Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El tudnád fogadni, ha kiderüln...

El tudnád fogadni, ha kiderülne, hogy Jézus egy fekete csokoládé színű nő volt?

Figyelt kérdés
Vagy fontos, hogy szakállas férfi legyen?

2020. okt. 10. 01:29
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Egyéb
23 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Miért, nem az volt?
2020. okt. 10. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Nem
2020. okt. 10. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a lélek a fontos, nem a testy.
2020. okt. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Az apácák leszbik lennènek,a kereszthalál meg karóbahúzás lett volna.
2020. okt. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Csak nem elolvastad a Viskót?
2020. okt. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Molyember ***** válasza:
78%
A szakállas férfi még semmi, fontos, hogy szőke legyen, vagy minimum világosbarna hajú, lehetőleg kék szemű, hosszúkás arcú, európai vonásokkal. Ha a hívő megtudnák, hogy Jézus közel-keletiként pont úgy nézett ki, mint most a migráncsok, igen nagyon elszomorodnának. Akkor már inkább legyen fekete nő ("ó-ó, Afrika").
2020. okt. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Jobban ízlene az ostya. Krisztus teste 😋
2020. okt. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
Csak a személyiség számít.
2020. okt. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem. Számomra az a Jézus az igaz, akit az ikonok ábrázolnak, mert a szentség az igazság egy formája. De ugyanígy elfogadom az etióp keresztények fekete Jézus és Mária ábrázolását, mert nekik épp ez jelenti azt, amit nekem az ikonok. Ezért nem mondom azt, hogy amazok rosszak volnának.


Viszont a női Jézus képe teljes értelmetlenség. Jézus bőrszínének nincs jelentősége, nemének viszont van. És ez nem szexizmus, csak szerintem a nőiség szentsége Máriában testesül meg tisztán.


A nők emberekért vállalt áldozata az anyaság, a férfiaké a halál. Szerintem egyik sem kisebb vagy nagyobb áldozat a másiknál.

2020. okt. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor a próféciák nem lennének igazak, hiszen azok fiút ígértek, nem lányt. A külsejéről nem írtak, így minden nép ábrázolhatja olyannak, mintha közülük való lenne.
2020. okt. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!