Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit Gyülekezete miért...

A Hit Gyülekezete miért filoszemita?

Figyelt kérdés

2020. okt. 1. 13:39
 1/7 MBbpg ***** válasza:
43%

Elsősorban azért, mert a zsidóságból származik a Messiás.

Másodlagosan (vagy hát másodiknak említve, de egyébként ez az érv sem alábbvaló) a rasszizmus minden formája elítélendő, tehát semmi baj nincs azzal (legalábbis nem kéne hogy baj legyen vele), ha valaki nemcsak hogy nem utálja, hanem kedveli a zsidókat és Izraelt.

Végül pedig, vannak zsidók is a Gyülekezetben

2020. okt. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Miért lenne hitbeli kérdés, hogy én kedvelek e egy mai politikai államalakulatot, vagy épp ellenszenves??
2020. okt. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Lehet onnan is pénzt kapnak, hogy promózzák őket.


#1

Szerintem egyes nemzetek, népek ilyetén kiemelése semmivel se jobb, mint a rasszizmus. Pont az történik, csak másik irányba.

2020. okt. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"...semmi baj nincs azzal (legalábbis nem kéne hogy baj legyen vele), ha valaki nemcsak hogy nem utálja, hanem kedveli a zsidókat és Izraelt."


Mikor mondtam én, hogy baj?


"Miért lenne hitbeli kérdés, hogy én kedvelek e egy mai politikai államalakulatot, vagy épp ellenszenves??"


A Hit Gyülekezetében mindenki tök véletlen filoszemita, de ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy a Hit Gyülekezetének a tagjai?

2020. okt. 1. 14:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező: nem voltam egyértelmű. Én ezt kritikaként fogalmazom meg a HGY-vel szemben. -2-
2020. okt. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mansour ***** válasza:
97%

A válasz a Hit Gyülekezete eszkatológiájában keresendő, amely szerint a zsidó népnek üdvtörténeti szerepe van. Mivel a prófécia szerint Izrael népe szétszóratik, majd az idők végének közeledtével ismét össze lesz gyűjtve. Tehát eszerint a nézet szerint a zsidók összegyűjtése fontos előjele vagy egyenesen előfeltétele a végidők eljöttének, Jézus Krisztus visszatérésének. A Hit Gyülekezete Izrael állam létrejöttét és fennállását ezzel a végső összegyűjtéssel azonosítja.

Plusz még az is benne van a filoszemitizmusukban, hogy az ószövetségi törvényt ugyanolyan súlyúnak tartják, mint a jézusi parancsokat, ezért a törvény szerint élő zsidókat egyfajta példaképnek tekintik.

2020. okt. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Szent Pál apostol Rómaiaknak írt leveléből:


"Mondom tehát: Avagy elvetette-é Isten az ő népét? Távol legyen;"


"

25

Mert nem akarom, hogy ne tudjátok atyámfiai ezt a titkot, hogy magatokat el ne hitessétek, hogy a megkeményedés Izráelre nézve csak részben történt, ameddig a pogányok teljessége bemegyen.

26

És így az egész Izráel megtartatik, amint meg van írva: Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat:

27

És ez nékik az én szövetségem, midőn eltörlöm az ő bűneiket.

"


A római katolikusok azt gondolják kevélyen felfuvalkodva, hogy Isten Izraelt végleg elvetette, és őket rakta be Izrael helyére, de Isten nem így gondolja, hanem úgy, ahogy a Szentírásban a fenti idézet szerint le van írva.

2020. okt. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!