Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Milyen bibliai...

Keresztények! Milyen bibliai versek vannak hitetleneknek?

Figyelt kérdés

2020. szept. 14. 12:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hat, en hivokent sok ateistat ismerek, de nem tudom elkepzelni, hogy a fent idezettek BARKIT akar csak elgondolkodtatnanak.

Ezekben a kozepkori forditasokban plane nem.


Egy ateistanak altalaban nem lehet Biblia idezettel ervelni, mert o nem tartja Isten szavanak vagy barmilyen szempontbol igaznak vagy igazoltnak, ami ott van.

Ez olyan, mintha nektek a fundamentalista mormon szektak a ma elo profetajukra hivatkoznanak, aki szerint aki betartja a profeta szavat, meg lesz aldva, de az engedetlenekre halal var.


Altalaban sem szoktam ateistakat a vallasra rabeszelni, Biblia idezettel meg plane nem. Nekunk nagyon fontosak es ertekesek ezek, de oket vagy nem erdekli, vagy regebben hivok voltak, nagyjabol ismerik ezeket es atragtak mar magukban ezerszer, miert nem hiszik el.

2020. szept. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
#11, a nap kommentje!
2020. szept. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet a #11-essel, mégpedig a Biblia alapján mondom. Azt írja a Biblia: "Mert a hit hallásból van, a hallás pedig Isten Igéje által." Ez azt jelenti, hogy a hitetlenség egy valamennyire érthető dolog, amíg valaki nem hallotta a Isten üzenetét a Bibliából. A helyesen elmondott üzenet meg tudja nyitni az ilyen "tudatlanság miatt" hitetlen emberek fülét és szívét, persze ez rajtuk múlik. Isten sosem fogja erőszakkal elvenni senkinek a szívét, és nem fogja erőszakkal elvenni senkitől a döntés szabadságát. "Igazán hitetlennek" abban a rossz értelemben, amelyről sok előzőleg idézett kemény bibliavers szól, azokat nevezném, akik hallották az üzenetet, de megkeményítették a szívüket, és nem változtattak a gondolkodásukon és életükön, bár szembesültek vele, hogy Isten a haragját nyilvánítja ki a bűnös cselekedeteik ellen. Ebbe az "igazán hitetlen" kategóriába valószínűleg (szerintem) több vallásos ember tartozik, mint amennyi ateista, mert a vallásos emberek időről időre hallják a Biblia üzenetét a templomokban, gyülekezetekben, mégsem hallgatnak rá. És aztán a képmutató viselkedésükkel sok olyan embert elriasztanak Isten keresésétől, akinek pedig lenne esélye hinni.

üdv Stefán

2020. szept. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"És aztán a képmutató viselkedésükkel sok olyan embert elriasztanak Isten keresésétől, akinek pedig lenne esélye hinni."

- Mint például te a megállás nélküli okoskodásoddal itt a GYK-n.

2020. szept. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

11-es vagyok

Stefán


Ez, hogy a hit hallasbol van, akkor irodott, egy kis, Romaban elo kereszteny kozosseghez, amikor az emberek meg tenyleg nem nagyon hallottak Jezusrol. Nem volt Biblia, es az emberek tulnyomo resze irastudatlan volt. A kontextus pedig az, hogy Pal azon elmelkedik, hogyan hivhatja segitsegul Istent az, aki nem hisz, es hogyan hihetne benne, ha sosem hallott rola.


De manapsag keves olyan ember van Magyarorszagon, aki 1. irastudatlan 2. nem hallott a keresztenyseg Istenerol es nem tudja, hol hallhatna rola tobbet, ha akarna.


A masik problema, hogy te talalkoztal mar olyannal, egy tudatos ateistaval, aki attol, hogy


"Annakokáért adta őket az Isten tisztátalan indulatokra; mert az ő asszonynépeik is elváltoztatták a természet folyását természetellenesre"


elkezdett Istenben hinni? Ezt komolyan kerdezem. Mert en nem.

Annakokaert tehat, en megtartom magamnak a vilagnezetemet, es ha valakit erdekel, kerdez. Es arra fogok valaszolni, amit kerdez, a sajat szavaimmal.

Es biztos nem a Romai level elso reszevel (ami amugy nem hitetleneknek irodott, ahogy a valaszolo gondolta, de mindegy).


Remelem, nem bantottalak meg - nem baj, ha nem ertunk egyet szerintem.

2020. szept. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"helyesen elmondott üzenet meg tudja nyitni az ilyen "tudatlanság miatt" hitetlen emberek fülét és szívét, persze ez rajtuk múlik"


Nézd, Stefán, én csak annyit mondok neked erre, hogy én régen hívő voltam, és lehetett volna belőlem egy jó lelkész/teológus, mert már egészen fiatalon kommentárokat írtam a Bibliához, és prédikáltam is róla. Olyan embert nem szoktak felengedni a szószékre, aki nem ismeri a Bibliát, márpedig engem felengedtek, és tartottam délelőtti és délutáni istentiszteletet is.


Ebből láthatod, hogy sokkal jobban ismerem a Bibliát, mint az átlag hívő, a történelmi hátterével is képben vagyok, mégis agnosztikus ateistának tartom magam, és azt gondolom, kevés a valószínűsége annak, hogy az a könyv Istentől van.


Ha egy ateistát meg akarsz győzni, akkor a Biblia édeskevés. Maximum a tudatlan, naiv ateistáknak lehet érv, akik a hangzatos térítő szónokolatokra fogékonyak, bár őket szinte bármelyik szekta be tudja hálózni. Velem azonban rendesen meggyűlik a keresztények baja, ugyanis nem nagyon tudnak nekem újat mondani. Egy olyan nagy tudású ateista, mint amilyen én vagyok, az átlag hívőket simán lemossa a pályáról. Nehéz méltó vitapartnert találnom.

2020. szept. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16-os


"Nehéz méltó vitapartnert találnom."


ó, te szegény

biztos azért, mert olyan szerény vagy

12 sorból kettő kapcsolódik a témához, a többi a te kiválóságodról szól


állítólagos tekintélyből érvelni nem vall valami nagy műveltségre

2020. szept. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

16-os, nem vitatkozunk veled, a halálod után vár a pokol. Akkor is ha nem hiszel benne. Ez nem egy vélemény, hanem a jövőd.

Ezt nem azért írom le, mert örülök ennek, nem örülök, csak a tényeket írom le. Nem mondhatod ott majd, hogy nem szól előre senki! Én most szóltam: a halálod napján a pokolba fog kerülni a lelked! A feltámadás után (mert ilyen is van!) a testeddel fogsz a gyehennába, egy tüzes tóba vettetni, és örökkön örökké szenvedni.

2020. szept. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!