájössz. A tudat maga a lélek, ha meghal a tudat, akkor a lélek is megszűnik. Nem megy sehová, nem utazgat, nem vándorol, hanem volt nincs. Szar, de ez van. Nőjjetek fel, ahhoz is sok bátorság kell.
2020. szept. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 Mansour ***** válasza:
83%

"Hawking a saját területéhez sem értett"

Mondod te, aki még valószínűleg azt sem érti, mi volt a területe.

2020. szept. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:

Kíváncsiságból írtam ezt, hogy fajtái, mert kíváncsi vagyok a reakciókra :D


A felhőkben?! Mond te, normális vagy?! Te sem értesz a spirituális dolgokhoz... Megjött az ateista hullámzó hadserege xDDDD

2020. szept. 1. 13:30
 9/58 anonim ***** válasza:
85%
A halál utáni bármiféle lét csak reménykedés lehet, és e szempontból teljesen mindegy, hogy hogy képzeled el. Ahány vallás, annyiféle elképzelés van. Én hiszek valamiféle halál utáni időtlen (időn kívüli) spirituális létezésben, de a klasszikus utolsó ítélet / mennyország / purgatórium / pokol scénében nem. De az is lehet, hogy tényleg nincs semmi, csak lámpaoltás. A lényeg, hogy ezzel az életeddel foglalkozz, ami most itt van, ne valamiféle ködös túlvilággal. Ja és keresztény vagyok és még teológus is.
2020. szept. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
57%
Én nem félek a haláltól, a fogorvostól annál inkább. Nem a halál miatt tértem meg és mivel Hawking ezt nem élte át, ezért olyan területre mondta el a saját véleményéz, ahol kizárólag csak a saját véleménye van, de nem ismeri az igazságot.
2020. szept. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!