Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hinduizmus. Egyetértesz a...

Hinduizmus. Egyetértesz a lenti idézettel?

Figyelt kérdés

"Nem vagyok hindu, de fenntartom, hogy a hinduk jövőbeli állapotokra vonatkozó tanításai összehasonlíthatatlanul ésszerűbbek, jámborabbak és a bűntől is könnyebben eltérítenek, mint azok az örök kárhozatról szóló rémtörténetek, amiket a keresztények neveltek belénk."


Sir William Jones.


2010. aug. 6. 10:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"Ahogy arról is beszélt Jézuska, hogy csak és kizárólag a kereszténység az üdvözítő vallás"


Nos, erről Jézus már csak azért sem beszélhetett, mert a kereszténység akkor még nem is létezett. Viszont nézzük meg,mit jelent az megkeresztelkedés. (egyébként ez egy fordítási műszó, az eredeti: bemerítkezés) A "megkeresztelkedés" egy szimbolikus aktus, ami azt jelképezi hogy meghalsz a bűn számára és újjászületsz Isten szellemétől.


Az ókorban minden beavatási szertartás ezt jelentette. Minden ókori nép tudott a "megtérésről" a görög eredetiben ez metanoia, ami egyszerűen a bűntől való elfordulást jelenti. Igen, csak az jut el Istenhez, aki ezt megteszi, aki felvállalja azt hogy követi és keresi Istent. Aki "megkeresztelkedik" azaz meghal a bűnnek és újjászületik Istenben. Nem a szimbolikus aktus ment meg, hanem a bűntől való elfordulás, és az isteni szellembe való bemerítkezés.

És ez nem vallás kérdése, hanem életmódé. Így Gandhi egy asztalnál ülhet Szent Ferenccel. Már ha a mennyek országa hely volna és lenne benne asztal. De a hasonlat gondolom érthető.


Kedves kérdező, én is kérdeznélek, hogy mit tudsz a hinduizmusról? Nem Sir William Jones idézetére és véleményére lennék kíváncsi, hanem a te önálló véleményedre.

Merthogy az eredeti szent könyvüket a Védát én is tisztelem, de maga a vallás elferdült az eredeti tanoktól (mint a kereszténység is) ez tart fenn olyan embertelen dolgokat, mint a kasztrendszer. Hidd el ,a vallás nevében ott is lehet ám érdekes dolgokat művelni. Gandhi maga is szembeszállt a hindu vallás eredményeképp fennálló gonosszal.


Nincs igaz vallás,csak igaz Isten. Én is hiszek Jézusban, de azért ne írjuk le a Bibliát valami rémisztgetős mumusnak, hanem inkább gondolkozzunk rajta.


Végezetül: Egyszer egy keresztény azzal ment oda Gandhihoz, hogy a Gítát akarja ő is olvasni, segítsen neki. Mire Gandhi azt mondta, minek olvasná a Gítát, amikor a Gítában semmi olyan nincs, ami a Bibliában ne lenne leírva. Más szóval: aki nem érti a Bibliát, nem érti a Gítát sem.


Freya

2010. aug. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Nyilvánvaló, hogy Jézus idejében nem létezett kereszténység.

De az is nyivánvaló, hogy amikor ebben az összefüggésben az egyszerűség kedvéért a "kereszténység" kifejezést használtam, akkor ez alatt azt a hitrendszert értettem, amit Jézus hirdetett.


"És ez nem vallás kérdése, hanem életmódé."

Egyébként ez az állításod igencsak összeegyeztethetetlen a Biblia útmutatásával. Persze egy olyan zavaros és ellentmondásokkal teli könyv útmutatását, mint amilyen a Biblia, lehet csúrni-csavarni úgy, hogy összhangot találj a bibliai elvek és az általad helyesnek tartott elvek között, aminek legnyilvánvalóbb bizonyítéka a számos keresztény felekezet.

2010. aug. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Aha. És a hinduizmus persze teljesen egyarcú? És a Gíta, és a Mahabharáta nem tűnik zavarosnak? Olvastad őket egyáltalán? Én igen. Egyébként egyik sem zavarosabb a többinél, csak egy speciális gondolkodásmódot igényel a megértése.

Ne a felekezetek számával foglalkozz, hanem az egésznek a lényegi mondanivalójával. Vagy ne foglalkozz vele, ha nem akarsz, ez a te döntésed. Én egyébként csak az eredeti görög szövet mélyebb értelmére és sokrétűségére hívtam fel a figyelmet, ami a fordításokban nem jön át, mert a modern nyelveknek nem sok köze van az ókori nyelvekhez. Ezeket a dolgokat nem én találom ki, de ha már foglalkozunk egy ilyen jellegű művel, miért ne az eredetivel foglalkozzunk? Miért zavaros fordítások félreértelmezett sorait?


Amit pedig a bemerítkezésről és újjászületésről írtam, azt nem Jézus találta ki és nem "keresztény" dolog. Amikor Nikodémussal beszélgetett Jézus, le volt döbbenve, hogy az öreg meg sem értette ezeket a kifejezéseket. "Te Izráel tanítója vagy és nem tudod ezeket?" Mindez olyannyira ismert dolog volt,hogy János már Jézus előtt keresztelt, és senki sem lepődött meg rajta.

Ókorismeret. Nem árt.


Freya

2010. aug. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Bocsi a helyesírási hibákért, siettem.
2010. aug. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"Jézuska maga is beszélt az örök kárhozatról meg fogcsikorgatásról és hasonlókról, nem a középkorban találták ki a kárhozatot.


Ahogy arról is beszélt Jézuska, hogy csak és kizárólag a kereszténység az üdvözítő vallás.

A relativizmus így igencsak összeegyeztethetetlen Jézuska agymenéseivel - vagy helyesebben a szó szerint elmebajos Saul által neki tulajdonított - agymenésekkel."



apukám kicsit még nézz utána a dolgoknak. jézuska azt mondta, hogy az üdvözítő vallás a hit... és tudom, hogy ezt te most nem fogod megérteni csökkent képességeiddel, de próbálkozhatnál vele.

jézuska elött meg pár ezer évvel leírták, hogy egy 4arcú ember teremtette a világot és egy 6karú fogja elpusztítani....

2011. máj. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!