Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Harcos ateisták! Mit gondoltok...

Harcos ateisták! Mit gondoltok arról, hogy Isten megölt sok gyereket egyiptomban, csak mert a fáraó továbbra is kamu isteneket imádott, és szerette azokat az isteneket? Én mint Jézus követő, már értem, hogy miért tette ezt Isten a gyerekekkel.

Figyelt kérdés
Azért tette ezt, hogy a gonosz fáraó megsajnálja és aztán szót fogadjon.

2020. okt. 9. 15:04
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
95%

Persze. Isten nem tett semmit... de csak mert nem létezik. Isten egy emberek álltal kreált lény. Hamár annyira csodálatos, akkor mondjuk lehetett volna sokkal normálisabbra is formálni a karakterét mintsem egy gyerek gyilkos, bosszú álló, valaki.

Az is érdekes, hogy isten elvileg megbocsájt, de rengetegszer halállal torolta az emberek.engedetlenségét. Akkor mégsem szeret mindenki? Mégsem bocsájt meg mindenkinek?

2020. okt. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Az egyiptomi istenek mièrt kamubbak mint a tièd?
2020. okt. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Mert Isten az élet forrása.
2020. okt. 9. 15:52
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy nem a képzeletbeli barátra vagyok mérges hanem az összes hasonló keresztényre aki az értelmetlen vérontást olvassa és bólogat hogy "Milyen jól tette a mi kegyes Istenünk!"


Nem hiszem el a bibliának egy sorát sem, de a nem létező dolgok is érzelmeket válthatnak ki az emberekből.

Zordon az Oroszlánkirályban akkor is egy f@sz ha nem létezik. Ugyanúgy megsajnálod Mufasát amikor lelöki a bölények közé. Nem kell létezni valaminek ahhoz hogy érzéseket váltson ki az emberből.

2020. okt. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Az egyiptomi istenek az èlet forrása.

Olvass el legalább mèg egy könyvet,ne csak azt a 1000 fèlekèppen èrtelmezett bibliát.

2020. okt. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
a #14 és #5 voltam, bocsi nem írtam az előzőhöz
2020. okt. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
semmi baj.
2020. okt. 9. 15:57
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

"Rájuk bocsátotta haragjának tüzét,

bosszúját, haragját, szorongatását,

gonosz angyalok csapását."


(Zsolt. 78, 49)


A gonosz angyalok Istennel vannak vagy ellene?

2020. okt. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ateista ugyan nem vagyok, de Isten a fáraó bűnéért gyerekeket ölt meg. Ha Isten olyan nagyon szerető és igazságos, akkor miért nem a fáraónak kellett meghalnia, és miért kellett a parasztok és a rabszolgák gyerekeinek is meghalniuk, akik nem tehettek semmiről? Nekik nem volt beleszólásuk abba, hogy mit akar a fáraó. Nem ők szavazták meg, hogy ő legyen a teljhatalmú úr Egyiptom földjén.

Ráadásul Isten, akinek olyan nagyon fontos az emberek szabad akarata, hogy emiatt hagyja, hogy a világ nagyon igazságtalan legyen, a fáraó szabad akarata nem volt olyan nagyon fontos. De ha nem keményítette volna meg a fáraó szívét, akkor nem mutathatta volna meg a hatalmát azzal, hogy megölte a gyerekeket azért, hogy féljenek tőle. Igen, nem azt akarta, hogy szeretetből vagy tiszteletből hódoljanak előtte, hanem hogy félelemből.

Isten nem olyan, mint amilyennek az egyházak rajzolják a jellemét. Nem áll tőle távol a kegyetlenség és az igazságtalanság.

2020. okt. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Azért nem kellett a fáraónak meghalnia, mert az volt a feladata, hogy a kamu isteneket távolítsa el.
2020. okt. 9. 17:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!