Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy birjam ki szex nélkül a...

Hogy birjam ki szex nélkül a hazassagig, ha már 30 éves vagyok és még mindig nem találtam meg a párom?

Figyelt kérdés
Isten szerint most komolyan egészséges ilyen helyzetben is szuznek lenni? Keresztény vagyok, szeretném betartani.. De már nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán egészséges betartani ennyi idősen.

2020. okt. 3. 13:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kedves #4!


"Majdnem én is így jártam, mint te, de leléptem a vallásból, és még 30 éves korom előtt elveszítettem a szüzességem egy futó kapcsolatban."


Nem írod, hogy emiatt léptél le a vallásból, de csomószor látom ezt - a fiatalok inkább otthagyják az egész vallást, minthogy ilyeneken görcsöljenek. Az egyházak hibája is, ezen a gyakorin is min. heti egyszer megkérdezi ezt valaki (plusz az önkielégítést meg a meleg szexet), hogy ez komoly?? Én istenhívő vagyok, de én sem vártam, és haragszom az egyházakra, azokra, amik még most is ezeket mondják. Ha egy kicsit modernebbek lennének vagy több önálló gondolkodást engednének, nem kellene így csodálkozni, hogy hol vannak a hívő fiatalok.

2020. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

Zitus!

Tudod jól, hogy a remek tanácsaid 2000 éve működtek jól.

MA MÁR NEM!

Az meg nem segít a kérdezőn, ha majd 40, vagy esetleg 50 éves korában megtalálja élete párját, aki minden szempontból tökéletesen illik hozzá, és végre 50 évesen majd elkezdheti a szexet is.

Akkor már nem sok gyereke lesz - és ha lesz is, meddig tudja gondozni?

Ha megtennéd, hogy nem teszed tönkre más életét...

Köszönjük.

2020. okt. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ha megfogadod Isten tanácsait a házasságra vonatkozóan, az a TE boldog, szeretetteljes családi életed záloga. [..] De, csak és kizárólag abban az esetben, ha Jehova alapelvei jelen van a családban."


Nos, tehát a kérdező legyen Jehova Tanúja, és akkor garantált a boldog házasság.

Ez is egy tanács a sok közül.

2020. okt. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Kzitus köszönöm a válaszod, csak nem a kérdésemre feleltel..


Értem én, hogy Isten hosszútávon a legjobbat akarja nekem, de mégis hogyan? Úgy, hogy 30 évesen is szűz vagyok??


Pál apostol meg egyenesen úgy állítja be a házasságot mintha fölösleges rossz dolog lenne és csak akkor kell házasságot kötni, ha nem bírsz magaddal és különben szexszelnel.


Nem értem.. Isten alkotta a házasságot nem? Akkor Pál apostol miert beszél úgy róla, mintha vmi szükségtelen dolog lenne?


Maga Isten mondta, nem jó az embernek egyedül, teremtek hozzá illő segítő társat.


Erre Pál apostol a teljes ellentetjet mondja..


"jobb az embernek ha egyedül van mint én"


Most akkor mivan?

Olvastam amúgy már ezt a részt a Bibliaban, amit bemasoltal.. Rossz hatással is volt rám, mert kB már amiatt is bűntudatom támadt, hogy meg akarok házasodni. Mert Pál kB azt érzékelteti, mintha már az is valami rossz dolog lenne.

2020. okt. 3. 22:36
 15/18 anonim ***** válasza:

ennek a kérdezőnek teljesen felesleges válaszolni

már többször feltette ugyanezt a kérdést, a hét elején még csak 24 évesnek mondva magát

csak azokkal áll szóba érdemben, akik a mélyvallásos magyarázattal jönnek, a többieket ignorálja vagy lecsapja, mint a taxiórát

már a héten elmondták neki többen, hogy Pál apostol kiknek, miért, milyen helyzetben írta azt a házasságról, amit írt, de ő csak mondja és mondja, hogy de miért miért

enyhén gyanús, hogy nem mondja meg, milyen vallású

szerintem kamu az egész - vagy ki tudja, mi baja van

2020. okt. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Ennek most mi köze van ahhoz, hogy milyen vallásu vagyok? Amúgy református..


Más kérdést meg nem írtam ki ezzel kapcsolatban, de úgy látszik nem csak engem bosszant ez a téma, hogy akkor most mi van..

2020. okt. 4. 00:56
 17/18 anonim ***** válasza:

Persze, ez egy elég komoly téma.

Nagyon sok ember lesz így valláskárosult, miközben ennek az elavult törvénynek akar megfelelni.

2020. okt. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Egyébként már hatszor leírtuk itt:

a korszerű keresztény szemlélet azt mondja, hogy a szex megengedett a JEGYESEK között.

A jegyesség már elég komoly elkötelezettség arra, hogy a pár jó eséllyel komolyan gondolja a házasságot is, és ehhez szeretnék azt is kipróbálni, hogy a szex tekintetében mennyire illenek egymáshoz.


Kérdés az, hogy miért kellett változtatni a törvények értelmezésén?

Zitus, figyelj: NEM a törvények változtak meg! Csak az alkalmazásuk!

1 - Amiről már szó volt: hogy sokan 30 év fölött házasodnak.

2 - Amiről már máskor szó volt: hogy régen nem volt fontos, hogy az emberek boldogok legyenek. Különösen a nőknél nem számított ez. A jelszó az volt, hogy tűrj, és bírd ki a szenvedést.

Ma azért ez már nem egészen így működik, és egy jegyespárnál már igenis fontos szempont az, hogy boldogságot találjanak a házasságban. Ehhez pedig nem a legjobb módszer a (csak a) házasság utáni szex.

2020. okt. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!