Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mièrt mondta Jèzus,hogy"ti...

Mièrt mondta Jèzus,hogy"ti vagytok a föld sója"?

Figyelt kérdés
2020. okt. 7. 21:15
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:

20.Evolució.


[link]

2020. okt. 10. 17:44
 22/53 A kérdező kommentje:
2020. okt. 10. 18:24
 23/53 anonim ***** válasza:
Nem érten miért a biblia hasznára irod az alapvető tudományos dolgokat. Pl sokáig papság nem engedett boncolni mert istentelennek tartotta hol ott igy fejlődött az anatomiai modellek amik az egeszseg ugyben jatszodtak fontos szerepet. Azaz egyhaz a haladas ellen volt. Ez a buntetese ma hogy egyre kevesebb ember hisz ebben.
2020. okt. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 A kérdező kommentje:

23."Azaz egyház a haladás ellen volt"

Így is van pld.Giordanu B ès G Galilejt az inkvizíció elitèlte majd Galilejt az inkvizitorok háziőrizetben tartottak a haláláig.

Igen az egyháznak a katolikus vallás nevezi magát de ezen kívül 55000 külömböző vallás ès szekta van amelyek közül sokan a tudomány fejlődèsèt nyuktázzák.

2020. okt. 10. 19:26
 25/53 anonim ***** válasza:
24es. Ebben kiegyezek veledxd bar amikor a vallas segitette volna elo a tudomany fejlodeset olyat nem ismerek.
2020. okt. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 A kérdező kommentje:

25.A vállás Jèzus szerint nem avatkozhat bele a világ dolgaiba.De ezt megtette a katolikus vallás,a háboruk támogatása a politikában való rèszvètel,a munkába pedig nem vett rèszt,csak a laikus hívek.


Jèzus ezt mondta:János.17:16."Ők nem rèsze a világnak,mint ahogy èn sem vagyok rèsze a világnak"


A vallások csak az èlet vállásos oldalával kellene foglalkoznia,a politikus a politikával,az iparos az iparral stb.

De az egyház mindenbe beleártotta magát,amihez nem szabadott volna,de mar telyesen alább kezdett hagyni mert nincs szava,a templomaik üresen maradtak.

2020. okt. 10. 20:18
 27/53 anonim ***** válasza:
0%
Valamit valami alapon kedves kérdező. Én őrűlők pl hogy ateista lehetek anélkül hogy mágjára küldenének xd
2020. okt. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:

#24

Basszus még a neveiket se tudod leírni. A házi őrizete meg olyan volt, hogy egy luxusvillában élt haláláig, s nyugodtan kutathatott.


"Másnap elengedték vatikáni luxuslakosztályából, és átvitték a Medici-villába. Egy nappal később megkezdte büntetése letöltését – először barátja és tanítványa, Ascanio Piccolomini sienai érsek püspöki palotájában Siená-ban, mivel Firenzében éppen kitört a pestis. 1633. december 1-jén Galilei visszatért otthonába – a Firenze melletti Arcetriben lévő professzori luxuskúriájába, ahol az elkövetkezendő kilenc évben békében élt és dolgozott, gazdagon ellátva a Mediciektől kapott havi nyugdíjjal és az éves vatikáni járadékkal, melyet 1630-ban ígért oda neki VIII. Orbán pápa, és aminek folyósítását soha nem szüntették meg."


Nem csak luxusban élt, de halom pénzt kapott a pápától is rendszeresen. Én nagyon szívesen részesülnék ilyen ítéletben. A jehovás vének nem akarnak véletlenül engem elítélni és kitartani, mint Galileit az Egyház? Soha többet nem kéne melóznom a pénzért.

2020. okt. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 A kérdező kommentje:

28.Galilei-per.

[link]

2020. okt. 10. 22:40
 30/53 anonim ***** válasza:
Nem tudom ezzel a linkkel mit akarsz (szerintem te sem), a Wikipédiából idéztem, ahol forrásokkal vannak meghivatkozva az állítások.
2020. okt. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!