Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a reformátu...

Miért van az, hogy a református vallás elvileg szigorúbb, puritánabb, mint a katolikus, mégis felszabadultabbnak, érzelmeiket jobban kimutatónak látom a vallásos református fiatalokat, mint a katolikusokat?

Figyelt kérdés

A suliban ahova járok vannak vallásukat komolyan vevő fiatalok is, tehát nem csak megkeresztelték őket, hanem olvassák a Bibliát, eljárnak templomba, és igyekeznek az erkölcsös életre stb.


Hobbi szinten vallástörténetet tanulok, sokat olvasok erről a témáról, és az jön le, hogy a katolikus mindigis inkább a déliesebb, "bulisabb" népek vallása volt, míg a protestánsok inkább dolgoztak szórakozás helyett, egyszerű életet éltek stb.


Viszont a köznapi életben azt látom, hogy katolikus iskolatársaim nagyon feszengő, különcködő emberek a viselkedésükben, míg a reformátusok teljesen olyanok, mint a nem-vallásos barátaim, csak igyekeznek Isteni törvények által elrendelt életet élni.



2020. szept. 17. 22:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
24%
A reformátusoknak az a baj hogy mindent lazán vesznek. Az se jó ha túl szigorú de az se ha túl laza egy vallás. Egyszer a templomba bejött két katolikus, se enekeskonyv se imádság lehűlés előtt és mikor imádkozzunk keresztet vetettek. Ha már egyszer eljöttek a templomukban akkor miért nem csinálják úgy.ahogy mi? Nagyon megnéztem őket, hátra hatranéztem mindig mert a faluban tudtuk Kína katolikus Kína református
2021. júl. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
49%
Leűlés
2021. júl. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszer a templomba bejött két katolikus, se enekeskonyv se imádság lehűlés előtt és mikor imádkozzunk keresztet vetettek. Ha már egyszer eljöttek a templomukban akkor miért nem csinálják úgy.ahogy mi?"

Pl. mert nem tudják, hogy ti hogyan szoktátok csinálni. Egy kis jóindulattal ezt feltételezted volna, nem?


"Nagyon megnéztem őket, hátra hatranéztem mindig"

Nem valószínű, hogy jólesett nekik... Pedig benne van a Bibliában, hogy "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat!", nem? Akkor hogyhogy nem így álltál hozzá a helyzethez? Vagy neked jólesett volna, ha annyira megnéz valaki, és folyton hátraforgolódik?


"a faluban tudtuk Kína katolikus Kína református"

Rosszul tudtátok...

2021. júl. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

12-es

:-D


"Kína katolikus Kína református"


Gondolom, ki a katolikus, ki a reformátust akart írni.


Gratulálok egyébként, hogy a 11-est megfejtetted, számomra nem maradt világos, hogy miről volt szó:


...hogy a reformátusok mindent túl lazán vesznek, egyszer bejött két katolikus, se ima, se énekeskönyv...

??

2021. júl. 17. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
13-asnak akartam...
2021. júl. 17. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

Ez főleg Magyarországon van így (talán máshol is, de azt nem tudom). Én éltem latinokkal, hollandokkal, németekkel, svájciakkal, katolikus angolszászokkal, és a katolikusok lazábbak, de sokkal.


Hogy Magyarországon ez miért alakult másként, nem tudom, de komolyan, én is észrevettem.

2021. okt. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
10%

Nem tudom melyik református milyen de én Nagyváradon élek. Egy olyan negyedben laktam ahol vagyis a templomban volt külön női meg ferfipasor. Akkor még élt apám nővére meg a lánya, ők vezették rá a protenstantizmus olyan fokára hogy a templomba kell énekeskönyv, meg imádkozni istentisztelet előtt még után. Én sose tudtam.es most se tudok ezért szélről nem űlök. Vagy túl hamar leülök meg felallok vagy mikor kéne ki vagy bejönnek.a párból is állok. Ez istentisztelet elején, végén van

