Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények. Volt már olyan...

Keresztények. Volt már olyan helyzet amikor kicsúfoltak téged a vallásunk miatt? Mi történt? Ki kezdte? És miért? Akár a neten, akár élőben.

Figyelt kérdés
Én velem csak annyi, hogy egy ateista ismerősömnek átküldtem a véleményemet Istenről (több napja említette a vallást a chaten) (jó üzenetként írtam neki) pl. hogyan csinálta meg Isten a tudomány által az Éden kertet stb... Erre pedig lekamuzta és leírta nekem, hogy miért van ennyi isten, és én is egy istenben hiszek. Meg, hogy jaj, mi lesz velem a halál után stb... Lehet, hogy valláskárosult vagyok, de akkor üsse kő. Erről jutott eszembe hogyan járhatott Jézus régen. Kiröhögték a rómaiak, nem hittek Neki. Még az az ateista is olyat kérdezett, hogy " Ha te vagy Isten fia, akkor mentsél meg minket a halál elől " Pedig ez megvan írva, hogy megkellett halnia! Jézus szerintetek mit gondol a valláskárosultakról, meg akik gyávák ilyenkor? Nem tagadtam meg Őket, csak szomorú kedvem volt.

2020. okt. 10. 23:54
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Hitetlen.
2020. okt. 13. 08:46
 22/36 anonim ***** válasza:

16-os'sok ateista megölt hívőket, hogy vallás nélküli állam legyen valahol."


Na, ilyen nem volt sehol!"


Míg ellenben ma is van sok olyan ország, ahol megölik az ateistákat, vagy börtönbe zárják."


Kérlek 16-os olvasd el ezt:


" Albert Einstein 1940-ben így vélekedett a katolikus egyháznak a nácizmushoz fűződő viszonyáról: „Csupán az egyház próbálta Hitler útját keresztezni az igazság eltussolására indított kampányban. Csak az egyháznak volt bátorsága és kitartása kiállni az intellektuális igazságért és az erkölcsi szabadságért”.


Szóval akkor mit tegyen a világ, hogy ne legyen Hitler, Marx, Lenin, Sztálin, Kínai "kulturális" forradalom? Ezek szerinted nem milliók életéért felelősnek? Ők nem ateista államot akartak létrehozni? Marx leírt egy ateista államképet. Lenin létrehozta azt. Sztálin emberek millióit ölte meg, éhen halasztotta Ukrajnát, kiirtotta az orosz értelmiséget és deportálta az Ostblockból is emberek xy-ezreit.


Mit tehet egy ateista, ha teljes uralmat kap? És mit tehet egy hívő, akibe a vallása fékeket tett, mint ne ölj, ne lopj?

2020. okt. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Én nem leszek Tanú semmiképpen sem, de azért érdekes dolgokat írnak! Tanulságosak.


[link]


[link]


tudom, csak ostoba vagyok ezekkel a linkekkel, de inkább az igaz forrást adom meg, minthogy leírjam mivan.

2020. okt. 13. 09:16
 24/36 anonim ***** válasza:

Konstant, butaságokat írsz!

Nem csak az egyház küzdött Hitler ellen, és Hitler amúgy hívő volt!

A többiek pedig nem a hívőket üldözték, hanem mindenkit, aki zavarta őket.

De ezt már rég leírtuk, csak olvasni kéne!


A hívő pedig, ha teljes uralmat kap, látjuk, hogy mit tehet: abból lesz a sötét középkor!

Az ateista államokban manapság vallásszabadság van, és ez egyetlen vallásos államban sincs!

A vallás valahogy nem hogy fékezné a gyilkosságokat és az elnyomást, hanem inkább erősíti! És az elbutítást is.

2020. okt. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Nem vagy ostoba, mi keresztények csak gyarlóak.
2020. okt. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
És te sem vagy ostobarom Konstant. :)
2020. okt. 13. 09:59
 27/36 anonim ***** válasza:
Csak a szokásos GYK írók akik dölyfösen uthengerrel közlekednek és mindenkiben a hibát keresve dózerolnak. Jaj de jó az ateista anonimtól megtudtam, hogy én és Einstein buta kategóriában vagyunk, így tovább ateizmus.
2020. okt. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, Konstant, hogy most azért írhatsz butaságokat büntetlenül, mert szekularizmus van?

Ha valamilyen agresszív keresztény uralom lenne, nem írhatnál ilyeneket, mert eretnek lennél, akit üldöznek!

Méghozzá nem az interneten üldöznének, hanem a rendőrség.

A börtönben aztán csak magadnak írogathatnál, ha egyáltalán kapnál papírt és tollat.

2020. okt. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
téged pedig anonim nem a Paradicsomba dobnának ki mások, hanem a sivatagba bilincselve és kötött szemmel víz nélkül meleg kabátban!
2020. okt. 13. 23:51
 30/36 anonim ***** válasza:

Azt tudom, hogy a hívők nagyon gonoszak tudnak lenni, ezt nem kell bemutatni.

Ismerem.

2020. okt. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!