Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyzet azokkal, akik...

Mi a helyzet azokkal, akik súlyosan beteg babát várnak? Van erről hivatalos álláspont a keresztény egyházakban?

Figyelt kérdés

Tudom, az abortusz tilos. Amikor erről cikkeznek keresztény oldalak, pl. 777.hu, mindig csak a nagy átlaggal foglalkoznak, a kényes helyzetekről szó sem esik. Ez az, ami szúrja a szemem. Biztosan van hívők között is, aki ilyen szerencsétlen helyzetben van. És van, hogy az anya élete kerül veszélybe.


Ha egy életmentő abortusz elfogadott, azt miért nem hirdetik ki úgy, hogy mindenki olvashassa? Ha pedig az is tilos, azzal is kéne foglalkozni, mert nem biztos hogy magától értetődik.


Ha tévedek és létezik ezekről korrekt írás, úgy előre is elnézést kérek. (És kérek szépen egy linket)


2019. okt. 31. 13:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Egyszer én erről egy papot kérdeztem meg.Azt mondta,ilyen esetben megengedett az abortusz,de sajnos semmiféle irást nem találtam ami ezt alátámasztja.
2019. okt. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A kiegészítésben írt 1. mondatod a válasz.
2019. okt. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%

Már ne haragudj, de miért kell szelektálni az életet? Ezt megölöm, mert vagy rosszkor érkezik, vagy épp nem egészséges, vagy más a kromoszómája, mint egy átlag emberé, a másik meg élhet, csak mert én így gondolom.


Bocs, de egy ember megölése gyilkosság. Ha már megszületett és beteg, ha még az anya hasában van és beteg. Jó, hogy már nem lövik fejbe mondjuk a végstádiumban lévő rákosokat!

Csak az egészségesek lehetnek életben????

2019. okt. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anya élete veszélyben van, akkor megengedett az abortusz a keresztény etika szerint. Ez ugyanaz, hogyha szülés közben olyan komplikáció van, hogy választani kell, hogy az anyát vagy a gyereket mentsék. Az anyát fogják automatikusan.

A beteg gyerek kicsit más kérdés. Mi úgy gondoljuk, hogy a beteg ember sem értéktelenebb az egészségesnél. Egy Down-kóros is élhet teljes életet. Nick Vujicic is tud értékes életet élni végtagok nélkül, nem értéktelenebb az ő élete.

2019. okt. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Fogalom tisztázás: súlyos beteg baba alatt azt értem, hogy a magzat nem volna képes életben maradni. Ez az egyik eset, a másik pedig az amikor az anya élete van veszélyben. Csak ezekről szól a kérdés.


(Hogy más esetekben valaki elítéli az abortuszt az kicsit sem zavar. )

2019. okt. 31. 13:58
 6/17 anonim ***** válasza:

Előző válaszom kicsit pontosítanám, mert az abortusz közvetett formája engedhető meg, ha az anya veszélyben van, tehát ha az anya meggyógyítása a cél, de következményeként a magzat/embrió eltávozik az anyaméhből.

Erre forrás: "A püspöki megnyilatkozások elítélendőnek tartják az egészségügyi indikációt is, de az anya életének megmentésére a közvetett abortuszt megengedhetőnek tartják." (forrás: Kat.Lexikon: [link]

2019. okt. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

Rendben, akkor az ötös válaszra inkább visszakérdezek: szerintem pontosan tudod, hogy mire kiderül, hogy egy baba beteg, akkor legalább 20 hetes. Biztos vagyok benne, hogy azt is tudod, hogy ilyenkor ez a kicsi gyerek mekkora és hogy a szerv illetve agyfejlődésnek melyik fokában tart. És biztosan azt is tudod, hogy ahhoz, hogy halott legyen ez az ember ebben a fejlődési szakaszban, annak milyen módszere van. Ezeknek tudatában akkor azzal is tisztában vagy, hogy mekkora fájdalommal jár a gyereknek, mondjuk pl az, hogy letépik a lábát. Ha ugye ezt a maradi módszert választják, mert azért a kivégzésnek is van humánusabb módja.

No, a kérdésem az, hogy ha te vagy ott bent, akkor szeretnéd e ezt? Vagy nem lehet, hogy sokkal tisztességesebb az, hogy születés után egyszerűen megáll a kicsi szíve és még a szülők is meg tudták érinteni, elköszönni tőle? Nem lehet, hogy nem muszáj megölni egy embert még az anyaméhben, mikor így is, meg úgy is meg kell szülni?? Mert ugye ezt is biztosan tudod, hogy nincs olyan, hogy fájdalom és vér nélkül valahogy kiszedik onnan.

2019. okt. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
29%

"A hit ezeket élteti, mert azt erősíti, hogy van, amikre nem gondoltunk, van amikor érdemes azt választani, ami önmagában nézve rosszul hangzik. A vallások és egyházak, azért nem hirdetik ezt, mert az emberek alacsony szinten tartása a céljuk, és mint ilyen csak a korlátozott butaságban, gondolkodáshiányban, egy síkuságban akarnak tartani, ahol egy primitív kijelentésnek sincs kivétele.


Szóval azért nem hirdetik, mert a buta egyházkövetők megrendülnének, míg a hívők áhitoznak, hogy mai napon is tanultak valamit, nyitottabbak lettek."


Tehát aki nem öleti meg az anyaméhben a gyermekét, hanem kihordja és megszüli, majd még át is öleli, hogy el tudjon tőle búcsúzni, az korlátolt és buta. Ah...

2019. okt. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Valójában fogalmam sem volt róla, hogy mikor állapíthatóak meg a különböző betegségek. Mielőtt választ írtam kicsit utána néztem (nem sokat, mert az időm ennyit engedett). Igen, van ami még ennél is később derül ki. Gondolom, ha egy terhesség már több mint 20 hétig eljutott akkor azt a babát már várták. Gondolom, hogy ebben az esetben a szülők fejében meg sem fordul az abortusz, hiszen ha várták, látni akarják legalább egy kicsit, mint azt te is kifejtetted.


Tehát fogalmam nincs, van e olyan súlyos betegség, ami kiderül a 12. hétig. (Most írjon, aki nálam okosabb és tud ilyenről.) Ha van, akkor van miről beszélni.


Amúgy azt a hibbant idézetet meg honnan szedted? Nincs annál rosszabb, mint amikor a vita partner szavakat ad a másik ember szájába....

2019. okt. 31. 16:13
 10/17 anonim ***** válasza:
Red vixen kommentjében volt benne, amit azóta már töröltek.
2019. okt. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!