Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért válnak el a szüleim...

Miért válnak el a szüleim mindössze azért, mert más vallási felekezethez tartoznak?

Figyelt kérdés
Sajnos odáig fajult, hogy apu beadta a válópert. Semmin se szoktak veszekedni, csak a valláson, de akkor se hangosan. Vitatkoznak, majd apa feláll és elmegy otthonról. Nagyapa református, nagymama római katolikus és már több mint 50 éve élnek együtt veszekedés és nézeteltérés nélkül. Apa is római katolikus, anya Jehova tanúja. Nem értem, hogy ők miért nem tudnak nyugodtan együtt élni, mint mamáék.
2020. szept. 23. 12:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
66%
Apud biztos talált fiatalabb és értelmesebb pipit.
2020. szept. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
79%
Jehovistával nem lehet jól együtt élni, szóval én megértem.
2020. szept. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Az ítélkező válaszolók nem veszik észre, hogy ha a kérdés nem kamu, akkor a kérdező anyjáról beszélnek és ez sértő lehet a számára? Ráadásul az egész szituációról nem tudnak semmit és a nőt sem ismerik? Annyi információjuk van róla, hogy Jehova Tanúja. Ennyi alapján máris elítélitek és megállapítjátok, hogy a férje jogosan akar elválni tőle? Nézzetek magatokba és gondoljátok végig, hogy miket írtok!
2020. szept. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
48%

"Jehovistával nem lehet jól együtt élni, szóval én megértem."


Az előző férjem aki meghalt, nem volt Tanú. Esze ágában sem volt elválni. Néha még el is kisért a gyülekezetbe.

Gyalázat, hogy emberek vannak elitélve egy megnevezés alapján, ami annak köszönhető, hogy eleve itélet alá esnek, némelyek felturbozott rossz hirverése miatt.

Azt pedig határozottan kijelenthetem, hogy a Tanúknál komolyan veszik a házasságot, és nagyon nagyon minimális számú válás van.

Egyébként is ha mind a két fél betartja a házasságra vonatkozó elrendezést, és még szeretik is egymást, akkor nincs megoldhatatlan probléma.

Ahogy Isten mondta: "A szeretet, Soha nem vall kudarcot."1korintus 8:13"

2020. szept. 24. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
48%
Hát a római katolikusok se a toleranciájukról híresek, szektának szinte mindenkit gyűlölettel. A jehovisták is agresszívek, mind a ketten azt hiszik, hogy egyedül az ő szervezetük udvozít. Így ez nagyon nem jó párosítás.
2020. szept. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
63%

Biztos van olyan jehovista is, akivel lehet élni.

Azért ő eleve hátránnyal indul, mivel az egyháza eléggé agresszíven téríteni akarja a párját és a gyerekeket is. Ha ő ennek ellenszegül a családi béke miatt, abból is baj lesz.

2020. szept. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Ez tévedés.

Soha nem kényszeritettem agressziven a férjemet, sőt a lányomat sem erre.

És ilyet senki nem tesz, ellenben nem értette meg a János 6:44-et.

(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha vonzza őt az Atya, aki küldött engem.. . .

Egyedül Isten az aki vonzza az embert ha olyan lehetőséget lát benne, ekkor lesz valakiből Jézus tanitványa. Az Atya határoz erről, ebbe még Jézus sem szólhat bele. Senki ember fia akaratára nem fog változni, vagy Jézus tanitványává válni.

Ezért minden nemű erőltetés, vagy agresszivitás felesleges.

Sőt a kereszténynek példamutatással kell a Férje, vagy a felesége felé élnie.

ahogy a vers mondja:(1Péter 3:1, 2) . . .ha vannak olyanok, akik nem engedelmeskednek a szónak, őket a feleségük viselkedése szó nélkül is megnyerje, 2 miután szemtanúi voltak mélységes megbecsüléssel párosult tiszta viselkedéseteknek.

Ez Vica-versa érvényes.

Nem egy olyan Tanú van közöttünk, akiknek nem Tanú a házastársa, és nem váltak el. Sőt, volt, hogy maga a házastárs döntött úgy önként, hogy megismerkedik a házastársa hitével, minden elkötelezettség nélkül.

Ezekből volt olyan aki csatlakozott a párjához a hitben, és volt aki nem, de nem váltak el.

A szeretet mindennek az alapja, ha az meg van ott semmilyen ok nincs a válásra.

2020. szept. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
48%

"Apud biztos talált fiatalabb és értelmesebb pipit."


Igazi krisztusi szellem....

2020. szept. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
52%

"Soha nem kényszeritettem agressziven"

Te egy egyház vagy?

2020. szept. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
63%

A nyáj tagjai alkotják Isten népét, a Te szavaddal élve "egyházat".

Ezért maga az egyház emberekből áll. Igy mindenki azzal van vádolva aki az "egyházon belül van", hogy agressziv.

2020. szept. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!