Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek milyen jövő előtt...

Szerintetek milyen jövő előtt áll a Hit Gyülekezete? Túl vannak már a létszámbeli csúcson?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 1-2 évben több botrányuk is volt, többek között a Bartus László új könyvéből fakadó ATV-botrány miatt, illetve jelzáloghitel-ügy miatt (le lehet kérni a cégpapírokat, tulajdonlapokat, igaz az, amit állít)

Illetve több erkölcsi, koronavírus, stb. botrány is volt ott, eléggé rájuk járt a rúd, és most élő istentiszteletet sem tudnak tartani a botrányok közepette.


2005-2008 környékén jártam oka, akkor voltak szerintem a csúcson. (illetve '98 környékén volt szerintem egy csúcs, utána egy szakadás volt, amit 2000-2001 környékén behoztak, és 2008 körül jártak oda a legtöbben)


2008-9 óta stagnálást mutat a létszám, újabban csökkenést.


Az adó 1% felajánlások 6%-al csökkentek, pedig a rendszer megőrzi az előző évi felajánlást, tehát tudatosan vették le onnan sokan.


A Hit és Erkölcs alapítvány támogatása pedig 1 év alatt 10 ezerről 5 ezerre csökkent, pedig a keménymag oda szokta adni ezt a 2. 1%-ot is.

Ezzel szemben a hagyományos egyházaknak kb. 10%-al növekedett a felajánlások száma. Rajtuk kívül mindenki növekedni tudott.


Szerintetek csökkenő pályára álltak, vagy nem remegtek meg annyira, mint amennyire első ránézésre tűnik?


2020. szept. 20. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Nyugati trend alapján a karizmatikus egyházak egyre népszerűbbek. Több a fiatal náluk mint a történelmi egyházaknal. Mivel mi mindenben követjük a nyugatot idővel azt mondom hacsak nem jön egy másik hasonló egyház a Hit gyülekezete hamarosan virágkorát fogja élni. Persze változások kellenek, eltavolodni a politikai botranyoktól.
2020. szept. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Az összes hasonló "egyház" szélhámos agymosó. Azért vannak, hogy lenyúlják a pénzed és cserébe elmondják neked hogyan gondolkodj.
2020. szept. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

Isten sikos talajra állitotta a vele, és szándékával létező egyházakat.

Maga a Teremtő mondja, mekkora ámulat lesz, amikor azzal szembesülnek az emberek, hogy a jelenleg biztonak látszó és a Fia nevében működő vallások, eltünnek, azok által, akikkel most fantasztikus barátságban vannak.

2020. szept. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Pont a Tanúk válaszára nem vagyok kíváncsi, és ha nem vették még volna észre, ők is fogynak.
2020. szept. 20. 18:47
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Olyan ütemben szekularizálódik a társadalom, hogy nem hiszem, hogy a mostaninál sokkal több embert képesek beszervezni. Persze vallásos családoknál általában nagyobb az utánpótlás is, de közöttük is sok gyerek eltávolodik a vallástól.
2020. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%

Bocsánatot kérek, nem olvastam, hogy Egy Tanú nem válaszolhat.


Ha Fogynánk is, ami nem úgy tűnik a beszámolókból, akkor is egy prófécia teljesedik, mely szerint Isten a tisztogatást a népén kezdi.

2020. szept. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

"Nyugati trend alapján a karizmatikus egyházak egyre népszerűbbek. Több a fiatal náluk mint a történelmi egyházaknal. Mivel mi mindenben követjük a nyugatot idővel ... "


Vilagtrend az, hogy a karizmatikus egyhazak egyre eloretornek, de igazabol eppen Nyugat-Europaban (es Europaban) nem annyira.

A karizmatikus kisegyhazak fundamentalistak, szo szerint veszik a Biblia minden betujet, es rendkivul konzervativ eletszabalyokat irnak elo. A formaja vonzo az europai fiataloknak (rockzene, stand-up show szeru igehirdetes, koncerthangulat), de az eletmodjukkal egy ido utan mar nem tudjak osszeegyeztetni, es sokan kiabrandulnak.

A magyar helyzetet nem nagyon ismerem, de azt tudom, hogy legalabb 1992 ota jelen vannak (tobb karizmatikus egyhaz is), es kozvelemeny meg mindig gyanus szektanak tartja oket. Tehat lehet, hogy ebben megsem kovetjuk a nyugatot.

Angliaban az anglikan egyhaz karizmatikus szarnyaba foleg a varosi, dusgazdag 30-40-es felso kozeposztaly jar, es a vezetoik is olyanok. A fiatalok masik reszet az anglikanok "liberalis anglo-katolikus" szarnya ugyanugy vonzza, ahol a hagyomanyos liturgia, gyertyak, tomjen, diszes oltar, orgona minden erzekszervukre hat, ugyanakkor az eletmodjukba beleszolas "langyos", a karizmatikusokkal szemben elfogadjak a noi papsagot, nyitottabbak a homoszexualis parkapcsolatra stb.


Amerikaban valoban oriasi szamu kovetoi vannak a karizmatikusoknak, es a legnagyobb letszamu protestant "csoport".

2020. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
protestÁNS
2020. szept. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Egyetértek valahol ezért írtam a "hacsak nem jön másik" utalást. Hitgyüli nem hasonlítható jelen állapotban a nyugati karizmatikusokhoz. És jó hogy felhoztad az anglikán egyházat mert tudom, hogy amikor a vasárnap esti hillsong és hasonló féle igazi minőségi worship 10x annyi embert megmozgat mint a délelőtti echte katolikus szinte "mise".

Ez ugyanabban a templomban mindkettő.

Bár Angliában mást jelent a karizmatikus mozgalom de az anglikán egyház megszólalt rajta és a fiatalok nyelven es jól tette (saját vélemény saját tapasztalat)

Az hogy a hit gyülekezete mit jelent otthon nem tudom de a kérdező fontos politikai pletykákat meg szidasokat vár szóval mindent bele

2020. szept. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#6

Ha fogytok, az is egy prófécia beteljesülése, ha növekedtek az is? 😂

Ez aztán nem semmi.

2020. szept. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!