Ismertük egymást a városnegyednek ami régen falu volt, tudtuk ki katolikus. Az unokanovefemejtol tanultam el még bennem is volt hogy rosszaltam ha valakinek nem volt enekeskonyve. Azt is rosszaltam hogy katolikusok mit keresnek az istentiszteleten. Sokszor én uszitottam az unokanővérem meg nagynéném hogy te Éva hát ezek a katolikusok menjenek a katolikus templomba bálványt imádni ne hozzánk mert nincs keresnivalójuk. Persze ezeket itthon náluk beszéltük de a templomban kineztuk őket. A nagy engem se szerette a katolikus vallást és eggyütt kommentálták hogy bálványimádók. Volt neki egy katolikus férje de azt is reformizalta, nem engedte katolikus vallást gyakorolni,a férje meg beadta a derekát és ment velük, végül a kálvinista pap temette el már vagy 30 éve mert a katolikusokhoz nem járt. Nagynéném és én voltunk a szószólók, az unokanővérem csak bólogatott mert ő nem volt se misén se sehol. Mondom az apját se engedte a felesége gyakorolni a katolikus vallást.

2021. okt. 25. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
13%
Elgondolommost járok misére és ha élne a nagynéném.rs elmesélem neki mi van mennyit röhögnénk. Meg az ortodox liturgián is. Szinte fáj hogy meghalt mert 60 évvel öregebb volt mint én de egy szintén voltunk gondolkodasilag, a lánya meg alattunk. Meg régen voltam a kórházban ahol egy fiú mondta hogy hétvégén vitték ortodox templomba és .egcsokolta az ikonokat. Nagynenemmeles unokanővéremmel ezen is röhögtünk hogy lehet ikont csokolni. Mikor nem volt más beszédtéma akkor elohozram az ikoncsokolast meg a katolikusokat. Azt nem mondtam nekik hogy az iskolában kellett menni katolikus vallásóra nehogy még engem is rohogjenek meg katolikusnak tartsanak. Annyi eszem volt hogy nem mondtam. Eleget kaptam én tőlük hogy kis pogány vagyok míg nem konfirmáltam le mert addig nem mehettem urvacsorazni és ez őket zavarta. Engem meg az zavart hogy pogánynak neveztek és megkérdeztem egyszer őket hogy hanem okosabbak mint én akkor ők miért urvacsorazhatnak és én miért nem mehetek oda. És azt mondták nem pogányok. Alig vártam hogy lekonfirmáljak és ne mondják rám hogy kis pogány.
2021. okt. 25. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

"a kálvinista pap temette el már vagy 30 éve mert a katolikusokhoz nem járt"

Pontosabban mert a hozzátartozói - mivel ők maguk nem voltak katolikusok - nem a katolikusoktól kérték a temetést.

2021. okt. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
12%
Nem, ő se járt a katolikus templomba mióta a protenstáns nagynénémet elvette. Mondom hogy a nagynéném nem engedte, a férj meg belement mert papucs volt. A lányuk, az uncsim is kálvinista lett. Egyszer kutattam itt náluk a szekrényben és a mélyen porosodott egy kereszt és megkérdeztem mit keres ott ha reformátusok és akkor mondta nagynéném hogy a férje katolikus volt de amikor odament akkor minden szentképek meg szobrot otthon kellett hagyjon, csak.a keresztet hozta és azt is eldugta nagynéném a szekrénybe és nem engedte hogy elvegyék. A nagynéném nem szerette a katolikusokat és én is helyeseltem hogy a férjét nem engedte a vallását gyakorolni és hogy református pap temette el. Meg egy keresztet sem tett a férjének meg a nevét sem íratta ki a sirra és azt is helyeseltem mikor láttam a temetőben mert nálunk külön volt a refi és a katolikus temető és a reformátusba hogy nézne ki egy Kati. Mikor a nagynéném meghalt akkor ő kapott egy fakeresztet a nevével, szóval úgy nézett ki a fejfa de a lánya elhullott,nem látogatja 8 éve a sírját és a keresztet is megette az idő. Már semmi nem emlékeztet hogy ott kik feküdjek csak a földhalom van és az is gazos. Igazibol sírhelyet sem vett a férjének hanem más református rokona sírjában tette bele és azt gondolta ha meghal.a lánya vesz neki külön sírt. De nem vett hanem odakerült. Mondom nem is látogatja a sírt és rajtunk kívül senki se tudja hogy a nagynéném hol van eltemetve. De én akkor is helyeslem hogy kiállt a református hit mellett és a férjét kényszerítette templomba. Mindig vitte magával
2021. okt. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!