Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hinduizmus. Egyetértesz a...

Hinduizmus. Egyetértesz a lenti idézettel?

Figyelt kérdés

"Nem vagyok hindu, de fenntartom, hogy a hinduk jövőbeli állapotokra vonatkozó tanításai összehasonlíthatatlanul ésszerűbbek, jámborabbak és a bűntől is könnyebben eltérítenek, mint azok az örök kárhozatról szóló rémtörténetek, amiket a keresztények neveltek belénk."


Sir William Jones.


2010. aug. 6. 10:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem a hindu tanításokat, de tény, hogy a pokol gondolata nem túl kedves dolog. Bár én azt hallottam, hogy eredetileg csak megsemmisülnek a bűnösök, a jók meg örökké élnek. Azt hiszem a középkorban kezdték el kitalálni ezeket az örök kárhozatról szóló tanokat. De cáfoljatok meg, lehet hogy hülyeséget mondtam.
2010. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%
EGyik vallás sem jobb a másiknál. Minden vallás azt hirdeti magáról, hogy jobb, mint a többi, de ha a mélyére ásol, kiderül, hogy ez mind nem igaz.
2010. aug. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
36%

Nem a megfelelő nézőpontból vannak értelmezve/értékelve a vallások. Mind ugyanarról beszél...simán egyesíteni lehetne eszméjüket...de ugye az ember önző...vagyis a sajátját többre tartja...előbb ez önzést kéne legyűrni, hogy a probléma megoldásra leljen...és a vicces, hogy minden vallás ezt is okítja igazából, hogy a tiszta önzetlen szeretet a gyógyszer, amit pedig csak Önvaló(Isten) által tudunk elérni. :D


ui.: nincs szükség összehasonlításra...:)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
LastOne: Mindig mindennel úgy voltam, hogy soha, senki ne csináljon helyettem semmit, hanem segítsenek abban, adjanak rá módot, lehetőséget, hogy magam megtegyem. Több, jobb nem leszek attól, ha máshoz könyörgök, tőle várom a megoldást.
2010. aug. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
49%
Azok kárrognak folyton a kereszténységre, akiknek az életvitele bűnös, és félnek; ezért mást hibáztatnak. Ha valaki becsületesen él, miért kéne félnie a pokoltól?!
2010. aug. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
49%

11:11.


"Több, jobb nem leszek attól, ha máshoz könyörgök, tőle várom a megoldást."


Tökéletesen egyetértek veled...én sem azt írtam, hogy könyörögni kell, hanem azt, hogy legyőzni magunkban a rosszat, és a jóval azonosulni...de ezt csak Istennel lehet megtenni...ha nem Isten eszméje szerint élünk, akkor az ördög eszméje által...2 lehetőség van mindig...önző és önzetlen. Mi választunk...és az igazi bátorság az, amikor felvesszük a harcot alsóbbrendű énünkkel, vagyis Sátánnal, de ilyenkor a felsőbbrendű énünkként harcolunk, ami pedig Isten maga. Ennyi a történet. Én sem várok senkitől semmit, csak magamtól, mert az Atya bennem van, és én az Atyában. :)


ui.: Azok a hívők, akik ölbe tett kézzel várják, hogy Isten majd mindent szépen elrendez, hatalmas tévedésben vannak...tenni is kell azért, hogy ez megtörténjen. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Drága 11:13-as!

Azok kárognak folyton a pokolra és az egészre, akik ismernek mást is, mernek önállóan hinni valamiben. Én sem vagyok hindu, nem vagyok vallásos, de valahogy hihetőbbnek érzem ezt, mint az alaptalan istenfélelmet ami a keresztényekben van.

2010. aug. 6. 12:58
 8/25 anonim ***** válasza:

Jézuska maga is beszélt az örök kárhozatról meg fogcsikorgatásról és hasonlókról, nem a középkorban találták ki a kárhozatot.


Ahogy arról is beszélt Jézuska, hogy csak és kizárólag a kereszténység az üdvözítő vallás.

A relativizmus így igencsak összeegyeztethetetlen Jézuska agymenéseivel - vagy helyesebben a szó szerint elmebajos Saul által neki tulajdonított - agymenésekkel.

2010. aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

"Azok kárognak folyton a pokolra és az egészre, akik ismernek mást is, mernek önállóan hinni valamiben. Én sem vagyok hindu, nem vagyok vallásos, de valahogy hihetőbbnek érzem ezt, mint az alaptalan istenfélelmet ami a keresztényekben van."


Én már kipróbáltam... Majdnem belehaltam a fejfájásba...

Akkor jöttem rá, hogy mindenféle belső érzelem csak elvakítja az elmét, és nem létezik doketizmus, sem nem neoplatonizmus, a hitet készhez kapjuk, és misztériumain keresztül egyesülhetünk vele, mely a lelki üdv alapfeltétele. De a lényeg nem a pokol, hanem mennyország, tudod? Én kipróbáltam, hiába érzed kezdetben jónak, csak magad rabja leszel... :S

2010. aug. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

nem igazán ismerem a hindu vallást.

a kereszténységet ismerem,jópár évig volt benne részem,és sajnos tényleg nem tartom egy igaz vallásnak,szerető istenről beszélnek,de közben minden sz..rért a pokolban fogsz égni....

13:48 idéznéd nekem a bibliából,pontosan melyik részben mondja azt Jézus,hogy kizárólag a kereszténység az üdvözítő vallás?

2010. aug. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!